www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Samuel Gawith Skiff Mixture
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Další originál od Samuela Gawithe Skiff je připraven pro ty kuřáky dýmek, kteří ocení plnou chuť orientální směsi.
  Smísení množství různých druhů vzduchem sušených tabáků dává Skiffu jeho klasické barvy, žlutou a hnědou. Identita této směsi je dotvořena přidáním tureckých orientálních tabáků a Latakie, které dávají celé směsi její plnou zakulacenou chuť.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.6

  Milan Zabloudil 21.01.'07 21:37:52 
  Po rozbalení je lehce cítit latákie, po zapálení přírodní chuť tabáku s lehoučkou uzenou příchutí. Řekl bych, že je to velmi vhodný tabák pro někoho, kdo chce začít s latakií, nebo pro latakistu do společnosti. Pro mne to je bohužel málo, připadá mi jako slabší odvar Perfection mix., ale jestli někomu vadí ta špetka vanilky v Perf. mix. tak bude se Skiffem spokojen. Ta dvojka není za kvalitu, ale proto, že mi připadá tento tabák nevyhraněný. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  dh 11.07.'07 15:50:50 
  Plnotučná orientální směs, ve které, pravda, latakie hraje úlohu spíše doplňkovou. Orientální kořenitost člověku vrazí do nosu hned při otevření krabičky, při kouření pak dominuje. Tabáky jsou to docela zemité, trochu ukazují směrem k "limited edition" X Blend téhož výrobce - poněkud romantickou recensi na něj jsem také sepsal.
  Reference ohledně Skiffu ve mně vyvolaly předběžný dojem, že to bude lehké kuřivo s mírným obsahem latakie, jako třeba Early Morning Pipe od Dunhilla - ale kdepak. Latakie je tam opravdu pomálu, ten zbytek je však velmi výživný.
  Neměl bych ale budit dojem, že je to nějaký sedmichlapák - je tak na hranici mezi středně silným a silným, jak já ji vnímám. Rozhodně je to tabák vynikající, jenom od něj prosím nečekejte, že to bude "něco jako" něco, co znáte. Když máte rádi výrazně latakické směsi, kupujte něco jiného - tohle je především směs orientálních tabáků.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Fojt 17.08.'09 14:06:01 
  Musím přiznat, že "dh" mně bere hodně hodnocení z úst a stejně je tomu u Skiffu. Nejvýstižnější je jeho první věta: plnotučná orientální směs, ve které, pravda, latakie hraje úlohu spíše doplňkovou. Doplnil bych, že latakie je doplňková, ale to své místečko si podrží po celou dobu kouření. Středně jemně kořeněný orient s latakiovým podtónem, ve střední síle a chuti – vyvážený originál. Vhodný pro celodenní bafání, neboť se neomrzí, dá se k němu baštit i popíjet a okolí nevadí! Resp. nemám žádnou negativní zkušenost s jeho kouřením ve společnosti a kolegům v práci i voní (což ovšem po některých jiných směsích múže být zavádějící...). Hoření skvělé, no prostě tady nemám problém a dávám za 1 a také sólo dýmku. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  mrcos 9.06.'10 12:39:55 
  Lehká latakická míšenina, postavená hlavně na orientálu. Na rozdíl od jiných tabáků od Sama si stabilně drží svoji kvalitu, není variabilní dle várky. Žádné problémy se nevyskytují, hoří způsobně, nemočkuje, neštípe... Prostě bezproblémový tabák. Toho, kdo rád lehčí latakie s vysokým podílem orientálů, jistě potěší. A jistě je mu dobré věnovat vlastní dýmku, dřív jsem ho kouřil v dýmce vyhrazené obecně latakiím, ale od té doby, co je v ní jenom Skiff, tak je mnohem lepší. U mě naprostá jednička a favorit. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Levak Bob 16.09.'12 19:50:52 
  Orient a Latakie tvoří poměrně nezvyklou leč zajímavou a neotřelou chuť. Soudě dle chuti tabák není aromatizovaný a je-li tak nepatrně, orient má tendenci trošku okořenit standardní vyuzenou latakiovou vůni. Dobře hoří, nemočkuje a nepálí. Hodnotím dva, protože mi chuť přijde moc ostrá. Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Scalex 3.10.'12 23:51:34 
  Jelikož jsem se doslechl, že čeští olympionici dosáhli na olympiádě velkých úspěchů ve skiffu, rozhodl jsem se, že se ze mě stane sportovec a budu se věnovat skiffu. Pochopitelně tomu od Samuela Gawitha. Ale zato vrcholově!

  Tabák je to lahodný, orientální tabák dominuje, latakie mu přizvukuje a rozhodně tam není jen jako koření, ale jako plnohodnotná složka, byť nikoli primární. Ať chceme nebo ne, je to prostě latakický tabák, přes to nejede pendolino.

  Řez nepotřebuje žádnou větší úpravu, do dýmky ho většinou cpu halabala, plus mínus do spirály. Hoří slušně, nemočkuje. Při rozpálení trochu hořkne, jinak má celkově spíše nasládlý charakter.

  Mně osobně nejvíc chutná na podzim, kdy končí léto, ale ještě není nepříjemný vlezlý chlad. 16-18 stupňů, slunečno, kolem dokola probarvující se stromy - a uprostřed toho všeho já, fajfka a Skiff. A placka whiskey v náprsní kapse.

  Kouří-li se v místnosti, zůstává po něm poměrně výrazná stopa, která není ani moc nepříjemná, vadí samozřejmě nejvíce cigaretářům, kteří nejsou zvyklí na to, že tabákový kouř může mít nějaký charakter. Nekuřákům připadá spíše zajímavá, není to prvoplánově líbivý voňavý kouř a la vanilka nebo cherry, což nekuřáky zaskočí, protože orientál s latakií voní pro ně velmi neznámým způsobem. Hodnotí to většinou spíše do pozitivna, přesto tu uvádím "neutrál", protože v kuřácké nedýmkařské společnosti tak nadšeně přijímán není.

  Celkově dávám rozhodně za jedna, je to velmi dobrý a kvalitní tabák. O jeho kvalitě svědčí i to, že když mi v jedné omylem špatně uzavřené krabičce vyschl na troud, tak jsem jej pomalu dovlhčil, nechal odpočinout a následně měl úplně stejné vlastnost, jako dříve. To, že přeschnul a byl dovlhčován, na něm vůbec nebylo znát. Tímto testem hned tak každý tabák neprojde, Skiffu se to ale povedlo.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Karl Rahner 13.11.'12 14:59:36 
  Svého času jsem měl ideu střídat tenhle tabák v dýmce se Squadron leadrem, ale upustil jsem od toho. Očekával jsem něco podobného, s větším množstvím těch příjemných, slaných orientálů. Vůně za studena je opravdu nádherná, plně orientální. Jakoby pečená jablíčka. Problém je ovšem podle mě ve skutečnosti, že kdykoli, když chybí dostatečný virginiový základ, tak se to orientální nebo jiné aroma holt nemá na co navázat a na čem blahodárně „parazitovat“. Proto je i chuť Skiffu až příliš lehká, poněkud bez těla. Ne snad přímo jen teplý vzduch, ale není to úplně ono, ani latakie, které je tu znatelně méně než v SL, to nezachraňuje. Špatný tabák to zdaleka není, ale existují prostě vyladěnější alternativy, takže se k němu asi nevrátím. Kdyžtak určitě spíš v létě, než v zimě. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 13.06.'16 13:19:43 
  Orient s latakií, která je cítit, ale jen okrajově, převládá ostrá chuť orientu, která je na můj vkus až moc ostrá a taky hořká. Sladkost necítím žádnou. Tento tabák není pro mě. Známka: 4
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Wendyz 30.07.'17 17:32:01 
  První věc, která mě napadla při zapálení byla, co to vlastně kouřím. Že bych si omylem nacpal "žabáka z města" (FMOT) ?
  Ne, je to opravdu jeho velmi povedená evropská verze od Sama Gawitha.
  Řez klasika, tedy loose cut. Dobře se cpe a zapaluje.
  Tabák hoří celkem v pohodě a to pěkný chladným a hladkým kouřem.
  Chuť je sladko dřevitá, a černá latakie je zde také spíše sladší než klasicky uzená. Orientál je lehce kořenitý a pěkně vyvažuje směs.
  Nejvíc si ho vychutnám v teplých dnech se sklenkou suchého bílého vína. Co se týká nikotinu, tak je někde na hranici slabého a středně silného. Má tendenci lehce rozpalovat dýmku.
  Vlhkost v dýmce je malá. Doporučuji kouřit spíše v malém kotlíku.
  Velmi povedený tabáček, který mi nesmí chybět.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Subarus 22.08.'19 19:42:47 
  Další tabák od Sama s Latakií...Koupil jsem ho na zkoušku místo Balkanu. Vlhkost akorát, řez akorát, zapálení vzorné a chuť taková akorát od všeho trochu. Trochu přírodní, trochu orientál a trochu latakia. Je to takový ten typ tabáku co si dáte, když koukáte a nevíte co si dát. Když se nechce jít do aromatiku, na těžkou uzeninu není nálada, ale neutrální chuť samotné virginie zase nemá to "něco" co by si člověk dal. Prostě když nevíte coby a honí vás mlsná. Po půl krabičce jsem ho zařadil mezi ty tabáky, co si dám když nejsem schopen specifikovat co bych si dal. Není to ten typ tabáku co jsem si cíleně šel koupit, ani nevím jestli si ho koupím znova. Ale i přesto má vlastnosti top tabáku,jen se prostě musí trefit do nálady a to mu známce ubrat nemůže. Klasika od Sama a i přes větší oblíbenost jiných, musím dát jedna...Koneckonců oblíbených jídel mám také několik a nemusím je přesto mít každý den. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět