www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Mick McQuaid Square Cut
Výrobce: Orlik
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Rich Hearty smoking, Long Lasting and cool. Square cut.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: původní výrobce P.J. Carroll & Company Ltd., Ireland
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.0

  jcp 28.01.'09 19:14:11 
  Co se popisu a složení týče, nic podrobnějšího než to co uvádí na svých stránkách JN.Barber jsem nenašel. Původní i nynější výrobce neuvádějí nic, na TobaccoReviews je rovněž pouze toto a "pipe tobacco from Ireland". Vyrábí se jako plug, flake i ready rubbed.
  V kulaté plechovce je dosti pevný a velmi tmavý flake ve formě čtverečků 3x3 cm, které se celkem špatně drobí. Vůně zasyrova nasládle tabákovo - ovocná. Po zapálení v chuti jednoznačně dominuje dark fired, možná s troškou burley. Nejvíc ze všeho mi chutí připomíná St.Bruno Flake (podle recenzí na TobaccoReviews zdaleka nejsem sám a většina těch recenzí je dost positivní), ovšem co do síly je výrazně slabší. Chladné a bezproblémové hoření je zřejmě vastní všem dark fired virginiím, alespoň já jsem se ještě s opakem nesetkal. V tomto případě je však potřeba nacpávat jen zlehka a velmi opatrně přidusávat. Asi to bude tím, že tenhle flake se opravdu špatně drobí a je poněkud lepkavý.
  Okolí vnímá jeho vůni jako poněkud ostřejší, nikoliv však nepříjemnou. Celkový dojem vemi positivní, i když zarytým vyznavačům SG BXX, No4, GH Dark Flake a podobného bych tenhle tabák doporučit nemohl :o)
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět