www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Scottish Autumn Flake
Výrobce: Stanislaw
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Jemný flake z Virginie, který díky dlouhému lisování má přirozeně zralý a přitom jemný charakter i aroma. Přirozená chuť virginských tabáků, vhodná i k míchání s ostatními tabáky.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.7

  Wendyz 11.07.'17 21:07:10 
  V balení naleznete rozupované plátky. Už jejich aroma slibuje požitek.
  Je z nich cítít vyzrálost nasládlé virginie, která je zde jediným druhem tabáku.
  Tabák vzhledem k jeho konzistenci se zapaluje celkem dobře, vlhký je akorát na kouření.Po rozpálení a ustálení chutě musím konstatovat, že aroma nelhalo. Chuť je citrusovo ovocná a je velmi šťavnatá. Kouř pěkně plný. Neštípe a nepálí. Ideální pro pomálé pobafávání.
  Hoření s minimen zapalování a pomalé. Močkování nepozoruji.
  Jako milovník čisté virginie řadím tabák jako z nejlepších a přirozeně nejsladších. Jeho chuť mě ohromila. Nutno udržovat vlhčí. Pokud ho necháte vyschnout, nedocílíte zdaleka jeho skvělé chuti.
  Myslím, že ho ocení i příznivci aromatiků.
  Rozhodně ho vyzkoušejte.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 2.10.'17 19:13:41 
  Listí pomalu ale jistě padá k zemi a tak jsem sáhl po Autumn Flaku, po delší době čistá virginie... Po otevření mi tabák voní nasládle po sušených fících. Řez je nekonzistentní flake (kratší než je zvykem). Flaky mám docela suché, ale v dýmce se chová docela dobře. Příprava dýmky trochu pracnější, ale tabák hoří dobře. Chuť je především jemná, lehce nasládlá, to je tak asi vše - pro mě možná až nudná, ikdyž dobrá. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Payne 13.01.'21 11:25:05 
  Dýmka: Peterson Sherlock Holmes Milverton (určena pro čisté Virginie), P-lip, uhlíkový filtr

  Stáří tabáku: cca 1–2 roky

  V hranaté plechovce s rudým, nenápaditým a jaksi levnotou čpějícím přebalem byly na sebe nakupeny hnědo-žluté nevzhledné a rozlámané flaky tabáků (ovšem ne tolik rozlámané jako u firmy S. Gawith). Jejich vlhkost byla optimální, stačilo je jednoduše rozlámat a nacpat. Hořely výborně až do šedobílého popela na pár zapálení. Ve vůni zasyrova typická, nearomatizovaná Virginie s citrusy, jdoucími až do kávy či čokolády.

  Chuť tabáku jemná s chlebovinkou a senem, přírodní. Tabák je nikotinově slabý. Tabák byl háklivější na jakoukoliv změnu tempa kouření – v případě rychlejšího potahování chuť ztrpkla a tabák začal pak na jazyku mírně štípat. Měl jsem možná nechat tabák zestárnout v archivu. Dochuť dlouhotrvající.

  Celkově vzato se mi tabák jevil jako nudnější, bez nějakého většího charakteru, kterým by si mě získal. Svou silou jej můžu doporučit začátečníkům, kteří chtějí zkusit přírodní, jemnou Virginii. Dávám za 2.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět