www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Red Rapparee
Výrobce: Rattray´s
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: Exhilarating and elusive, quaint and seductive. Prepared from choice Red Virginias and heavily flavored with Orientals, giving it a red tinge. It burns in the pipe with the spontaneity of a fine cigar.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Směs Virginie, Latakie a Orientu.
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  Bromden 16.07.'07 16:25:24 
  Rattray´s Red Rapparee
  Obal – 100 g piksla jako od arašídů, s plastovou krytkou (překvapivě dobře těsní.
  Řez – mixture. střední řez, velmi kontrastní barvy
  Vůně za studena – nelze přečichnout latakii, která přeci jen utává charakter tohoto tabáku. Vůně je nicméně překvapivě lehká a svěží.
  Chuť – klasická, lehká latakiová směs. Zdálo se mi, že v chuti je cítit výrazný podíl orientálních tabáků, a navíc (nevím jestli je to těmi orienty) zřetelnou chuť oříšků… celkově velmi jemné a vyvážené.
  Hoření – zcela bez problémů
  Síla – střední (4 z 10ti).
  Problémy – snad jen ona zmiňovaná lehkost. Skoro celé balení mi tabák přišel jako dokonalost sama, ale koncem plechovky jsem přeci jen zatoužil po nějaká hutnější latakii…
  Verdikt – ve své kategorii „lehkých latakií“ 1.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 2.08.'10 21:25:00 
  Povzbuzen předchozí recenzí zakoupil jsem 50g piksličku a dobře jsem udělal. Po otevření je cítit aroma kyperské latákie a lehčích orientálů a vzdáleně klasická povidlová vůně virginie.

  Chuť po zapálení je vyvážená. Zpočátku klasická s vysokým podílem orientálů a lehčí latákie. Nicméně to nejlepší, aspoň podle mého názoru, tabák ukrývá v druhé polovině dýmky, kdy orientály dávají dýmu ovocnou příchuť, myslím trochu pomerančovou, a latákie trochu zesílí. Kompozicí podílů jednotlivých složek bych tabák přirovnal k SG Squadron Leaderu, avšak zde nejsou orientály tak natrpklé a jsou více uhlazené.

  Hoří bezvadně, silou je někde mezi slabý a středně silný. Problémy nemá, snad jenom předrecenzentem zmiňovaná lehkost:) To je ale problém pokud od něho čekáte hutnou latákii. Pokud chcete lehčí, tak byste měli určitě Red Rapparee vyzkoušet
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 22.11.'17 16:48:56 
  Po 2 letech ve vitríně a dost možná i po několika letech ve skladu (soudě dle zabarvení a stavu papíru uvnitř) jsem otevřel Red Rapparee. Po otevření cítíte silně uzené a nakyslé aroma. Jedná se o klasický loose cut. Moje krabička obsahovala velké množství klacků i dost velkých. Tabák hoří příkladně, ale velmi rychle popelnatí - doslova mizí v dýmce před očima, takže je vhodný, pokud na dýmku máte méně času nebo je venku zima a vy nechcete umrznout. V chutí se jedná o skvělou vyváženou anglickou směs, je obsažen i BC, čemuž bych i věřil, protože jakási nevšední sladkost je cítit. I přes klacky a rychlé hoření skvostný tabák, navíc cena i u nás potěší. Známka: 1
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět