www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Samuel Gawith Celtic Talisman
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 35g tobolka
  Popis: Harmonická kombinace virginských tabáků, doplněná orientálním a dvakrát fermentovaným Cavendishem. Výsledkem je skvělá směs střední síly, spíše přírodního charakteru.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.9

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  imagoo 13.11.'05 22:15:41 
  Tento aromatik je zcela netypický pro produkci SG. Teprve později jsem se dozvěděl, že byl u SG namíchán na přání "z venku". Levným dojmem působící tobolka, pro našince důvěrně známý druh grafiky na ní. Po otevření nemilé, těžce definovatelné aroma připomínající nejvíc cukrovou vatu zavěšenou celý pouťový víkend v igeliťáku na stánku vedle kolotoče. Nemohu moc hodnotit řez, bafám na podzim skoro výhradně po večerech a nocích venku a tak jsem ho vlastně ještě pořádně neviděl. Po zapálení však všechny chmury a nedůvěra zmizely, ba nastalo příjemné překvapení. Jde o skvělý tabák - v chuti i vůni přebírá od cukrové vaty štafetu velmi kvalitní tabák, vata cudně ustupuje do pozadí na místo kam patří a kupodivu si s více než plnohodnotnou chutí tabáku rozumí překvapivým způsobem. Krásně hoří, nepřehřívá se, drží do konce chuť i vůni. Obsahem nikotinu dle mých měřítek ideálně vyladěn. Po cca 4 kouřeních jsem s touto směsí náramně spokojen. Nepatřím vůbec mezi vyznavače aromatiků, protože většina z nich mi přijde chuťově absolutně prázdná, takové směsi jako Black Aromatic od Dunhilla nebo Erinmore m., f. jsou na mě zase trošku moc drsné a navíc patří minulosti. Ještě se musí tento tabák předvést v interieru, v podzimních velmi vlhkých večerech a nocích mi venku totiž chutná všechno. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Dogturek 7.07.'06 19:18:05 
  Dneska mi nějak nehoří, ale to je u tohohle tabáku spíše výjimka. Pěkná tobolka skrývá tabák obvyklé SG vlhkosti, jemného, delšího řezu, za syrova lehké ovocné vůně, mně to malinko, ale nikoliv něpříjemně, připomíná broskvový kompot. Zlehka potrhaný se dobře nacpává, jak je zvykem u SG tabáků, přes svou vyšší vlhkost dobře chytá, způsobně hoří, po přidusání většinou zajásá a jede dál. Neštípe, je jemně aromatizovaný onou ovocnou vůní, která se dostavuje na patře i v místnosti, nepostrádá však tabákový základ. Síla jemná, časté pokuřování možné, dohořívá dobře, do šedého popela. Kdyby se místo chemických hrůz nabídka aromatiků u nás smrskla na 2-3 tabáky podobných kvalit, byl bych veskrze potěšen. Nekuřáci, pokud jsou schopni tolerovat vůbec nějaký kouř, jej hodnotí velmi dobře. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JardaS 4.02.'07 00:01:56 
  Jak již bylo napsáno , po otevření krabičky ucítíte něco sladkého vzdáleně opravdu připomínající cukrovou vatu . Ta sladkost se docela dobře drží také pak při kouření a je pro mne příjemná . Postupem času se Talisman vypracoval na tabák , kterým začínám svůj kuřácký den . Hoří velice dobře .
  Update 29.3.2008
  Tento tabák mne nezklamal , ani po zakoupení a dokouření druhé tobolky . Je sice slabý , ale já jsem se k němu rád vracel , když jsem dostal neodolatelnou chuť na něco sladkého , ale přesto s chutí tabáku , co vydrží celou dobu kouření . Navíc bych jej doporučil i začátečníkům pro jeho bezproblémové kouření .
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  madriguera 5.02.'07 10:25:26 
  Jak už poznamenal kolega Imagoo, je tento tabák netypický. Takový "dánský", řekl bych. Ve srovnání s ostatními SG aromatiky (např. Grouse Moor) těžko obstojí. Jeho chuť mi přijde taková nijaká, standartizovaná. Věřím, že své zastánce si určitě najde, je lehký a dobře hoří, prostě neurazí. Ale, bohužel, ani nenadchne. SG umí lepší,osobitější tabáky. Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Bromden 16.07.'07 15:44:19 
  Samuel Gawith Celtic Talisman
  Obal – 35 gramový pytlíček. aby šel otevřít, je nutno jej roztrhat, rozstříhat a zdevastovat ze všech stran. K dalšímu skladování je potom dále zcela nepoužitelný.
  Řez – mixture, hrubší řez.
  Vůně za studena – ovocně aromatizovaný tabák, na první dojem voní extrémně sladce, ale po lehkém odvětrání se sladkost dost ztratí.
  Chuť – Lehká, s kvalitním tělem (V), ale v chuti bohužel (pro mne) dost dominuje aromatizace…
  Hoření – vcelku slušné, ale je náročný na rychlost kouření. Jakkoli při pomalém kouření drží chuť až dokonce, jakmile se roztopí, okamžitě zamočkuje, a to pekelně.
  Síla – nižší. 3 z 10ti
  Problémy – náročnost na kouření, podle mého názoru příliš dominuje aromatizace, která není zase až tak podařená.
  Verdikt – not my cup of tea. Nicméně dlužno podotknout, že asi každému milovníkovi aromatiků bych ho doporučil k vyzkoušení (už pro stabilitu chuti)
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Cifro 31.08.'07 22:36:20 
  Dve tobolky tohoto tabaku som kúpil asi pred rokom. Prvá fajka mi chutila, ale s každou ďalšou mi vadila príliš výrazná, sladká, syntetická aromatizácia. Po vyfajčení asi pol balíka som tabak zosypal do skleneného pohára a odložil. Pred nedávnom som si naň spomenul pri listovaní ponukou tabakov na Etrafike. Je to úplne iný tabak. Syntetika sa stratila, zostala len decentná, nevtieravá aróma, ktorá nie je typická pre tabaky SG, ale príjemná. Tabak perfektne dozrel. Cavendish sa akoby stratil, tabak je taký homogénnejší, hutný. V aróme tá „cukrová vata“ zostala, ale je decentná, nevtieravá. Chuť tabaku po zapálení je mierne nasládla jemná virginia s nejakým orientálom, trochu oriešková, výrazná. Aróma dymu - typicky tabaková, mierne prifarbená aromatizáciou. Horí usporiadane, nevyžaduje pozornesť, nerozpaľuje sa, nemočkuje, neštípe. Pohodový, stredne silný, mierne aromatizovaný virginský tabak s orientálom, nevtieravý príchuťami a aromatizáciou, pre okolie neagresívny, ideálny na fajčenie pri práci alebo inej činnosti. Pre mňa excelentná zmes. Doporučujem nechať odvetrať a dlhšiu dobu dozrieť. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Fojt 1.02.'08 13:54:29 
  Přiznám se, že jsem se do decentní modré plechovky moc nehrnul. A to proto, že má dřívější zkušenost z několika ochutnávek nebyla příliš povzbuzující. Ovšem po otevření jsem byl postupně překvapován. Vůně, která mě udeřila do nosu mně ihned připomněla chvíle dětství se žvýkačkou Pedro (a to jsem si furt myslel, že jsem mladší ročník..). Hrubší řez začal ještě před zapálením vyvolávat otazníky, jak tahle skrytá žvýkačka bude hořet. Ovšem po zapálení se postupně dostavovalo velmi milé překvapení. A těch bylo několik. Zaprvé bezproblémové hoření. Člověk může mimoděk bafkat a při tom pracovat o sto šest (myslím tedy v papírech, ne u vysoké pece, či ve výkopu). Dále byla příjemným překvapením chuť. Postupně od zapálení se sladký Pedro začal ztrácet a zvýrazňovala se příjemná chuť virginie. Jenom jakoby si ta mírně nasládlá holka ponechala jemný závoj Pedrovy chuti. Zajímavé je, že u některých dýmek jsem tu Pedrovu sladkost cítil méně, či vůbec, u jiných vydržela v jemném pozadí až do konce. Závěr? Určitě se k Celticovi vrátím, a pokud bude obsah další plechovky alespoň takový, tak i víckrát. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  yardley 7.03.'08 20:48:53 
  Obálek je tradiční tobolka pro sociální případy.Vždy jsem myslel že dýmka je vesměs výsadou movitěších.Kdysi bývaly i tobolky třebas z Holandska moc krásné ale toto? Po otevření aróma takové nasládlé cukrovinky a po zapálení to tak stejně funguje než se dýmka rozehřeje. Pak je to docela dobře hořící a kouřitelný tabák. Nevím ale pořád mi něco připomíná ze zašlých časů Amphory,to byly ve své době jediné cizí tabáky z Tuzexu na trhu. Trošku mě to táhne k hnědé Amphoře,takže alespoň pro mne nostalgie,kterou už moc nemusím. Tím jsem se prokouřil už v mládí.Kouřím to jen při nějaké činnosti na zahradě nebo stavbě,ale sedět s tím v křesle a dumat ,tak na to mám tabáky zcela jiné.Ale přesto mu dávám za 1,je to bezstarostný tabák a i takových je zapotřebí. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Scalex 28.03.'08 22:58:47 
  Obal - Měl jsem tobolku, ve které tabák bohužel rychle vysychá, takže doporučuji přebalit. Tabák na první pohled nevypadá jako jiné z produkce SG, a to ani vzhledem, ani charakterem.

  Řez je trochu hrubší, obvykle nutno mírně poškubati.

  Vůně za studena výrazně ovocná a cukrová, přezrálé ovoce, cukrová vata, vůně pouťových sladkostí. Velice výrazná vůně, nic pro vyznavače naturálů.

  Chuť je mnohem plnější, než by člověk od aromatiku čekal, tabákový základ je velmi kvalitní, ovšem aromatizace je silná a promítá se výrazně i do chuti. Tento tabák je vhodný pro všechny, kteří chtějí zažít slaďoučkou chuť - a myslím tím skutečně cukrovitou nasládlost, ne sladkost, jaká se obvykle míní u virginie.

  Hoření u mne zcela bez problémů, močka žádná, dohoření do dna v pohodě. Nekoná se žádné spékání špičky ve dně, což u některých aromatiků bývá skoro pravidlem.

  Síla - není to nic silného, ale není to zas úplný ultralehký pšouk. Uvedl jsem středně silný, ve skutečnosti je to spíše středně slabý. Ale "slabý", to už je zase nevýstižné. Prostě lehký tabáček na příjemné pokouření.

  Problémy: pro mne žádné, ale kdo nemá rád výrazné aroma a silnou aromatickou chuť, ten ať se tomu vyhne.

  Verdikt: Pro mne osobně je to velmi kvalitní doplněk mé tabákotéky a určitě si budu Celtic Talisman kupovat i nadále, protože mne oslovil a chutná mi. Velmi kladně ho hodnotí i okolí, voní vysloveně příjemně, ženomilně, sladce. Tabák je to slabší, ale kvalitní, takže člověk nemá pocit, že kouří seno. Mohu jen doporučit.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  tokin 4.04.'08 23:20:21 
  Řez hrubší což beru jako plus, pokud jde o aroma první co mě napadlo byla stará dobrá žvýkačka Pedro a asi u tohoto přirovnání i zůstanu. Nepůsobí ale nijak moc chemicky, není to agresivní aroma, je vcelku příjemné. Záležitosti ohledně hoření a močkování závisí spíše na vlhkosti a způsobu nacpání, protože jinak je tohle kvalitní tabák, kvalitně zpracovaný a sám od sebe nic nepokazí. Jediné mínus vidím v tom, že my latakisti "takový nějaký aromatik na odlehčení" můžeme koupit i u jiných výrobců za menší peníz, třeba MB, takže nevidím důvod jej dále kupovat. Jinak ale není co hanět. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  MESAROS 27.06.'09 01:27:41 
  Potřeboval jsem ochutnat něco nového, tak jsem si řekl, že to bude možná dobrá volba. Obal působí lacině, ale doufal jsem, že obsah bude kvalitnější. Ještě jsem obal ani neotevřel a už jsem cítil velmi sladkou vůni, po otevření je nos plný nějaké sladkosti, ale je důležité nenechet se odradit! Tabák se dobře nacpává a jednoduše hoří. Po zapálení je cítit příjemná sladkost, která neni nikterak vtíravá. Tabák dobře prohořívá, tak se dá dobře dokouřit do dna. Je to výborný tabák a vzhledem k svým vlastnostem se dá doporučit i méně zkušeným dýmkařům. Myslím, že si ho koupím znovu. Ale ještě ho podrobím delšímu testování a následně doplním svůj komentář. PS 100 lidí, 100 chutí Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Hael 13.02.'11 13:23:22 
  Tabák jsem koupil v nezatavené plastové tobolce na olomouckém nádraží. Měl jsem obavu, jak bude tabák vlhký. Po otevření se potvrdily mé obavy - směs byla vysušená, takže první krok bylo zvlhčení a odležení tabáku. Tabák je jinak poměrně jemného řezu - ve směsi jsem identifikoval patrně dvě substance, virginii a cavendish. Vůně za studena mne moc neoslovila. Je to takové těžké sladké aroma, bez náznaku jakékoliv pikantnosti. Sladkost přetrvává i při kouření. Tabák docela štípal na jazyku. Možná to ale bylo způsobeno nedokonalým zvlhčovacím procesem. Tabák hoří poměrně rychle, a přitom ani příliš nepřehřívá dýmku. Sílu bych odhadnul na slabší střed. K problémům s tímto tabákem bych snad zopakoval rychlost hoření. Jaký tedy verdikt? Musím otevřeně říci, že mi tento tabák moc nesednul. Ač si občas aromatik dám, tak vůně a chuť keltského talismanu mne moc neoslovila. Takže jsem se nakonec rozhodl, že nebudu známkovat. Věřím, že si tento tabák své příznivce najde, ale já mezi ně určitě patřit nebudu. Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  PrachatejMizera 31.01.'12 23:11:24 
  Další z tabáků, které mě utvrdily v poznání, že kupovat produkty Samuel Gawith je ztráta času a peněz. Ale pojďme konkrétně k věcí.
  Škaredé balení typu "socka", tolik typické pro všechny výtvory firmy Samuel Gawith.
  Uvnitř tabák, který na první očuch připomíná syntetické třešňové bonbóny.
  Po zapálení mě zklamala skutečně velmi hořká chuť nekvalitní tabákové směsi, jejíž podřadný charakter jako by se snažilo zaplácnout ostré chemické aroma jakéhosi syntetického kloktadla s příchutí třešní a pánské kolínské.
  Hoření je velmi horké, tabák má tendenci se značně rozpalovat. Samotné spalování je problematické, tabák močkuje a zanechává nespálené zbytky.
  Celkový dojem otřesný. Další výrobky firmy Samuel Gawith jsem rozhodnut již nekupovat, jsem zvyklý na mnohem ušlechtilejší tabáky nesrovnatelně vyšší úrovně.
  Známka: 5
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  MFV1970 27.02.'12 00:50:50 
  Vcelku příjemný, dobře hořící tabák, jenž nemočkuje. Chuť výrazně sladká, s typicky chuťovým zaměřením tabáků SG. Zařadil bych to asi někam mezi SG Grouse Moor a SG Palace Gate. Pokud chcete si tabák opravdu vychutnat do všech odstínů chuti, nepoužívejte uhlíkové filtry, ale filtry balzové, či čistě papírové. Známkování někde mezi 1-2, takže 1-. Nicméně to dát nemohu, tudíž dávám 2. Přeci jenom na takové perly, jako je SG Navy Flake, SG Chocolate Flake nemá. Tabák to ovšem špatný není ani nahodou. Rozhodně si jej rád občas pokouřím i v budoucnu. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  yardley 2.04.'12 17:07:45 
  Jen bych se chtěl Prachatýho mizery zeptat co tak ušlechtilého pokuřuje,že mu Samuel Gawit připadá jako plebejská firma? Má možná výkyvy u jednotlivých tabáků,tím že jednotlivé šarže mají různou chuť protože se to míchá bůhví kde,ale co z té nabídky co u nás je chcete kouřit jiného. Počítám k těm lepším ještě Dunhill a Peterson a u ostatních se povede jen sem tam jeden tabák z produkce. Ale aby se dalo kouřit téměř všechno,tak tomu se nejvíc blíží SG a výše jmenované firmy. Jsou jistě spousty jiných skvělých tabáků ve světě ale ty se sem prostě nedováží. Možná nám něco napíše kam máme jít na fajnovější tabák než k Mostexu. Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  PrachatejMizera 4.04.'12 19:53:12 
  Odpovídám na dotaz uživatele yardley:
  1. Tabáky, které miluji, jsou především Erinmore Flake, poté tabáky Dunhill, Peterson a Amphora. Osobně si ale myslím, že lepších tabáků než SG existuje většina a že vyrobit tabák kvalitnější a ušlechtilejší než produkty SG není zas tak těžké.
  2. Dýmky i tabáky nakupuji přednostně v Mostexu, neboť mám s jejich kvalitou a obchodní seriózností fantastické zkušenosti. Pokud tam ovšem některý z mých oblíbených tabáků nevedou (konkrétně jde o ERINMORE Flake, DUNHILL Flake, MAC BAREN PlumCake) kupuji jej v níže uvedeném e-shopu, s nímž jsem velmi spokojen:

  http://pipe-shop.net

  Pro Amphoru si jezdím do Západního Německa.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  ptakloskutak 2.09.'12 21:05:51 
  Nikdy bych nevěřil, že dám tabáku od SG známku 4. Bohužel tento otřelý a nezajímavý aromatik si lepší nezaslouží.

  Řez: loose cut
  Hoření: hoří pěkně ale dost močkuje; navíc má silnou tendenci vysychat

  Vůně: velmi sladce ovocná až bonbónová; aroma přebíjí jakékoliv přírodní vůně
  Chuť: nepřirozená nasládlá pachuť; želé, sladký dortíček; tabák evidentně nepříliš kvalitní bez jakéhokoliv chuťového projevu

  Celkové hodnocení: 4
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JJFK 21.09.'13 00:48:22 
  Tento tabák jsem si až nyní poprvé v e-trafice zakoupil ve 100 g průhledné plastové dobře těsnící dóze. Hodí se na další tabáčky. Oproti posledním recenzím uběhlo dost vody. T.č. jde o přiměřeně vlhký delší hrubší hnědý řez s jistou nasládlou ovocnou vůní. Ale vše na dominujícím pozadí vůně přirozeného tabáku; až s náznakem jisté anglické uzenosti. Hoří velmi dobře, vskutku chladně, naprosto nemočkuje. Sladkost virginie je patrná, ale v ústech dominuje chuť přirozeného tabáku. Pro mne spíše takový "poloaromatik". Nepropadám zrovna nadšení, ale nestěžuji si.
  Takřka po 4 letech (6-2017) jsem se k němu díky chuti na něco sladce navoněného vrátil. Řez tentokrát jemnější, nasládlá příjemná aromatizace výraznější a to i v chuti po celou dobu kouření. Splnil mé očekávání, povýšen na sympatický GB aromatic. Což i na obalu avizováno. Proto měním známku na jedna.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět