www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: HH Vintage Syrian
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: The basic of the blend is a smooth and yet powerful Latakia from Syria. This tobacco gives the blend the overall “smoky” taste, a powerful taste and yet without any tongue bite. To add a spicy note to the blend, Turkish Oriental has been added. A mix of different Virginia tobaccos from 3 continents add a sweet natural taste. To complete the taste with depth and body, we added a little Dark Fired Kentucky from USA.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.0

  jcp 19.04.'08 07:44:04 
  Po otevření standartní Mac Baren 100 g plechovky se objeví dosti hrubě řezaná, různobarevná a dost vlhká mixture. A okamžitě přijde překvapení. Automaticky očekáváte vůni uzeného listí a ono .. nic. Pouze jakýsi závan té "universální omáčky Mac Baren" (nasládlá, fíková) a to ještě velmi slabý. Po latakii prakticky ani stopa.
  Když nacpete a zapálíte dýmku, rovněž budete v chuti marně pátrat po "smooth and yet powerful Latakia from Syria" která má být základem téhle směsi. Ze všeho nejvíc budete mít dojem Virginie No.1 do které někdo přidal trochu nepříliš kvalitní blendovací latakie (můj odhad je tak 1 ku 20). Prostě z chuti cítíte trochu jakési Latakie. Ani ten Orient jsem v té dost nevýrazné a ploché chuti nebyl schopen identifikovat. I reakce okolí je zcela "nelatakiová". Moje babča, která na jakoukoli latakii reaguje okamžitým odchodem tenhle tabák skousla bez nejmenších problémů. Údajně má lehce dřevitou vůni. Nutno přiznat, že hoření je chladné a bezproblémové, ale to je tak asi všechno. Při ceně 19,75 EUR za 100 g (v Rajeku) se skutečně jedná o téměř vyhozené peníze :o/ a náš trh jeho nepřítomností rozhodně není nikterak ochuzen. Tenhle tebák bych mohl doporučit snad jen jedincům kteří jsou zvyklí na slabé tabáky, ze skutečných latakií mají strach a přesto si chtějí udělat alespoň vzdálenou představu wo co go.
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  ypres bass 9.05.'08 00:17:36 
  1)Obal - velice hezká černá desetidekovka se lvem
  2)Řez - žlutý loose cut s černo-hnědým drobením
  3)Vůně za studena - na první očuch mi to připomnělo Presbyterian, ale musel by být dlouho otevřený - latakie z toho cítit je, ale to musí člověk mít tos vražený až v tabáku
  4)Chuť - nudná > vždycky ti dá naději že příště už tam něco najdeš a ono příště zase jenom prázdné sliby
  5)Hoření - hoří plynule
  6)Síla - spíše slabší
  8)Verdikt - občas si od někoho dát mi stačí na výsost - tenhle tabák k životu nepotřebuju a na trhu mi nechybí

  60%
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Juice 18.09.'14 14:04:43 
  Po dlouhé době jsem se vrátil k dýmce a koupil si tenhle tabák. Velmi mě překvapil, neb krom Dark Twistu, tabáky od MB nejsou snad ani tabáky :-)
  Shrnuto bez dlouhých psaní - kdo má rád latakii (je jí tam málo) a nepotřebuje silnou směs, tak to může být pro něj ta správná volba. Navíc příjemně voní (hodnoceno nekuřáky) a hoří bez problémů.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět