www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Three Nuns (Green)
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Perique
 • Řez: Koláčky
  Balení: 50g plech
  Popis: Balící list této směsi je tvořen z ručně vybíraných listů Virginie. Náplň je tvořena z Virginií, tmavých Kentucky a Perique Tabáků. Tabáková směs Three Nuns Green je vytvořena podle staré anglické tradice. (Etrafika)
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  Payne 22.05.'20 10:17:35 
  Dýmka: Savinelli Bing’s Favorite (určená přímo pro zelené Three Nuns), fishtail, balzový i uhlíkový filtr

  Stáří tabáku: 2–3 roky

  Plechovka má klasický, historizující černý přebal s bílým nápisem a zelenou lištou, odkazující tak na letitou tradici tabáku. Kromě barvy lišty je přebal i balení tabáku identické se „sesterskými“ Jeptiškami. Koláčky tabáku jsou na sobě uvnitř nakupeny, vydávají vůni citrusů, trávy, ovoce, dřeva. Jejich vlhkost však byla na můj vkus poněkud nižší – podobně jako u „sesterských“ Jeptišek – a třebaže mám všechny rozkouřené tabáky uložené v humidoru, musel jsem Jeptišky vždycky po dokouření půlky plechovky dovlhčit. Pokud jsou totiž sušší, štípou na jazyku a rozpalují dýmku. Po dovlhčení však už bylo zase všechno OK. Tabák dobře hoří na několik připálení až do šedobílého popela.

  Kouř hebký, lehký, chuť delikátní, zajímavá, plná, oříškově nasládlá, mírně zemito-dřevitá, kořenitá. Při kouření s balzovým filtrem ona kořenitost ještě víc vystupuje. Po dokouření v ústech zůstává příjemná, dlouhotrvající sladko-dřevitá dochuť.

  Třebaže mám „sesterské“ červené Jeptišky ještě o chlup raději než tyto, poskytují přesto zelené Three Nuns podobně velmi příjemné a chutné pokouření. Oproti červené verzi je zelená verze v chuti lehčí a „stíhlejší“. Zakoupením zelených Jeptišek člověk určitě nešlápne vedle, já jsem jim věnoval vlastní dýmku. U mě požitek z Jeptišek znásobuje ještě představa, že červené a zelené Jeptišky kouřili Tolkienovi hrdinové Pána Prstenů a Hobita. Pocitově totiž vytváří pohodu a nutí ke klidnému kouření. Zelené Three Nuns mohou být pro zkušeného kuřáka tabákem pro celodenní kouření. Hodnotím za 1.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět