www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Virginia Flake
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Ručně tříděná směs míchaná z úplně zralých a sušených virginských tabáků - vypěstovaných hlavně v Americe. Do směsi je dodána elegantní plná vůně a lehká, jemná chuť.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Velmi lehká
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 3.0

  Sobpeta 9.12.'12 15:56:28 
  Tabák je balen v krásné malé žluté krabičce, bohužel zohyzděné dnes již běžným varováním. Samotná krabička těsní perfektně, úhledné strojové plátky flaku jsou narovnány ve dvou sloupečcích, překryté zlatými "křídly" s potiskem firmy Mac Baren stejně jako je tomu třeba i u MB Navy Flake. Tabák je žluté až světle hnědé barvy, typicky pro MB sušší, ale to už je jaksi charakteristické pro tabáky této firmy. Nedovlhčoval jsem a ani by to dle mého názoru tabáku neprospělo, spíše naopak. Popsaný stav se bezpečně udržoval až do vykouření celého balení, těsnost plechovky na tom ovšem má nemalou zásluhu.
  Casing po otevření typicky "barenovský", tedy medová vůně, dosti výrazná, nikoliv ovšem nepříjemná s jakousi kořeněností v povzdálí, ale medovitost rozhodně převažuje. Dost to celkově připomíná Caledonian Virginia Flake - známého a dnes již nedostupného "dědka". Postupně se tato vůně poněkud vyvětrá a tabák při přičichnutí působí zasyrova až poněkud "slámově".
  Chuť hodně sladká, téměř až protivně, tabákový základ ovšem dost zaostává, celkově je to takové jakési ploché a nijaké. Hoří dobře, ale zároveň je dost problém udržet dýmku a kouř dostečně chladný. Jakmile se trochu rozpálí i to málo co v tábáku po chuťové stránce lze nalézt se vytratí a ustoupí značné štiplavosti a peprnosti. V tomto stadiu pochopitelně i dost močkuje. Do rozpalovacího stavu se mi dýmku podařilo dostat téměř při každém kouření tohoto tabáku a to jsem se snažil kouřit opravdu pomalu.
  Závěrem chci dodat, že i taková MB Vno.1 je mnohem lepší, i když jsem čekal opak a nenechal se dostatečně varovat recenzemi na zahraničních serverech. Jelikož jsem měl velmi čerstvou plechovku je dost možné, že nějakým tím rokem v archívu by se to možná upravilo k lepšímu, ale jaksi nemám odvahu se tímto tabákem nazásobit. V přímém porovnání třeba s Orlíkem Golden Sliced už MB VF neobstojí vůbec, Orlík má chuť daleko šťavnatější a barevnější, o vlastnostech při hoření a celkovém vyznění ani nemluvě.
  Dávám za 3(horší 3) a to spíš ze sympatie ke značce, zakoupením této virginie jsem si potvrdil, že Mac Baren čisté VA opravdu moc neumí (snad krom Dark Twistu) a přestávám v těchto vodách u zmíněné značky pátrat.

  Update 17.1.2018
  V souvislosti s tím, že se k nám tento tabák začal dovážet rozhodl jsem se mu dát ještě šanci a znovu ho zkusit.
  Plechovka se změnila, je to ta už dostatečně známá méně praktická a hůře těsnící nížší a užší piksla. Jinak tabák je beze změny a bohužel ani můj názor na něj se nevylepšil. Jistě, naučil jsem se asi o trochu lépe kouřit, ale moc to nepomohlo.
  Při extrémně pomalém kouření se dá v prvních asi 15 minutách dýmání vystopovat vcelku příjemná sladká chuť dánské virginie, ale i tak je to takové unylé a slabé. Postupně, jak tabák prohořívá je chuť čím dál nudnější a plošší. Od poloviny mám pocit, jak kdybych kouřil cigaretu a při kouření v místnosti je tak i cítit. Je to fakt nuda nudoucí. Přitom tabák prohořívá pravidelně a když si dá kuřák pozor, tak i vcelku chladně a spaluje se na suchý popílek. Opravdu jsou lepší virginie, pro mě je tento flake zbytečnost. Trochu mě mrzí, že jsem koupil rovnou dvě plechovky, do té druhé se mi vůbec nechce. Jedině ji snad trochu dopnout periquem, snad by potom výsledek mohl být přeci jen zajímavější.
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Jarda 17.05.'18 10:57:42 
  Nové balení, krabička je poněkud širší, u MB jako vždy balení a vzhled perfektní. Uvnitř jsou krásné a přesné světle hnědé flaky s velmí slabou mírnou medovou vůní s podtextem chleba a hlíny.
  Chuť nevýrazná, velmi jemná (=slabá). Takže vlastně velmi dobře koresponduje s vůní :-(.
  Perfektně se nacpává, výtečně a dlouho hoří. Při normálně nacpané dýmce (asi 2 plátky) mi vydrží doutnat neuvěřitelné 3 hodiny pokud jej každou hodinu připálím. Řekl bych že osobní rekord :-)
  Tabák je takový nijaký, nicméně vysoce hodnotím jeho přírodní charakter. Žádné dochucení, žádné speciální úpravy, prostě přírodní Va. K předešlé recenzi Sobpeta tak po 6 letech nemám mmnoho co dodat. Snad jen že ta cigaretová chu%t se neobjevia. Naopak tabák chutná celou dobu konstantně stejně a dává prostor pro hledání náznaků chuti.

  Myslím, že pro milovníky opravdu přírodních směsí, které jsou natural, BIO, křupavé, svěží a s křidélky by to mohlo být určitě zajímavé. Pokud jste milovníci přírodních tabáků a nemáte hubu spálenou něčím silnějším tak si jej vychutnáte. Chuťově bych 2-3 pro nevýraznost ale ta přírodní přirozenost a dlouhý dým mi to posunuly na 2.
  Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět