www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Thomas Radford Classic Port
Výrobce: Pöschl tobacco
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Perfektně vyvážená kompozice vybrané Virginie a Burley. Prvotřídní tabákové listy jsou ručně máčeny v kvalitním portském víně, což vysvětluje příjemné aroma a úžasný buket. Výrobní postup „Wild cut“ zvýrazňuje jedinečný charakter jednotlivých druhů tabáku. Tato směs zlatých, červenohnědých a černých tabáků je potěšením pro Vaše smysly.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Je možné, že výrobce začne tento tabák vyrábět v 50g tobolkách.
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.2

  Fénix 9.11.'04 19:45:12 
  Tabáky Radford zaujmou většinou už svou krabičkou - čtyřhrnná 50g plechovka patří k těm u nás "exotičtějším".
  Určitou nevýhodou může být to, že vlastní tabák je, jak už to u Němců bývá, zabalen do igelitu místo papíru. Na plechový tabák je přijatelná cena 135Kč

  Classic Port je tabák dosti hrubého řezu a na lístečcíh najdeme i žilky. Spolu s určitým procentem dříví to lehce sráží prvotní dojem, který na nás udělá krásná kontrastní textura (směs obsahuje i dost BC!)
  Vůně, která se line z igelitového sáčku potěší nos každého milovníka aromatiků. Dobrá zpráva je, že je opravdu cítit sladkým Portským.
  Při optimální vlhkosti se Classic Port dobře zapaluje, především díky velikým kouskům světlé V. Přes poměrně výraznou vůni za syrova vydává hořící tabák decentní aroma, které místnost nezamoří. Zároveň ale není pro nekuřáky naprosto bez vad.
  Chuť má podobnou charakteristiku jako vůně - je na aromatik dost jemná a decentní. To může být pro vyznavače klasických aromatiků vlastnost negativní.
  Tabáček chutná až do konce a zbde po něm jen bílý popel.

  Verdikt: Classic Port má něco z HD Honey Dew a Krkonošovy směsi, přesto je dost osobitý a na mě udělal skvělý dojem. Opravdu si zalouží hodnocení "pro celodenní kouření" a to jak pro decentní chuť a vůni, tak pro svou slabost a kuřáckou nenáročnost. Velmi hrubý řez ho předurčuje do větších hlaviček, ale dá se v pohodě kouřit i ve střední třídě.
  Doporučuji!
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Camo 9.05.'05 21:59:41 
  Dnes som pri upratovaní narazil na 2,5 g vzorku tohto tabaku, ktorú mám asi tak 8 rokov. Dostal som chuť na tento cukrík a so zvedavosťou som ho otvoril. Klasika hneď udrela do nosa. Silná vôňa po ovocí, možno fakt portské. Chyti som ho medzi prsty a ľudia, verte-neverte tabak mal ideálnu vlhkosť. To ma teda prekvapilo.
  Trochu som sa s ním pohral a šup ho do mojej Petersonky. Vošiel tam celý akurát. Zapálil som ho jednou zápalkou a teraz ho bafkám.
  Čo teraz cítim je tá istá aróma ako za surova. Nič viac, nič menej. Po nejakej chuti tabaku ani stopy. Takže chuť hodnotím známkou 3. Moje okolie reaguje na 1. Teraz si dám pauzu a dopíšem to až po dofajčení. Zatiaľ to má za 3.
  Reklama ....
  Takže po 3/4 hodinke mám na dne, ale ešte ťahám. Tabak sa postupne premieňal z čistej voňavky na tabak. Teraz je to tabak s jemnou arómou po ovocí. Moje okolie ma už opustilo, takže jeho rekciu nepoznam, ale asi by bola stále pozitívna.
  Celkovo tento tabak radím medzi cukríky pre začiatočníkov a musel by som veľmi trpieť nejakym latakiovým predávkovaním, aby som si ho ešte niekedy kúpil. Dohorel dobre až do konca, použil som len 1 zápalku. Celkovo u mňa ostáva za 3.
  Áááá, moje okolie sa na chvíľu prebudilo a povedalo, že rezíduá za jedna. (:-D)
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Graveir 14.08.'05 23:01:06 
  Docela zajimavy tabak, prijemne voni po portskem, tezce, sladce a podobne i chutna, ale chut neni prilis silna, a misi se s chuti tabaku. je to zajimavy aromatik, rozhodne jeden z lepsich z nemecke produkce. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Milan Zabloudil 24.12.'06 00:33:05 
  Vcelku velmi příjemná vůně a je opravdu cítit portským, které je cítit i v chuti při kouření. Radford patří k tomu lepšímu na trhu a tak není překvapením, že balení i směs jsou pěkné pro oko, CP je oproti sun.fant. tmavší, ale síla je cca stejná, slabší ale neurazí. Tenhle tabák není sice špička, dá se však kouřit, dobře hoří, nemočkuje, dobře se dokuřuje a nemá-li někdo možnost nákupu se zahraničí a má rád aromatiky, dá se doporučit. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  tritrek 16.03.'07 16:59:10 
  Prijemny tabacek, dobre hory, ale nedohory az do konca (aspon u mna). Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  komet 18.02.'08 00:11:39 
  Když jsem se před pár lety po dlouhatánské době vrátil od cigaret k dýmce, byl Classic Port druhý tabák, který jsem zkusil. Líbilo se mi balení v plechové krabičce, po otevření se vylinula vůně, skutečně připomínající portské. Tabák vcelku dobře prohořívá, trochu močkuje, ovšem v poslední třetině či čtvrtině kotlíku začíná až nepříjemně hořknout, okolo sedící si stěžovali na změnu vůně v puch. Dost nešťastné je balení, novější typ krabičky totiž dost špatně těsní, či spíše netěsní a tabáček rychle vysychá. Po několika baleních mne, na rozdíl od jiných, omrzel a už si ho nekupuji. Dal bych mu za 3, ale mám na něj nostalgické vzpomínky nových začátků dýmkaření a krabičky od Classic Portu se hodí třeba na šroubky. Ovšem nevím, nevím, jestli si ho ještě někdy opatřím. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Tytti 6.09.'08 23:40:09 
  1-Obal plechovka, igelit. 2-Rez velke kusky tabaku. 3-Vôňa príjemna alkoholova? 4-Chuť asi len po tabaku. 5-Horenie ujde. 6-Sila stredne silný. 7-Problémy zhasína,močkuje. 8- Verdikt : tabak má príjemnú aromu, no pri horení ju necitiť, myslim že má prirodzenú tabakovú chuť. Vhodný na bežné fajčenie , ale ničím ma neohúril. Nezaradil by som ho medzi aromatikov. Po zvážení by som ho ohodnotil snáď na 3. 180sk? Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět