www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Asthon Artisan's Blend
Výrobce: Ashton Pipe Tobacco
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Perique
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Ashton ´´Poctivá Směs´´. Silnou, plnou chuť směsi tvoří virginské a turecké tabáky harmonicky namíchané s Latakií ze Sýrie a špetkou Perique. Celá směs je plné a bohaté, kořeněné chuti, která zajisté uspokojí i náročné kuřáky dýmek.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.2

  Cifro 8.04.'07 17:57:11 
  V peknej aristrokratickej krabičke je už na pohľad kvalitná zmes, vôňou pripomínajúca povestný Dunhill Night Cap. V zmesi prevládajú čierne tabaky (Latakia, Perique) a tmavohnedý Orient, svetlej Virginie je len trocha. Zmes je trochu suchšia. Možno sa mi to len zdá, lebo v poslednom čase fajčím väčšinou tabaky SG. Rez tabaku je kvalitne narezaný Loose Cut hr. cca 1,5 mm. Zmes je bez akýchkoľvek stoniek alebo zhlukov, kvalitne premiešaná. Do fajky ju možno napchať bez úprav. Perfektne sa zapaľuje a ukážkovo chladne horí na jedno zapálenie. Ale musí sa napchať zľahka, veľmi neutláčať. Jemnej Latakie v ňom nie je veľa, v chuti prevláda Orient. Perique zmesi pridáva takú zvláštnu guľatú pikantnosť. Chuťou a arómou je zmes niečo medzi SG Squadron Leader a Dunhill Night Cup, ale bližšie k NC. Oproti SL je silnejší, guľatejší, viac latakiový. Oproti NC je slabší, latakiovejší, ale viac o Oriente a Virginii, menej anglický. NC je drsneší, horkejší. Dalo by sa povedať, že SL je na bežné fajčenie cez deň, Artisan ku káve po práci a NC večer pred spaním. Ashton Artisan je vysokokvalitná, stredne silná, latakiová zmes bez umelej aromatizácie (ak nerátam údenosť Latakie), namiešaná z kvalitných tabakov v pomere, ktorý mi vyhovuje. Bohužial cenovo je na úrovni Dunhillov (na Slovensku). V popise je Ashton Artisans Blend preložené ako Ashton Poctivá zmes. Ak sa nemýlim, preklad by mal byť Remeselnícka zmes, aj keď Poctivá zmes viac vystihuje kvalitu tabaku. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  jcp 16.04.'08 09:23:04 
  Kulatá, obstojně těsnící plechovka s papírovou nálepkou. Středně jemná, krátká mixture převládající tmavé barvy. Vůně zasyrova (proti jiným latakiím) méně intenzivní, i když latakie v ní pochopitelně převažuje. Avšak ačkoli výrobce udává "a touch of Perique", je ta špetka i za syrova rozeznatelná. Kromě toho je však ještě dosti znatelný (nepříliš příjemný) podtón který mi nejvíc připomína gumu.
  Chuť po zapálení je však vynikající. Nejblíž je asi Dunhillovu Night Capu, na čemž se shoduje i většina recenzentů na TobaccoReviews.com. Mě však v porovnání s ním připadá chuťově poněkud "zakulacenější" a plnější, ne tak ostrá. Snad je toho Perique více než v NC, nevím. Kouř nádherně hustý, hoření chladné a bezproblémové. Vynikající tabák !
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  kovarskej 10.03.'09 15:04:44 
  Výborný tabák.Silnější než Squadron leader, podle mého více podobný již zmíněnému Night capu.Hledal jsem v něm onu výše popisovanou Jcp-ovu gumovitou vůni, ale ve své krabce jsem ani jednou nic takového neobjevil, napadá mně, jestli se tak třeba nesmíchala vůně lataike s periquem? Uzená povidla zavřená do pixly by mohla být cítit třeba i po gumě.Tabák se výborně nacpává, akorát tak vlhký a krabička dobře těsní (pravda, nebydlím v paneláku a moje tabákotéka má téměř stálou teplotu 13 stupňů dle Celsia).Tabák dobře prohořívá a produkuje nádherně vonící hustý chladný dým.Je to tabák vyšší cenové kategorie avšak velmi kvalitní.Osobně mu dávám přednost před Dunhilly podobného ražení, je takový plnější, jakoby zakulacený.Rozhodně lituji že nemohu dát k jedničce ještě hvězdičku.Tabák kouřím ve středně velkých hlavičkách, více než půl roku. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  vladkult 23.06.'14 14:54:21 
  Tak tohle je pro mě nejlepší tabák. Vyhradil jsem mu dvě dýmky.

  Hoří výborně
  Nemočkuje

  Chuť: velmi uzená, dřevitá, těžká.. to je něco pro mě :)
  Kouř: hustý, chladný
  Síla: střed až silná

  9 z 10 pepků námořníků by určitě hodnotilo jako
  bezproblémový, chuťově a cenově výborný tabák...
  Kdo má rád latakii, vřele doporučuji.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 17.08.'14 10:30:29 
  Jsem na dně pixly a další nekoupim, je to dobrej tabák, ale nijak mne neoslovil. Určitě stojí za vyzkoušení latakistum, páč má jistou originalitu, ale mne si prostě nezískal. Těžko se mi zařazoval do rotace, přes den moc silnej a večer málo výraznej kvůli syrský. Známka: 3
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Dedek Pedros 18.08.'14 11:05:58 
  Tento tabák asi patří do skupiny těch, které opravdu nemusím. Proto jsem se také rozhodl neznámkovat, neboť za 5 by bylo asi moc subjektivní, ode mně si nic jiného nezaslouží a tak mu nechci kazit hodnocení. Naštěstí jsem nekoupil celé balení, ale jen vzorek.

  Vůně za studena je typická latakia směs. Tabák výborně hoří, jde snadno zapálit a prohořívá bez problémů až na jemný popel. Chuť byla jako kdybych kouřil suchou chlebovou kůrku. Do společnosti to tabák také určitě není.

  Mám ještě další vzorek od tohoto výrobce, "Guilty Pleasure", tak snad to bude lepší zážitek, no podle zdejších recenzí možná nebude lepší ani ten.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mates 25.09.'14 13:14:04 
  Artisan´s Blend, "řemeslníkova směs"-tak mne napadá, že se ve světě řemeslníci mají, když je jim dedikován takový výborný tabák :-) a v jiném převodu je slovo " poctivost"...takže hurá poctivým řemeslníkům a tomuto tabáku: je velice zajímavý, moc dobře namíchán. Při přivonění zastudena nemá nijak agresivní vůni, spíše nenápadnou. Krabička v pořádku, řez,který se dobře nacpává,směs dává hustý, vydatný kouř po celou dobu hoření, nemočkuje,uhořívá plynule.Předností tabáku je také pro mne vyváženost jednotlivých komponentů, zakulacenost jeho chutě. Žádnou nežádoucí ostrost v ní jsem nezaznamenal,Latakie je v ní dost, a ten Perique také " je tam". Vyváženost a jakýsi nebojím se přirovnat hedvábný a temnější tón směsi mi naprosto vyhovuje a napadlo mne, že bych během kouření pomalu uvítal i krátké vybočení chutě směsi z její kulatosti, ale raději se nebudu rouhat. Nechci porovnávat,ale jistá podobnost s Dunhillovým Night Cupem mne napadla při kouření také, ale Artisan je vynikající a tak jej nebudu zařazovat do škatulky.
  Výborný tabák,myslím, že kdo k Latakii zatím nemá důvěru, by si příznivý názor udělal právě na Artisanu, i když uznávám, že by měl začít na směsích s malým dotykem " uzenáče".
  Takže moc dobrý a hlavně podařený tabák a držme si palce, aby Latakie ze Sýrie byla výrobcům k dispozici nadále.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 24.01.'17 15:22:59 
  Jako začínající dýmkař-latakista jsem musel vyzkoušet i tento vesměs vychvalovaný tabák. Inu chválu chápu. Ale popořadě - zakoupil jsem 10g vzorek - po otevření jsem cítil lehce uzenou, ale hlavně nasládlou vůni. Řez něco mezi loose cutem a drtí (v plechovce by snad byl kvalitnější řez). Směs je velmi tmavá, místy světlá (max. 10 % světlá VA).
  Krásně hoří, je třeba nacpat spíše zlehka, produkuje relativně hustý dým. Ve vůni jsou cítit všechny složky - hutnost latakie, kořenitost orientálů a perique, v pozadí nasládlost VA. Chuť lehce ostřejší, kořeněnější, plná, hravá. Dle recenzí je tento tabák srovnáván s NC od Dunhillu, ten jsem zatím ještě neotevřel, takže nemohu porovnat. Podle mě podobný Midnight Ride od Dan Tobacco. Myslím, že ho zařadím do rotace.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Wendyz 11.08.'17 13:04:52 
  Toto je velká lahoda pro milovníky anglických směsí.
  Tabák je řezu loose cut. Dobře se cpe i zapaluje.
  Chuť velmi vyvážená , sladce latakiová.
  Hoření famózní, stačí jen vychutnávat. Skvělý chladný a plný kouř.
  Pro mě jedna z nejlepších latakiových směsí.
  Ideální tabák po všech stránkách. Navíc příjemná cena.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  bassman 29.06.'20 22:13:23 
  Po dlouých letech, co jsem se svých dýmek ani nedotkl jsem si řekl, že za krátké období ochutnám spoustu tabáků, abych si vybral několik největších oblíbenců a těm potom udělám trvalé místo ve své dýmkové knihovně. Vybíral jsem především na základě hodnocení kolegů zde a na Tobaccoreviews.com. Nakoupil jsem tedy spoustu 10g vzorků a každý den ochutnal 1-2 vzorky, abych měl co nejlepší srovnání.

  Tento tabák mi po krátkém rozhovoru doporučil pan prodavač v etrafice v Blanické. Velice rychle se stal mým TOP v řadě latakiových směsí. Je to nádherně plná a kulatá latakie, v chuti s kořením a jakousi parfémovostí či mýdlovostí na konci. A právě ta příjemná parfémovost mě baví - dělá z tohoto tabáku velmi osobitou směs.

  Pro mé chutě číslo jedna v latakiích. Hned potom následuje SG Perfection a GH Balkan Mixture.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Payne 22.09.'20 10:21:13 
  Dýmka: Peterson Sherlock Holmes Mycroft (určená pro Latakii), P-lip, uhlíkový filtr

  Stáří tabáku: cca 2-3 roky

  Moc pěkný fialovo-zlatý přebal, uvnitř velmi tmavý až černý tabák ve formě řezu „ribbon cut“ se silným uzeným latakiovým odérem. I přes vyšší vlhkost bezproblémové nacpání a následné hoření. Vůně i pro nekuřáky, k mému překvapení, příjemná.

  Chuť hutná, plná, konzistentní po celou dobu hoření. Příměs Perique způsobuje, že tabák na jazyku působí kořenitě až „větrově“. Ačkoliv do anglických tabáků s latakií teprve pronikám a chutnají mně více latakiové směsi bez Perique, Artisan’s Blend je luxusní záležitostí a dalo by se říct až „povinností“ pro „latakisty“ minimálně k vyzkoušení. Hodnotím za 1.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět