www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Red Virginia
Výrobce: Robert McConnell
Složení:
 • Virginie
 • Perique
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech, 100g jiné
  Popis: Přeloženo z Tobaccoreviews.com: Červená Virginie řezu "ribbon cut" se špetkou Perique a lehce kořeněnou příchutí.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.7

  Prycer 8.02.'12 11:41:48 
  Jelikož na youtube často sleduji recenze tabáků od našich zahraničních kolegů, viděl jsem i recenzi uživatele Dubinthedam, kde popisoval své nejoblíbenější tabáky. Red Viriginia byl mezi nimi a vychválil ho téměř do nebes, a tak jsem se rozhodl, že si tabák z Německa zakoupím. Zakuřoval jsem s ním novou dýmku a chutnal mi od začátku (i z dýmky bez karbonové vrstvy), teď je však ještě lepší. Řez bych přirovnal k Old Gowriemu. Chuť v podstatě taky, ale s tím rozdílem, že Red Virginia má "něco navíc". Je to tou lehounkou aromatizací, která společně s přírodní chutí virginie (a perique?) vytváří skvělou harmonii plné chuti a slabounké pikantnosti se zmíněným aroma. Pokud máte (jako já) rádi virginie, bude vám tento tabák chutnat a pokud toužíte po malinké příchuti navíc, bude vám chutnat ještě víc :)
  P.S. Hoří celkem rychle. Není to však na škodu, jako u jiných tabáků, kdy se chuť ztrácí či dokonce hořkne a pálí. Tady jde pouze o časové hledisko. Např. z kotlíku, ze kterého byste jiný tabák kouřili hodinu, kouříte ho kouříte třeba jen 30-45 minut. Toť má zkušenost. Chuť ani při rychlém kouření neztrácí, pokud ho samozřejmě neženete do nějakých přehnaně vysokých teplot.
  Update: Ke konci plechovky přestala jeho chuť mít svoje kouzlo a všechno se smíchalo do jedné směsi chutí, která byla dost nezajímavá a fádní. Nevím, čím to bylo, protože fyzicky se tabák dle mého soudu nezměnil, možná už mi prostě lezl krkem :) Známku však prozatím nechávám.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 3.09.'13 16:03:29 
  Tabák jsem si přivezl z Vídně, u nás není k dostání. Klasická plechovka na závit, dobře těsní. Po otevření virginiová povidla, nic moc silného...takové příjemné, decentní. Kousíčky flaku stačí potrhat, nacpat, hoří úplně samy a, jak píše předchozí recenzent, opravdu rychle! Na oplátku s ním není moc práce. Chuť je přírodní, harmonická, prostě výborná virginie, asi ale není ničím specifická. Leckdy při rychlejším kouření umí pořádně poštípat na jazyku. Tenhle tabák stojí za odzkoušení, ale vzhledem k jisté nespecifičnosti a ostrosti při kouření hodnotím za 2 Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 3.09.'18 17:20:00 
  Kvalitní běžná přírodní virginie. Údajný perique stejně jako aromatizaci čokoládou ve vůni a hlavně pak chuti nedetekuji. Jinak až na rychlejší hoření bezproblémový tabák s perfektně těsnící plechovkou. Pro mne ale trochu fádní. Tak za 2-3. Fanda virginie třeba více ocení. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět