www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dark Twist - Roll Cake
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Koláčky
  Balení: 100g plech
  Popis: Prakticky čistá Virginie s trochou černého Cavendishe. Přírodní, středně silný tabák s příjemnou chutí a jemným aroma.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: toto asi nie je tabak pre zaciatocnikov
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.2

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  piter 18.06.'04 21:24:40 
  Jeden z nejlepsich ciste prirodnich tabaku co jsem zatim kouril a zaroven asi nejlepsi tabak od Mac Barena. Zpracovan je do krasnych kolacku, hori pomalu, bezproblemove. Chut je velmi prijemna, tabakove prirodni, mirne nasladla a stredne vyrazna. V mistnosti prilis nevoni, avsak ani prilis nesmrdi. Jednoznacne doporucuji ! Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Alferi 29.08.'04 22:58:26 
  Velmi kvalitní přírodní tabák, převažuje virginie s dotekem cavendishe. Má rafinovanou decentní aromatizaci, kterou je třeba si v klidu "prostudovat".
  Bohužel se také vyznačuje kolísavou kvalitou tobolek - vyschlá je už naprosto nepoužitelná, tudíž doporučuji kupovat zásadně plech.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Forgi 8.10.'04 13:39:04 
  Tabak je zrolovaný do formy lana o hrúbke silnejšej cigary a potom krájaný na kolieska cca 1,5 mm široké. Podľa stupnice MB má označenie 3, teda patrí medzi najsilnejšie tabaky (čo sa týka obsahu nikotínu)
  Aj keď výrobca píše, že sa jedná o aromatický tabak, jedná sa však čisto o arómu prírodného tabaku, po otvorení vás neovalí žiadna vôňa ovocia či vanilky. Spracovanie do "koláčikov" pôsobí veľmi dobre, výborne drží vlhkosť, no pred napchatím do fajky je potrebné tabak pripraviť rozmelnením koláčikov. Farba tabaku je tmavohnedá, z čoho dostal tabak aj svoj názov, no je možno vidieť aj kúsky čierneho cavendishu.
  Pokiaľ tabak správne pripravíte a napcháte do fajky, tleje veľmi dobre a dlho. Dáva bohatý dym s plnou chuťou, v ktorej cítiť prírodný tabak mierne nasládlej chuti. Hoci je obsah nikotínu pomerne vysoký, tabak neštípe na jazyku, chuť je veľmi komplexná a vyvážená.
  Dark twist patrí rozhodne medzi moje najobľúbenejšie tabaky, práve pre svoju čistú tabakovú chuť a arómu. Vhodný je však skôr pre skúseného fajkára, jednak kvôli vyššiemu obsahu nikotínu, ale najmä kvôli spracovaniu do koláčikov, s ktorými môžu mať začiatočníci trochu problémy.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Bromden 9.11.'04 10:37:51 
  Mac Baren Dark Twist
  Obal – Klasická MB velká piksla (po otevření netěsní nic moc, třeba přesypat), nebo klasický „vakuovaný“ pytlík (bůh nás ochraňuj, viz níže…).
  Řez – zpracování do koláčků (roll-cut), působí efektně, řez cca 1,2 – 1,5 mm. Příprava na kouření je vzhledem k malé, ale řekl bych optimální vlhkosti velice snadná, zabere tak minutu.
  Vůně za studena - nepříliš výrazná, lehce tabáková, aromatizace nezřetelná.
  Chuť - dominuje chuť tabáku (dánská virginie, sladší, ale ne přeslazená), ke které postupně nastupuje jemný a decentní casing, nasládlé, řekl bych "tiramisu" chuti (ale tyhle dojmy jsou extrémně subjektivní). Ke konci paradoxně slábne tabák a na povrch více vystupuje onen nasládlý casing, ale do posledních bafů je chuť bez pachuti popela a spáleniny, prostě dobrá. Pro okolí je vůně příjemná, s negativní reakcí jsem se nesetkal.
  Hoření – Tabák se zapaluje a hoří velice snadno, jeden z tabáků, které, ač hoří pomalu a chladně, pravidelně vykouříte na jednu dvě sirky.
  Síla - MB dává 3 (z jeho 5ti možných), ale myslím si, že je to stále ještě slabý tabák, nikotin Vás rozhodně nedostane :-). U mne slabý, 2 z 10ti.
  Problémy - I přes značnou spokojenost s DarkTwistem z plechu musím říct, že tobolka je úplně jiný tabák. Obdržel jsem jednu darem, a překvapení bylo nemilé - vyschlá mumie, která je i po zvlhčení v podstatě nepoužitelná. Nevím, jestli je to nezvlhčitelností tohoto tabáku, nebo tím, že (asi vzhledem k menšímu obratu) byl opravdu vyschlý jako troud, ale kouřit se nedá (kyselý a hnusný). Závěr - DarkTwist v plechu - proč ne, DarkTwist v tobolce - rozhodně nebrat.
  Verdikt - Dark Twist je jeden z nejlepších MacBarenů. Moje hodnocení by bylo chuť za 2, velmi dobrá, i když nedosahuje podle mne chuťových kvalit naprostých špiček, vzhledem k ostatním dokonalým vlastnostem (zapalování, vlhkost, hoření, nemočkování) je celkové hodnocení 2. Podle mne též optimální tabák pro začáteníky (natrhání je pohádkově snadné, příprava je snažší i oproti MB LooseCut-ům), a slušné zakuřovadlo - důvodem je stabilní chuť, ve které, možná i díky aromatizaci, okamžitě ve vteřině cítíte že "jdete do dřeva". Navíc po tomto tabáku není z dýmky cítit vůbec nic.
  P.S. - Odporná a nekvalitní tobolka by vzhledem k nezvhčitelnosti dostala tak 4-5, ponechané hodnocení je za DarkTwist v plechovce.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  imagoo 11.11.'04 21:55:32 
  Když jsem tento tabák koupil někdy počátkem léta, docela mi chutnal. Vrátil jsem se k němu před týdnem. Zvlhčil jsem ho předepsaným způsobem - keramickým piškotem ala e-trafika, zapálil a jsem těžce zklamán, vůbec nic mi na něm nechutnalo, ba byl mi odporný. Takže buďto je to tím vlhčením, nebo se už moje chutě posunuly někam jinam nebo oboje (není to zaujatostí vůči MB). V tento moment sice nevím, jestli mu ještě jednu šanci dám, až bude trochu sušší, ale každopádně vím, že na srazu jej případnému zájemci daruji. Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mates 26.02.'05 13:37:23 
  Jeden z velice podařených tabáků tohoto výrobce, asi proto, že aromatizované směsi snesu do síly "středně" aromatizované a plně aromatizovaným se vyhýbám.Dark Twist jsem kouřil vždy jenom z plechovky,s vlhkostí nebyl nikdy problém.Teď jsem na pár let tento tabák odložil, protože si budu muset asi vyměnit jazyk, vždy mě na začátku kouření velice štípal. Ale to je moje věc.Jinak-síla i chuť plně vyhovuje, není sice teď nejlevnější, ale odpustil bych, protože je opravdu výborný a dvojku dávám jen kvůli mému pocitu jeho štiplavosti.Tento problém mne zarazil, protože jsem ho kouřil jako zdaleka ne začátečník.

  Po pár letech oprava - zapálil jsem si jej, nevím, kde jsem vzal v první recenzi onu pro mne až problémovou štiplavost -, měním známku na jedničku. Tabák si ji zaslouží svou vyvážeností, plnou chutí....
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Camo 8.05.'05 11:24:07 
  Na rozdiel od mojich kolegov nemám problém s fajčením tohto tabaku, ktorý som kúpil v balíčku úplne vysušený. Po zvlhčení špongiou na mierny stupeň sa fajčí výborne. Oceňujem pomalé horenie, výraznú chuť (cítim tam nieco asi okolo sliviek), ktorá je stabilná a vyvážená a má príjemnú arómu. U mňa jednoznačnej No. 1 z MacBarenov. Veľmi odporúčam.
  16.12.2007: Dnes, po 2 a pol roku, mi neda nedopisat este par viet k tejto recenzii. Posledneho pol roka v podstate fajcim len Dark Twist a mozem povedat, ze je to pre mna absolutna jednotka a to mam toho odfajceneho naozaj dost. Vsetky tie Dunhilly, Petersony, vyborne tabaky, ale tento skvost medzi tabakmi mi jediny ucaroval natolko, ze uz neriesim, co si kupim, ked dochadzaju zasoby. Je prevdou, ze sa neda dostat a musim si ho objednavat priamo od dovozcu, ale ta namaha za to stoji.
  Ma vsetko co ma mat. Je full body, hori perfektne, okolie ho akceptuje pomerne dobre. A nema tendenciu sa zunovat. Proste mi da vzdy presne to, co od neho ocakavam :)
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  littlebull 25.12.'06 19:44:18 
  Velmi zajímavý tabák, který je po otevření plechovky mírně, ale zřetelně, cítit medem. Jeho nacpávání je bez potíží: vyjmout patřičné množství koleček, promnout a nacpat, zapálení na dvě sirky, pak většinou musím ještě jednou škrtat. Hoří tedy velmi způsobně. Chuť při kouření výtečná, med není cítit vůbec, jen přijemně tabákově nasládlá chuť V, která na patře rozvíjí stín hořkosladkého kakaa, nebo mandle. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 2.05.'09 13:37:55 
  Výbornej tabák. Neutrál to není ani náhodou, ale je aromatizovanej fakt naturálně, přikláním se k tomu medu. Chvíli trvá než se zabydlí ve fajfce a vydá vše, co se v něm skrývá a je toho dost. Rozhodně je to nejslabší trojka z MB produkce, s Plumcake se silou nedá srovnat a ten má taky trojku. Je to velejemná hnědá Va s troškou BC. Rozhodně doporučuji plech, protože se zabydlel až někde okolo padesátého gramu a pak to teprve bylo ono. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Sir Pooh 7.07.'09 11:03:35 
  Nejsem zrovna velkým fandou tabáků Mac Baren a ani náhodou by mně nenapadlo si tenhle tabák koupit. Ovšem můj kolega z vysoké školy - spřízněná to dýmkařská duše a taktéž svatební svědek - míníl jinak a tabák koupil. Ihned když krabičku otevřel a vyvalilo se nadherné virginio-medovo-švestkové aroma bylo mi jasné, že tohle bude radost kouřit. Po předchozích zkušenostech s podobnými tabáky, jsem kolačky netrhal, jenom trošku povolil vinutí a naskládal na sebe do dýmky. No zapaloval jsem na 3x, ale pak už jenom spokojené bafaní. Chuť začínala někde u medu a švestek a pěkně přešla v dobře leželou Scotch whisky. Dávám za 1 a jdu si koupit plechovku :-) Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  PrachatejMizera 27.02.'12 00:39:53 
  Velice kvalitní čistá virginie. Oproti odfláknutému a lajdáckým zpracováním znehodnocenému tabáku SAMUEL GAWITH Full Virginia Flake má tento produkt firmy MAC BAREN velice ušlechtilou formu, pestřejší vůni a svěžejší chuť. Jednotlivé koláčky se mi osvědčilo jemně rozemnout a volně vpravit do dýmky. Oproti bezkonkurenčně nejlepší čisté virginii DUNHILL Flake má maličko nakyslejší chuť a mírně větší tendenci močkovat. Celkově jde ovšem o vynikající tabák, který všem náročným milovníkům dýmky vřele doporučuji! Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  David71 13.02.'14 20:40:05 
  Po přečtení mnoha recenzí jsem dostal neodolatelnou chuť tento tabák ochutnat.
  Tak tedy:

  Obal - klasická 100g plechovka celkem dobře těsnící
  Řez - pravidelné koláčky o průměru cca 1.5 - 2 cm
  Vůně za studena - příjemně nasládlá až medová, nikoliv však vtíravá, ale pravdu přírodní
  Chuť - lahodná, ovocná přecházející v krásnou vůni jakéhosi dříví.
  Hoření - pravda, že jedna sirka nestačí (alespoň mě) po 2 - 3 zapálení hoří pravidelně až do konce
  Síla - tabák spíš méně středně silný (něco mezi slabý a středně silný)
  Problémy - v půlce začíná jemně močkovat pak se to vytrácí. Jinak nic co bych mu vytkl.

  Verdikt - vynikající tabák pro pohodové odpočinkové kouření. Vhodný do společnosti, kde se nemusíte obávat poznámek typu "co to tady smrdí?" nebo popřípadě "venku asi pálí pneumatiky" :-) Mohu jen vřele doporučit!
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět