www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Holger Danske Double Fermented Superior Quality
Výrobce: Planta
Složení:
 • Virginie
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 40g tobolka
  Popis: Tato tabáková směs z řady Holger Danske vychází z dánsko-americké tradice sladkého černého Cavendishe. První fermentace tabákového listu proběhla již na plantážích. Druhá fermentace pomocí horké páry v továrně Planta. Tato dvojí fermentace zaručuje jemný a chladný kouř a tabákové listy jsou přirozeně sladké. Základ tabáku je tvořen výběrovými virginskými listy. Díky tomu je tato směs
  velmi jemná. Je ochucena kakaem a čokoládou s tóny citrusu. Můžete zde cítit aroma nugátu, čokolády a rozinek. Kvalitní dýmková směs s příjemným aroma.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.0

  MB 7.08.'15 14:19:25 
  Možná trošku podceňovaný tabáček ze serie Holger Danske.Tedy HD double fermented superior quality.
  Díky dvojí fermentaci je směs velmi jemná a po otevření modré tobolky,vyvane opravdu příjemná vůně v řezu loose cut.
  Tabák není,ani moc vlhký,přesto doporučuji před nacpáním do fajfky ponechat volně dýchat na papíru a prsty se s ním pomazlit.
  Četl jsem veškeré recenze na aromatiky od Holger Danske a všude se dočetl,že je z nich cítit,ať už za studena,nebo i při kouření samotném,hodně chemie.Tady tomu tak není,směs je jemná,decentně aromatizovaná a krásně voní po kakau,čokoládě a nugát,rozinky či citron si můžete klidně domyslet.
  Hoření na dvě sirky,vše krásně prohořívá,hutný,chladný kouř a sladká celistvá chuť…to vše zřejmě díky double fermented.Toto všechno ocení i začátečníci,jelikož hlavička dýmky se nepřehřívá.Mě osobně jen lehce hřeje ruku a jelikož někdy pospíchám,asi ze strachu,aby mi to vše nevyhaslo,tak se mi i točila hlava,což je při síle pohádkového zázraku,asi blbost.
  Jediné co jsem vypozoroval,že ke konci kouření ztrácí tabák svojí jemnost a kyselost na sebe nenechá čekat….nemyslím,že by vše močkovatělo,záleží i na zkušenostech dýmajícího…..ale je to jen drobná vada na kráse,malá daň za tohle luxusní pokouřeníčko a fakt hutná mlhovina provoní vaše vypjaté sousedské vztahy.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Jarda 16.04.'16 10:54:46 
  Planta sice patří k světovým výrobcům ale mezi kuřáky je vnímána kvalitou spíše jako nižší třída. A často třída velmi chemicky upravená a dochucená. Tento tabák ale považuji za světlou výjimku.
  Jako konzervativní osobu mě zklamal poněkud "marketingový" přístup. Tobolka má příjemnou usedlou tmavě modrou barvu, nehýří leskem a barvami jako dáma na plese. Ale má pouze 40g. Zřejmě aby vynikla nízkou cenou. Název "Superior Quality" na mne také působí trochu násilně. Asi nejvíce mi vadí název "double fermented"-místo klasického zažitého názvu "cavendish". Ale což, šel jsem do toho. A jsem za asi 5. tobolkou.
  Řez typu loose cut, spíše hrubší obsahující větší lístky, tak jak je u cavendishe zvykem. Tabák je poměrně kyprý, výrazně převažují právě dvakrát fermentované tmavé lístky virginie a mezi nimi tu a tam nějaký ten světlejší. Prostě klasika. Kupodivu ty tmavé, co prochází dvojí fermentací nejsou ani příliš zmuchlané. Vlhkost tak akorát. Výborně se nacpáva, je měkoučký. Až to svádí k ucpání hlavičky. Osvědčilo se mi dát mu trochu prostoru. Vůně jemná, lehká, přirozená. Žádná přehnaná voňavka, jak bývá zvykem. Cavendish, právě díky dvojí fermentaci, svádí k snadnému doplňování různých pří- a pa-chutí. Tento je výjimkou, kdy to výrobce nepřehnal. Ve vůni převažuje přírodní ovoce a citrusy, snad i trocha čokolády. Prý i kokos, ale ten (naštěstí) necítím.
  Velké a vlhčí lístky se trochu hůře zapalují-což je opět pro cavendich obvyklé. Celou dobu perfektně hoří (to je naopak u cavendishe spíše překvapení). Na jednu sirku a pomalu se dá kouřit 90minut. Po zapálení chuť i vůně ničím nepřekvapí-je stále stejná, vytrvalá, svěží ovocná. Kouř je velmi sladký, chladný a příjemný. I okolí radostně ňuchá.
  Chuť poněkud Plantovská-taková nijaká, nevýrazná s chemickým podtonem. Žádné zázraky, žádná překvapení, obyčejná sněska. Ke srovnání s WOLarsen Signature, Black Diamond či SH Ultimum mu ještě pár příček schází. Hodnotím3-4
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět