www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Virginia Honeydew Flake
Výrobce: Pfeifen Huber
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Flake
  Balení: 100g plech
  Popis: Name: Virginia Honeydew Flake
  Schnitt: Flake
  Tabaksorten: Virginia, Virginia
  Geschmack: Sie ist meine sehr persönliche Virginia-Spezialität. Drei abgestimmte Virginia Spitzentabake werden aufwendig gepresst, mit dezentem Honig / Orangenflavour edel aromatisiert und in den ganzen Flake Platten geschnitten. Was so entsteht, ist ein exclusiver Flake mit ausgeprägt sanftem Aroma.
  Aroma (1-5): 2
  Raumnote: dezent neutral
  Abbrand: sehr langsam und kühl
  Stärke (1-5): 2
  Notiz: Unser Evergreen, kein Flake hat mehr Anhänger in unserem Hause.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: https://www.pfeifen-huber.de/tabak/huber-tabakmischungen/virginia-tabake/virginia-honeydew-flake.html
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  Plha 26.04.'16 11:21:29 
  Tabák dorazil v obligátní kulaté stogramové plechovce se žlutou etiketou, s plechovým (s vylisovaným logem) a plastovým víčkem (se šikovně umístěným varováním na spodku krabičky a plastovém víčku, takže jej lze elegantně se zbavit bez poničení etikety či plechovky).
  Zatímco většina výrobců před zabalením naseká flaky na délku okolo pěti nebo šesti centimetrů, tento je dodáván jako pět plátků o délce téměř čtyřiceti centimetrů.
  Z popisku tabáku je patrné, že se jedná o kombinaci tří druhů virginií, slisovaných pod tlakem a decentně dochucených jemnou medovou a pomerančovou příchutí.
  Flaky jsou široké a vyznačují se perfektní strukturou a jednotnou tloušťkou v celé délce. Vlhké tak akorát, pro přípravu tak jak je já kouřím ideální (rozebrané a rozdrobené najemno).
  Vůně typická pro virginie, tj. tabáková, lehce chlebová, s decentním citrusovým aroma (připomíná mi to vůni strouhané pomerančové kůry).
  Při kouření žádné velké změny, vše vychází z vůně za syrova, tedy přirozená sladkost, jemnost, decentní citrusový podtón, mírná chlebovitost, vše jak se na dobrou virginii sluší a patří.
  Tabák prohořívá plynule, při pomalém kouření nemočkuje, ani se nijak zásadně nerozpaluje a hlavně neštípe, jak to některé čisté virginie dělají. Kouř je příjemně plný, kulatý, bohatý.
  Vzhledem k použití kvalitní vstupní suroviny, výtečné práci blendera i skvělému celkovému zpracování se jedná o vynikající tabák svého druhu a typu, pro mě osobně určitě jedna z nejlepších virginií, jaké mi dýmkou prošly. Skvělá volba pro všechny, kteří mají v oblibě přírodní tabáky založené na čisté virginii či pro ty, kdož jako já občas rádi oddychnou od oblíbených silně latakiových směsí nacpáním tabáku tohoto typu.
  Pro okolí je snesitelný, voní prostě jako tabák, bez aromat a příkras v jakémkoliv slova smyslu, těm, kterým jakýkoliv tabákový kouř zrovna není proti srsti, dokoce príjemně voní.
  Hodnotím absolutně a bez výhrad za jedna.
  Na závěr opět poznámka o poměru kvalita/cena, který je, jako u většiny tabáků tohoto výrobce, vynikající.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Durisek 9.10.'18 08:46:50 
  Tabák se už nemůže jmenovat po medu. Nyní je k dostání pod názvem Golden flake.
  Povinnost pro milovníky Orlíka, Capstana, Limericka. Velice podobný tabák, avšak s lehkým nádechem medu. Hodně zřetelný při otevření plechovky. Vůbec je to po otevření čuchací fetiš:-)
  Tabák snadno hoří ať už ve flejku nebo rozdroben.
  Za mě jednička jako vyšitá.
  Škoda, že nelze koupit v Čechách. Ale zase v DE vyjde 100g na 18E;)
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět