www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Stanislaw London Mixture
Výrobce: Stanislaw
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Klasická anglická směs prvotřídního virginského tabáku, orientálního tabáku z Izmiru a Basmy a Latakie z Kypru. Přírodní tabákové aroma. Jemná směs střední síly. Spíše pro dýmky s větší hlavičkou.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.2

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  tuton 7.01.'05 07:47:11 
  Stanislawsky Londyn me opravdu prijemne prekvapil a po nekolikerem koureni ze vzorku nebudu nijak skryvat sve nadseni.

  Vzhledem k obsahu latakie se London Mixture radi k lehkym latakiovym smesim. Dobre se nacpava, rez je spise jemnejsi. Tabak v dymce dobre hori a mne temer nemockoval. Chut se behem koureni sice meni, ale lepe by bylo rici, ze se "roviji". Vzhledem k nizsimu obsahu latakie v kouri dominuje prirodne nasladla chut Virginie a jen tak lehce jakoby po patre postupuje ono zname uzene aroma vlastni latakiovym smesim.

  Kdo by mohl londynskeho Stanislawa ocenit? Tak za prve milovnici latakie, kteri si chteji po silnych latakiich trochu odlehcit, ale s latakii se uplne loucit nechteji. Za druhe samozrejme kuraci lehkych latakiovych smesi a nakonec Ti, kteri chteji zjistit, co to vlastne ty latakiove tabaky jsou zac. Tady totiz hraje ulohu i cena. Kdyz by nekdo zjistil, ze latakie pro nej neni to prave orechove, nebude utracena suma az tak mrzet.

  A moje hodnoceni? V soucasne dobe mam slusnou zasobu jinych tabaku, ale k Londynu od Stanislawa si urcite v budoucnu najdu cestu. Jednu vytku, i kdyz spise kosmetickou, bych ale mel. Dovozce mohl preci jen vymyslet pro tuto smes jiny nazev, protoze se svym v ceskych zemich nejznamejsim jmenovcem od Dunhilla nema tento tabak nic spolecneho. To muze nekoho zmast. Nicmene ja se neostycham dat za jedna. Opravdu jsem si pochutnal.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  ypres bass 20.04.'08 01:04:01 
  1)Obal - obyčejná Stanislawská tobolka modré barvy s letadlem (papír v igelitu)
  2)Řez - dlouhé žluté nudle virginie a nadrobená černá latakie a prý i orient(ten nepoznám, ale prý tam je)
  3)Vůně za studena - normální latakiová vůnička
  4)Chuť - po celou dobu kouření chuť zůstává plusmínus stejná a intenzivní
  5)Hoření - hoří způsobně na max 5sirek - na soutěži jsem s ním zvládl 41min
  6)Síla - střední síla je dle - výborná latakie na seznámení
  7)Problémy - nudle jsou moc dlouhé; při nacpávání si každý musí míchat poměr rozložení jednotlivých tabáků protože se mu tmavá složka "proseje" a zůstane nakonec
  8)Verdikt - 90%
  **************************************-
  kdo se chce seznámit s latakií, kouřit ji denně nebo mermomocí ve společnosti, tak tohle je ONO!
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mathiasvanda 12.01.'12 11:16:31 
  Tabák jsem dostal v vánocům a hned po vykouření první dýmky jsem byl nadšen. Jemné ovocné tony nepřehluší ani ta trocha lakatie. Docela zajímavé na chutě. Při nandání filtru ale jemné ovocné chutě skončí a zůstává pouze uzenost lakatie. Pro hledače lakatiové směsi na začátek velice dobrý. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Karl Rahner 7.04.'12 13:27:00 
  Tato směs mě nadchla v době, kdy jsem začínal s latakiemi. Je taková kultivovaná, ne latakiově agresivní. Naopak by se dalo říct, že působí až příliš parfémově. Je to možná hloupé přirovnání, nicméně zprvu člověka napadne, že tam snad ani není skutečná latakie, ale nějaké dodané aroma ve stylu latakie. Je to opravdu tou zakulaceností a jemností. Společnosti tenhle tabák nevadí.

  Řez je jemnější, než u Balkan Latakie stejné značky, takový normální loose cut. Tabák hoří celkem dost rychle, ale zase ani mírně suší nechutná špatně.

  Taková lacinější verze klasických anglických tabáků, postavených na virginii, orientálech a latakii v kořenícím množství. Nějaké zásadní výhody mě nenapadají, ale je to fajn tabák.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 10.01.'17 16:37:53 
  Vcelku dobrý tabák s českou stopou a za solidní peníz. Balení vzorek 10 g, tobolka 50 g nebo plechovka 100 g. Řez klasický tmavé barvy s místy světlou virginií. Klasická anglická kombinace VA, orientálů a latakie. Vůně za studena sladká, uzenost latakie jsem skoro vůbec nenašel. Vlhkost střední. Nacpání v pohodě, Hoření rychlejší a rozpaluje dýmku, když se nestarám. Při kouření již latakie cítit je (ale žádné hutné smolné latakladivo), kouření je zároveň příjemně nasládlé díky VA. Lehčí latakiová nasládlá směs, chutná nadprůměrně, ovšem kvalit dýmkařského požitku z Winter Time Flake od stejného výrobce u mne nedosahuje. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět