www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Stanwell Classic
Výrobce: Stanwell
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Znamenitá směs vyzrálé Virginie a jemného černého Cavendishe, ke které byly přidány mírně slisované a fermentované Virginia a Burley. Směs je vylepšena špetkou sladkého švestkového aroma, které přináší jedinečný kuřácký zážitek i nejnáročnějším dýmkařům.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 3.0

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  brutak154 2.01.'05 14:57:48 
  Když jsem tento tabák kupoval, nemyslel jsem, že půjde o tak těžký aromatik. Do první poloviny dýmky jsem necítil v puse nic než švestky, tabáková chuť se velmi mírně začíná projevovat až v druhé polovině - avšak to tak slabě, že si mi po dokouření vrátila do pusy pouze švestková chuť. Tabák má pěknou zlatavou barvu, příjemnou strukturu a v tobolce dobře drží vlhkost, ale pro kouření je to podle mého názoru nic neříkající směska, ke které se nemá cenu vracet. Raději se zdržím i hodnocení. Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Fénix 6.01.'05 18:36:00 
  Do Classicu jsem ze všech tří nových Stanwellů vkládal největší naděje. Je smutnou skutečností, že ačkoli je opravdu lepší než oba jeho bratříčci, vysloužil si odemne trojku:/
  Na pohled je Classic o trochu tmavší obdoba Melange, složení loose cut V/BC a údajně cut plug z V/B (v mém vzorkovém balení tedy nebyl). Vůně za syrova je lákavá - ovocná, přesto poměnrně neobvyklá. Když výrobce píše švestky, můžeme při tom zůstat.
  Po zapálení převládne v chuti i vůni aromatizace, která neurazí ani nenadchne. Během kouření se casing občas začne škvařit a to je pak lepší aroma nezkoumat. Ke konci se ovonění vytrácí a poslední třetinu už kouříte "nic".
  To, co staví Classic nad jeho dva kolegy je sice nepatrná, ale reálná přítomnost tabákových podtónů, které mu zajišťují určité "tělo".
  Tento Stanwell není absolutně plochý jako Melange ani syntetický jako Vanilla. Jde o naprosto průměrný aromatik, kterého asi může běžný dýmkař balík skouřit, ale znova si ho spíš nekoupí. "Kvality" bych možná hodnotil 2-, ale zvolené aroma mi nechutnalo, nechci na Classic nikoho nalákat a navíc tu taková volba není:)
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sir Pooh 30.07.'06 08:30:12 
  K tomuhle tabáku jsem přišel docela náhodou, když jsem hledal nejaký zajimavý aromatik. Prostě mi byl doporučen, že stojí aspoň za zkoušku.
  Po otevření, se vyvalí poměrně silné a hlavně nepřečichnutelné švestkove aroma a je nutno řící, že nezapálený udělá i dojem.
  Nacpávání, zapalovaní, kouření bych hodnotil bez problému, vhodný i pro začátečníky.
  Ovšem ta chuť, ač slivovici mám rád, tak v tomhle případě je těch švestek vážně trochu moc a spíše do sladka než do ovocno-kyselkava. Po nějaké chvíli kouření začne být docela fádní a nezajímavé. Osobně mi to přišlo asi tak jako kdybych se přejedl povidel. Každopádně, balení se dá bez potíží dokouřit do konce. Co se nekuřáků týče, tak ti tento tabák přijímají, takřka bez výjimky, pozitivně.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JohnBlbec 13.01.'07 00:51:11 
  Na svestkovy tabak mam velmi prijemne vzpominky, jen je to uz tak davno, ze si nepamatuju znacku. Tenhle tabak me ale zklamal na plne care - strucne a jasne absolutne mne nechutna a ta kyselost mi vadi vic, nez jsem si myslel. Pro me to jsou naprosto vyhozene penize. Naopak Melange mi chutna i voni i kdyz ho tady spousta lidi pohanila, jen tam citim spise karamel nez merunky...
  -- 20.1. 2007 --
  tak mne to nedalo a na druhy pokus jsem ho smichal Clanem Light Aromatic a svete div se - neni to sice zadny zarak, ale uz se to da kourit :o)
  Známka: 5
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  komet 1.03.'08 23:38:50 
  Tento tabák jsem si koupil na základě recenzí, mám rád tabáky se švestkovým aroma a tak jsem byl docela zvědav. Po otevření tobolky na nás zafuní poměrně nezaměnitelný mix švestek s pálenkou, i po zapálení švestky v kouři cítím. Tabák příliš nemočkuje, aroma se ale ke konci spíš vytrácí, zůstává však určitá kyselost. Nemohu říci, že by šlo o nepříjemnou záležitost, spíš fádní, mezi tabáky s aroma švestek mám lepší favority. Classic kouřit jde, ale výrazný prožitek to není, nevím, jestli se k němu vrátím. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět