www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: HH Old Dark Fired
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: A bold flake of dark-fired burleys in a well balanced unity with Flue-cured Virginias. This flake is Hot Pressed, meaning that during the pressing, heat is added by steam to the tobaccos which causes the tobacco to intensify the marrying process giving us a bolder tobacco. The robust, earthly flavour of the dark-fired burleys shines through in the taste, and you will experience a deeply satisfying smoke indeed.

  Notes: One of the most fascinating parts about this tobacco that will be sure to confuse a lot of American pipe smokers is that, despite the fact that HH Old Dark Fired contains zero Latakia, Mac Baren still considers it an English because of the method used in its production, specifically the steam press.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: http://www.etrafika.cz/detail/9369/mac_baren/dymkovy_tabak_mac_baren_hh_old_dark_fired_50
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.2

  MildaPajda 30.01.'14 15:42:50 
  Poprve jsem jej otevrel a nacpal.
  Velmi mile mne potesil. Krasne, jemne platky. Napoprve dohorel az ke dnu. Chutnal me i mym pratelum.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  milhaus 12.02.'14 20:51:40 
  Balen v 50g.krabičce v mile decentním designu.Uvnitř tři řady naprosto dokonalých plátků krásně tmavé barvy.Plátky se dobře drolí,rolují nebo lámou do otýpky.
  Zapálení a hoření je ve všech úpravách způsobné,rovnoměrné,na jednu či dvě sirky.Trošičku mi připadalo,že má tendenci se hodně rozpálit,ale nic,co by se nedalo zvládnout.Jeden plátek srolovaný v menší hlavičce zaručí hodinku pohodového kouření.
  Chuť je zpočátku aristokraticky jemná a lahodná,jako by se ani nejednalo o dark fired.Od poloviny kouření,když trochu zvlhne,chuť se lehce zvýrazní,kouř zhoustně,ale až do konce neztratí svou jemnost a lehkost.Sílu ale nečekejte,žádná nikotinová nálož se nekoná.Zařadil bych spíše pod průměr.
  Okolím je přijímán vcelku bez výhrad.
  Celkově bych jej hodnotil jako jemný tabák na odlehčení či dlouhodobější kouření.Osobně postrádám jak sílu,tak onu smolnou chuť a hutnost,kterou od dark fired očekávám,kvůli které je miluji a kvůli které je kupuji.Určitě najde spoustu obdivovatelů a zajisté si to zaslouží.Ale pro jeho malou sílu a nenápadný výraz za dvě.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  speculator 26.02.'14 10:32:25 
  Na našem trhu se jedná o netradiční tabák. Jemné, ale jasně rozeznatelné uzené aroma (ovšem nepodobné vůni latakie) je doplněno slabší silou tabáku. To může být pro někoho na závadu. Pro kuřáky, kteří se vyhýbají nikotinovým "kladivům" to ale může být ideální kombinace. Plátky tabáku jsou macbarenovsky úhledné a mají tmavě oříškovou barvu. Vůně po otevření mi připomíná uzené maso. Krabička je vkusná, ale netěsní právě ideálně. Tabák se při drolení celkem způsobně odděluje na vlákna (pokud není přesušený). Také hoření není nijak problematické. Močkování jsem, při kouření dvou plátků ve středně velké dýmce, nezaznamenal. Chuť tabáku je znatelná po celou dobu kouření. Dokážu si představit, že někomu nemusí charakteristická, lehce slaná uzenost vyhovovat. Já jsem ale docela nadšený. Podle mého názoru je to ideální tabák na doplnění spektra chutí. Každý den bych ho nekouřil, ale jednou týdně na něj přichází řada. Nemusí se ho bát ani začátečníci. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Rog 12.05.'15 14:58:33 
  Úhľadné plátky tabaku v hranatej krabičke, ktorá netesní. Jemná a príjemná aróma, tabáková, stredňe ťažká. S tabakom sa pracuje výborne. Chuť jemná. Na tohoto výrobcu skvelý neutrálny počin, ale mám dojem, ako by mu niečo chýbalo. Je to bezproblémový tabak, ale akosi to nie je to ono. So známkou by to bolo asi na dva (ale poškuľuje po jednotke, aj keď na to nemá :-) ), ale neznámkujem. Určite ho možem doporučiť. Za vyskúšanie stojí, určite pre tých, čo hľadajú prechod k neutrálom od aromatikov, tým, čo maju radi burley, alebo tým, kto chcú skúsiť prácu s flake formou tabaku.
  Solídny tabak, ktorý má jednu zaujímavú vlastnosť. Viac mi chutil v exteriéroch, vonku na vzduchu. Dnu to nebola taká sláva. Chuťovo bol skvelý aj po úplnom vyschnutí.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Wendyz 24.06.'17 23:52:48 
  Do doby než jsem poznal tento tabák jsem na tohoto výrobce moc pozitivní názor neměl. Ale už na začátku recenze musím přiznat, že tomu již tak není. Tabák se dodává v sympatické hranaté krabičce, která po načnutí téměř netěsní. Tabák se v ní jen těžko uchová vláčný, jaký je hned po otevření. Plátky jsou příjemně voňavé po ovoci. Kvalita zpracování je skvělá. Vše úhledné a na milimetr přesně urovnané. Základ směsi tvoří virginie s burley doplněná o kentucky.
  Plátky se dají snadno rozdrolit v ruce na opravdu jemné a malé kousky. Nejraději a už intuitivně cpu do menšího kotlíku, tak plátek a půl.
  Na tabák stačí 3 sirky a jízda může začít. Už po prvních tazích je jasné, že chutí bude dost.
  Zkraje převažuje příjemně nasládlá chuť po sušeném ovoci, které sílu dodává burley a trochou koření pro zpestření přispěje kentucky. Nikotinu je zde přiměřeně, možná lehce více. Zkraje tabák nepotřebuje téměř žádnou péči, jen občas lehce urovnat. Nejlépe si vychutnám chutě při jemném pobafávání krátkými tahy. V druhé polovině nám do nasládlé kořeněné chuti promlouvá lehká kyselost, která je ale příjemná. Ke konci kyselost mizí. Počty připalování se v závěru mírně navyšují. Tabáky se nám pěkně doplňují a my si to můžeme užívat až do samého finiše. V kotlíku zbývá jen jemný bílý popílek a pokouření končí slastným pocitem a vzpomínkou na báječnou chuť.
  Společnost tohoto tabáku výborně doplňuje sušší bílé víno nebo káva.
  Tabák bych doporučil aromatikářům, kteří si chtějí vyzkoušet a poznat jak má chutnat tabák i bez aditiv.
  Verdikt: harmonický tabák plný skvělých chutí s dostatkem nikotivé dávky. Za 300 Kč za 50 gramů skvělý kuřácký zážitek. Tento tabák mi rozhodně nesmí chybět ve výzbroji.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JJFK 16.07.'17 22:57:53 
  Zakoupeno díky předchozím recenzím. Díky, stálo to za to. Dokonalé neskutečně úhledné tenké tmavě hnědé flaky. Vůně sladce tabáková se stopou nelatakiové uzenosti v pozadí. Nacpání absolutně bezproblémové, plátky se snadno rozdělí již mezi 2 prsty. Hoří chladně na 1 sirku, nemočkuje, hutný kouř. Příjemná tabáková lehce kořeněná chuť po celou dobu se stopou milé kyselosti v pozadí. Dokonalý flake od MB, příjemné netypické překvapení této firmy. Snese více než srovnání s konkurencí. Bude mou stálicí jako odpočinek od latakií. Připomíná mi dost chutí Cabbies mixture od SG, který také mohu. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Payne 18.06.'20 09:25:23 
  Dýmka: Peterson Sherlock Holmes Professor (určená pro směsi Virginia/Burley), P-lip, uhlíkový filtr

  Stáří tabáku: 2-3 roky

  Plechová krabička téměř čtvercového tvaru s černo-hnědým přebalem a z části se zlatým písmem. Vevnitř v luxusním zlatém papíře s vyraženým nápisem úhledně naskládané tmavé flaky. Už bohatá vůně syrového tabáku dává tušit něco neobyčejného – popsal bych ji jako krémovou zemitost s uzeninkou, kořenitostí, s tóny vanilky a trochou ovoce. Vlhkost flaků je střední, zkrátka tak akorát.

  Po zapálení se rozvine příjemná plná chuť přírodního tabáku, která však ústa nijak nepřetěžuje – je zemitá, jemně kořenitá s mírnou sladkostí. Chuť je přitom konzistentní po celou dobu kouření. Na jazyku nijak neštípe, ideální ke klidnému přemýšlivému pokouření. Tabák hoří naprosto ukázkově na několik málo zapálení až do bílého popela, dýmku nijak nerozpaluje. Tabák je sice nikotinově středně silný až silný, ale na druhou stranu to není žádná bomba. Po dokouření zůstává v ústech příjemná dlouhotrvající dochuť. Vše zkrátka v pořádku, nic není nadbytečné, nic nechybí.

  Ačkoliv klasické tabáky od MacBarenů mně nijak neoslovují, tento z řady HH je výjimkou. Zkusil jsem ho poněkud nedůvěřivě na základě velmi kladných recenzí na TobaccoReviews a vůbec jsem se nezklamal. Tabáku není v podstatě co vytknout a určitě vyzkouším i další jeho kolegy z řady HH. Old Dark Fired bude jedna ze stálic mých kouřených tabáků. Jednička s hvězdičkou.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět