www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Stanwell Melange
Výrobce: Stanwell
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Moderní pojetí klasické směsi. Černý Cavendish, Burley, orientální tabáky a hnědá Virginie jsou jemně smíchány s meruňkovým aroma přírodní sladké chuti. Jemná vůně spolu s delikátní chutí.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 3.1

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  Fénix 4.01.'05 17:33:39 
  Od pohledu i vůně slibný tabák, to ale ještě nevíte, co na vás čeká:) Vůně je poměrně neobvyklá, spojuje se v ní lehounké tabákové aroma s nějakými syntetickými podtóny a blíže neidentifikovatelnými vůněmi - příjemné, trochu jako některé tabáky do vodní dýmky. Na pohled V/B/BC mixture, obsahuje určitý podíl orientálních tabáků a taky ready rubbed. Klacíky v normě.
  Pr***r začne po zapálení, tabák prakticky nemá chuť ani tělo. Vůně/chuť jde zachytit v nose, tam je poměrně příjemná i když dost nevýrazná, navíc po čase začne nudit a tu a tam chytá syntetické tóny.
  Určení příchuti je obtížné, překvapilo mě, že přes avizované ovoce nejde do kysela ale spíš do sladka. Budeme-li se držet popisku, jde o meruňky, ale podle mě o dost přezrálé.
  Tabák hoří slušně, určitou neplechu může hrát ready rubbed (netuším proč tam vůbec je). Síla velmi nízká, ale ne zanedbatelná. Nekuřáci si nestěžovali, ódy nepěli.

  Pánbůh s námi, Orlik vyhlásil tuto řadu Stanwell jako správný směr pro svou budoucí produkci:/ Melange je tabák kouřitelný, ale nepřináší žádné potěšení a navíc si neumím předstvit cílovou skupinu. Já v ní určitě nebudu.
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mates 7.04.'05 23:56:58 
  Přidám se, ač Fénix tabáku dal co proto.Jak je vidět, že každý má svou chuť!V řadě věcí s Fénixem souhlasím, např. v tom, že se jedná o tabák neobvyklý. Já jsem si tento tabák zapálil a shledávám :po otevření se na mne vyvalila jakási karamelová vůně.Ta při kouření cítit ale není.Ty meruňky ano, ale nic z tabáku nevyčnívá, poměrně kultivovaná směs.Lidi se mi ptají, co kouřím, že to krásně voní.Ano, trochu chybí "tělo",hořlavost je výborná.Asi si budu muset ještě tabák při dalších kouřeních dootestovat, ale nepřipadá mi tak tragický jako to Fénix vidí.Můj závěr po dvou náložích je asi takový, že tento tabák je slušný pro odpočinek po silnějších směsích.Kdybych měl známkovat, asi 3, ale ještě počkám...Tak dokouřeno, a musím ač nerad říci, že jsem tento tabák vzdal.A kouřit jej už nebudu.Přiznávám omyl.Tabák při kouření opravdu moc cítit není, tělo skutečně chybí.Syntetika.FÉNIXI, MĚLS PRAVDU!! Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Graveir 14.08.'05 22:31:17 
  Pan prodavac mi doporucil male baleni na zkousku, pry skvela alternativa sunsetu. No vonel lehce podobne. Pri otevreni sem nasel par klacku ala planta. Vonel prijemne ale dost umele a trochu jako damska kolinska, zadne prirodni aroma typu susnet.
  Horel a tlel dobre, okoli dost vonel, ale pri vydechnuti koure nosem to byla opet ta vune levne damske vonavky, chutove taky nic moc, jsou citit levnejsi tabacky, v sunsetu je spousta kvalitniho a v tom srovnani je to kua znat. Lehce stipal po virginii ale postradal korenenost cavendishe, byl takovej plochej.
  Jako pro novacky proc ne, je levnej. Sunset je lepsi, kvalitnejsi a lip si jej vychutnam. I kdyz je to orlik tak dost to pripomina plantu.
  Známka: 4
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  standa 2.09.'05 15:51:44 
  Já souhlasím s hochy nade mnou, pro mne je tento tabák ideální k zakuřování dýmek kde ho úspěšně používám, ale až dojde, tak si nový nekoupím Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  MESAROS 27.04.'09 22:38:24 
  Koupil jsem si tento tabák a doufal, že zažiju něco nevšedního. Vůně příjemná ovocná (meruňková povidla s chemickou koncovkou). Po zapálení jde cítit jemná sladká chuť, která se dostane do nosu a velmi rychle je pryč. Samotný tabák je velmi slabý. První dojem je příjemný a tím to také končí. Ničeho extra se nedočkáte. V místnosti a okolí je příjemný, ale není to žádný favorit aromatiků. Určitě se bude hodit pro začínající dýmkaře, ale 1x a dost. Známka: 4
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  martinpecina 10.08.'11 13:50:01 
  Jeden z prvních tabáků, které jsem coby začátečník vyzkoušel. Po rozbalení středně vlhký, příjemně voňavý, ale nijak toxicky. Obstojně se zapaluje a docela dobře hoří, v tenkostěnném billiardu se občas rozpálí, ale to je dáno spíše mou nezkušeností než samotným tabákem. Při kouření vydává velmi příjemnou vůni, kterou většina okolí vyloženě chválí; dokonce i zapřísáhlí nekuřáci začínají uvažovat o kouření dýmky. To je myslím ten největší kompliment. Chuť tabáku je spíše nevýrazná, suchá, když se sejde správná dýmka a vlhkost materiálu, ve spodní třetině chutná velmi slušně. Ve srovnání s lehčím latakiovým tabákem neobstojí, ale to je spíše otázka vkusu než odsudek. Je to dobré kouření pro seznamování s dýmkou. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  cerminek 22.08.'12 22:40:35 
  Velice chutove zajimavy tabak, pro nemuraky (predevsim zeny) prijemny. Ke konci koureni je tabak sice dost stiplavy,ale v pripade uziti filtru (bezne vubec nepouzivam) se to ale neprojevi. S merunkami to u Stanwellu neprehnaly, jsou velice prijemne vyvazene s ostatnimi chutemi... Celkove vzato skvely lehky aromatik! Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět