www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: English Own Blend
Výrobce: Pfeifen Huber
Složení:
 • Virginie
 • Black Cavendish
 • Latakie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: Name: English Own Blend
  Schnitt: Mixture
  Tabaksorten: Broken English Flake, Latakia, Virginia, Black Cavendish
  Geschmack: Veranlasst durch die ausgeklügelte Kombination steht die ausdrucksstarke-kräftige Mischung für klassisches Raucherlebnis englischer Art.
  Aroma (1-5): kein
  Raumnote: rauchig-englisch
  Abbrand: kühl und gleichmäßig
  Stärke (1-5): 4
  Notiz: Eine unserer ältesten englischen Mischungen, welche sich immer noch großer Beliebtheit erfreut.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: https://www.pfeifen-huber.de/tabak/huber-tabakmischungen/englische-tabake/english-own-blend.html
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  Plha 1.06.'16 21:42:34 
  Další zajímavý kousek anglického typu z Mnichova. Tabák dorazil ve standardní kulaté stogramové plechovce s oranžovou etiketou, s plechovým (bez vylisovaného loga) a plastovým víčkem (se šikovně umístěným varováním na spodku krabičky a plastovém víčku, takže jej lze elegantně se zbavit bez poničení etikety či plechovky), v perfektní kondici a ideální vlhkosti.
  Za syrova po otevření plechovky voní neomylně po Latakii, čímž může leckterého kuřáka zmást. Při mém první setkání s ním jsem jej nekouřil, měl jej ve své dýmce nacpaný vedle sedící kolega, shodou okolností sváteční kuřák povětšinou aromatiků. Velice mne překvapila rafinovaná, velmi příjemná tabáková vůně, lehce kořeněná uzeností Latakie. Tedy žádný prvoplánový uzenáč, jak by dávalo tušit první přivonění.
  Posléze při vlastním kouření jsem sezdal, že jak voní, tak i chutná. Latakie rozhodně nehraje prim, jedná se o příjemný, vyvážený, kořeněný a pikantní tabák anglického střihu, zlehka nasládlý po Virginii a špetce BC, který je rafinovaný i svou silou, neboť bez předešlého najezení se může jeho delší kouření z větší dýmky způsobit lehké nikotinové opojení. Nejedná se však na druhou stranu ani o žádnou ránu do palice a za normálních okolností je myslím kouřitelný v každou denní dobu.
  Já jej před nacpáním do dýmky vždy rozemnu nadrobno, neboť tak kouřím i flake, jehož části tato směs obsahuje. Po této úpravě hezky prohořívá a v dýmce se celkově chová způsobně, za předpokladu pozvolného kouření se nerozpaluje ani nadměrně nemočkuje, dým je příjemně plný, hustý a chladný.
  Onen kolega aromatikář z jeho kouření byl doslova nadšen, bylo to jeho první setkání s Latakií a byl na jeho blažený výraz příjemný pohled. Lze jej tudíž dle mého názoru doporučit i těm kuřákům, kteří mají chuť latakiové směsi vyzkoušet bez předešlých zkušeností s nimi.
  Je třeba jej udržovat vlhčí, protože v sušším stavu má tendenci lehce štípat a kazit tím jinak výborný dojem.
  Aroma při kouření je pro okolí kupodivu celkem snesitelné, možná srovnatelné s reakcí na neutrální přírodní směsi.
  Dávám mu za jedna, bylo to pro mne velmi příjemné překvapení a zkušenost.
  Poměr ceny a kvality je u tohoto blendu již tradičně více než příznivý.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 28.02.'18 21:18:07 
  Moje první směs od Hubera. Huberovská obligátní 100g plechovka s nádherným raženým víčkem (navíc ještě plastové víčko navrch) a oranžovou jednoduchou etiketou s bohužel integrovaným černobílým blábolem. Plechovka udržuje po otevření tabák ve vynikající kondici.
  Po otevření je zřetelná uzená a nasládlá vůně. Řez je loose cut šmrnclý sem tam broken flakem. Převažuje tmavě hnědá až černá barva, místy prosvítá světlá virginie.
  Prvotní dojem ze směsi je hutný dým, plná výraznější chuť a vyšší síla nikotinu. Cítím v něm něco těžko specifikovatelného - připomíná mi žabáka (na kládě), ale podle mě je EOB lepší.
  Výtečná latakie. Doporučuji.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět