www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Mixture Scottish Blend
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka, 100g plech
  Popis: Virginské, Burley a Cavendish tabáky dávají velice vyváženou a oblíbenou, lehce aromatickou směs. Jeden z nejpopulárnějších tabáků nejen v Dánsku.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.2

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  piter 20.06.'04 11:00:05 
  Ač nemám příliš v lásce lehčí a nevýrazné směsy, tato je rozhodně povedená. Za syrova voní zřetelně po sušených švestkách (pravda, více tabáků takto voní, avšak zde je toto aroma velmi patrné), řezu silnějšího, klasických barev. Nevím zda je to typickou vlastností včech Mac Barenů, ale byl lehce lepkavý a často se přichytával na stěny hlavičky, což mě občas docela štvalo :-) Vůně pro okolí méně výrazná, příjemná, dokonce ji někdo opravdu přiroval k medu (kterým je udájně tento tabák aromatizován). Chuť měl tabák velmi jemnou, ne příliš výraznou, lehkou, sladkou a velmi svěží, trošku po rozinkách.

  Závěr: Skvělý tabák z "lehké" kategorie, výborný pro odpočinek po kouření výrazných aromatických či přírodních směsí.
  Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Graveir 1.09.'04 12:41:35 
  Původně jsem jej měl jako vzorek z krámu, a to v začátcích mého dýmání. Tehdy mi přišel jako nicm moc, spiše ostrý tabák, zasyrova zatuchlé vůně.

  Na srazu jsem si obstaral tobolku. Zde již za syrova byla vůně o řád lepší, tabáková (hlavně V) s tóny dřeva, listí a medu. Je dobře zpracovaný, pěkně hoří i tlí, nezhasíná a nemočkuje. Tady má u mě 1*, neb to je zatím nejzpůsobnější tabák, co jsem kouřil.
  Skoro bych ho doporučil jako tabák pro začátečníky, na kterém se dá dobře učit styl a rychlost kouření, ač nevím, zda by začátečníkům chutnal.
  Chuť má slabší, hlavně tabákovou, není sladká, nebo jen velmi málo, s náznakem medu či whisky. Vůně taktéž, tváří se spíše neutrálně. Skoro bych nevěřil, že to je dánský aromatik. Osobně preferuji trošku jinou chuť a vůni, ale stal se mým tabákem pro zakuřování.

  Nyni po case musim doplnit, ze tobolka od fenixe byla jiz ponekud vycichla, pote co jsem si zavdal z uplne cerstve. CHut byla to tiz o mnoho lepsi, nemluve o kouri a nejlepsi bylo, kdyz jsem tu starsi vycichlou zavrel do sklenice a zakapal irskou whiskey a to pak bylo za 14 dni pokourenicko jedna basen...krasne sladka lechtiva chut whiskey na jazyku doplnena prijemnou chuti virginie
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Forgi 8.10.'04 13:46:57 
  Dalsi z tabakov ktore patria do kolonky " not my cup of tea" Pre mna je v nom prilis vela burley. Kupil som si ho na vyskusanie preto, ze patri vraj medzi najpredavanejsie tabaky.
  Chut je tazko popisatelna... Ked som ho fajcil spomenul som si na svoje detske casy ked ma nutili pit kakao, ktore tiez nemusim. Dnes ma nastastie uz nik nenuti fajcit tento tabak.
  Co uz cakate od cloveka co nema rad cokoladu....
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Bromden 20.10.'04 16:24:14 
  Mac Baren Mixture Scottish Blend
  Obal - Klasická MB velká piksla (po otevření netěsní nic moc, třeba přesypat), nebo klasický „vakuovaný“ pytlík (oproti ostatním MB použitelný, vzhledem k velké oblibě nebývá vyschlá…).
  Řez – dost hrubě řezaný, s velkými kusy ready-rubbed flaku (nebo čeho). Raději chce rozemnout, má radši větší kotel ...
  Vůně za studena - výrazná datlová vůně, s zřetelnou MB medovou aromatizací.
  Chuť - po zapálení vyvážená směs Burley a Virginie, v chuti tak 70% tabák (dánská dost sladká Virginie se stopou světlého Burley) a 30% nasládlé aroma (asi ty datle a med...).
  Hoření – při pevnějším nacpání nehoří příliš dobře, rád vyhasíná a produkuje dost kondenzátu. Nicméně při jemnější nacpání a pomalejším kouření si svoji chuť udrží a ani poslední zbytky nezhnusí. Chuť výrazně reaguje na rychlost kouření, což z něj dělá ideální tabák pro začátečníky - při přetažení se zhorší, ale následně při pomalém kouření se zase vrátí k normálu.
  Síla – slabší (3 z 10ti).
  Problémy – asi díky aromatizaci medem má tentenci lepit se na stěny hlavičky.
  Verdikt - Klasický nepříliš přeslazený jemný aromatik postavený na kvalitním tabákovém základě, který je příjemný a neunaví. Vzhledem k tomu, že má nepříliš specifickou (klasickou MB) aromatizaci a dobrý základ, může být podle mne ideální pro experimentátory s vlastnoručně dochucovanými aromatiky a jako základ do směsí.
  Je ještě asi na místě podotknout, ža se jedná o typický MacBaren, tedy podle mne prototyp jejich univerzální aromatizace, kterou ve větší či menší míře obsahují všechny MacBareny, tedy rozhodně nic pro skalní odpůrce této značky. Na druhou stranu, kvalitní použitý tabák a právě míra aromatizace, která je přijatelná a tabák nepřebíjí, z něj dělá příjemné odlehčovadlo.
  Jedná se o veleúspěšnou klasiku a osobně tento tabák doporučuji všam začátečníkům (neb všichni ostatní kdo kouří dýmku déle jak půl roku jej již jistě vyzkoušeli). Hodnocení: velmi dobrá 2.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Alferi 9.02.'05 16:25:34 
  Po otevření je cítít tabákovo - švestková vůně, po zapálení ale švestky mizí a nastupuje přírodní chuť V+B+BC s lehkou aromatizací. Zhodnotil bych jej asi tak, že čerstvý je docela dobrý, ale po vyschnutí, popřípadě dovlhčení už jeho kvality rapidně klesají. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  brutak154 14.03.'05 11:46:36 
  Tento tabák kouřím již řadu let a nemůžu si pomoct, vždy jsem z něho za syrova nebo v dýmu po zapálení cítil náznaky siláže. A není mi to nepříjemné. Scottish Blend kouřím sezónně, tj. od jara do podzimu, převážně venku. Pro jeho dobrou „údržbu“ v dýmce, bezproblémové prohořívání, lehčí kouř a příjemně štiplavou chuť a vůni ho pokládám za dobrého společníka při toulkách po venku, houbaření nebo při venkovním sezení. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Nevill 30.03.'05 15:16:39 
  Příjemný tabák pro všední den, používám jej také na zakuřování dýmek. Je takový méně hořlavý, u Mac Barena nic neobvyklého. Dobře se nacpává, chutná poměrně přírodně, je lehce nasládlý. Dá se bohužel dost snadno rozpálit a rozmočkovat, to je potom peklo na zemi. Kvalitou zcela odpovídá ceně - za ty peníze je to poměrně slušný tabák, který se dá kouřit často, aniž by se člověku vyloženě zhnusil. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Camo 8.05.'05 11:34:35 
  Neviem prečo sa neviem skamarátiť s týmto najobľúbenejším tabakom od MacBarena. Na moju obhajobu poslúži fakt, že som sa k nemu dnes, po takmer 10 rokoch vrátil znova, s vierou, že už ako skúsenému fajkárovi sa mi podarí nájsť niečo, čo mi na začiatkoch ušlo, Ale bohužiaľ, nestalo sa tak. Po otvorení vás ovanie príjemná vôňa. Tabak je nakrájaný nahrubo, dobre drží vlhkosť a dobre sa s ním manipuluje. Ale po zapálení sa márne snažím nájsť často spomínanú príjemnú a mierne nasladlú chuť. Namiesto toho cítim chuť štipľavú, nakyslastú, mierne nepríjemnú. Nie až tak, aby som ho vyhodil, ale bohvieaký zážitok to nie je. Možno je to dané aj tým, že MacBareny všeobecne nemusím. Okrem Dark Twist Role Cake, ktorý patrí k mojim naj.
  Doplnené neskôr:
  Musim rehabilitovať tento tabak. Po par dnoch som ho cely vyfajcil a to co som pisal musim zmenit. Pri troche trpezlivosti s napchavanim a tahanim (skusal som este pomalsie ako obycajne) sa dostavila pomerne dobra chut, nasladla prijemna, dym studeny. Preto menim svoje hodnotenie z 3 na 2 a zaradujem tabak medzi svoje oblubene a odporucam vyskusat.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  jcp 10.01.'06 13:33:25 
  Jelikož recenzí na tenhle tabák je už 8, prakticky není co nového napsat.Řezaný je skutečně dost hrubě a často se v něm vyskytují kousky jakoby z ready rubbed. Mě osobně hoří dobře, bez zhasínání, nerozpaluje se ale občas skutečně má tendenci močkovat i když ne moc. Jestli ale něco můžu potvrdit tak je to velmi rychlá tvorba cake o které se psalo i na fóru dýmka.net takže jsem ho začal používat na zakuřování.
  Doplnění: a zase přestal používat. Karbonová vrstva se tvoří rychle - asi až moc rychle - ale s mizernými vlastnostmi, je až příliš porézní, nepevná, občas se kousek odloupne takže pak přijde na řadu výhrubník a začíná se znova.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Milan Zabloudil 7.03.'06 16:41:51 
  Jeden s lepších McBerenů, lehká sladká chuť, vůně něco mezi švestkou, medem a exotickým ovocem. Příjemně hoří, dobře se kouří a až na absenci nikotinu lze říci - dobrý tabák. Kdyby bylo nejhůř, šel by kouřit běžně. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  SpikeHARDcore 5.11.'06 16:13:26 
  mixture pro mně při prvním kouření znamenal velkou sílu ale po čase kouření jsem mu přišel na chuť je opravdu takový "dřevnatý" přírodní tabák jako většina MB hoří dobře stejně tak se i cpe chladně se kouří málo kdy si zamočkovatí jinak se určitě řadí k lepším tabákům a stojím si zatím že se dá určitě koupit i vícekrát. Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Swede 21.08.'07 20:39:43 
  Tímto tabákem prošel snad každý. Je totiž už léta součástí bezpohlavní nabídky supermarketů a tak se občas stane, že se ocitne i u mě doma (nevhodný dar nebo krajní nouze).
  Recenzí na něj bylo dost, všichni ho znají, není úplně nejhorší, ale už ho mám plné zuby a chutě se posunuly jinam, není co dodat.
  Snad jen to, proč píšu tuto recenzi :
  Našel jsem ho doma, znovu zvlhčený a dobře uleželý. No přece ho nevyhodím... Tak jsem ho smíchal se zbytky silně latakiových tabáků a ejhle ! Výborná směs !
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  baronstrasil 12.09.'07 12:59:54 
  k tabaku Mixture Scottish Blend som sa dostal asi pred 6-7 rokmi a odvtedy ho mam medzi oblubenimi tabakmi :) suhlasim s brutakom - vona a aj chut je SILAZOVA pripomina mi to stajne, kone, seno a podobne a mam rad tuto vonu a chut. mam radsej jemne aromatizovane chute a toto je presno to co mi vyhovuje - striedam to este sNavy flake ten je menej sladkasty aspon podla mna. skusal som aj dunhilly ale nejak mi nesmakovali :) a taktiez "zakusky"typu Sundays fantasy :) inak mnam rad aj Dark Twist Role Cake ale to uz je "vyssia" cenova kategoria takze toho pomenej.
  Apropo teraz plnim fajku NAvy flake - a vazne sa po par dnoch omrzi, skoda
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  hoochie coochie man 26.03.'10 19:34:54 
  Předně musím uvést, že jsem měl tabák v bílé lakované plechovce, teda asi patřičně starý, ze kterého roku jsem nevypátral. Ve zkratce: nacpávání - bezproblémové, stačilo tochu rozemnout zbytky fláků(některé byly opravdu velké) a nacpat, hoření - bezproblémové, chuť - příjemná sladká, při rozbafání tročku štípe, vůně - pro mě příjemná, máma ji klasifikovala jako cigaretovou. Celkově za 2, je to dobrý tabá, který neurazí, ale mě ani nenadchnul, kupuju si jej čas od času pro zakuřování nových dýmek. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  krpa 26.11.'10 10:30:28 
  Řez je hrubší, ale stále Loose Cut. Aroma i chuť jsou výrazně sladké, i nezkušený kuřák ucítí med a ořechy. Pokud se tabáku vyhradí vlastní dýmka je toto aroma gram od gramu výraznější. Tabák vyžaduje lehké nacpání, potom dobře hoří, ale nesmí se rozpálit (ostatně jako každý tabák), jinak začne štípat a chuť se definitivně vytrácí. Trochu mi vadilo, že tabák je natolik sladký, že se lepí a připéká na uhlíkovou vrstvu v dýmce. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Wenca 22.03.'11 13:40:28 
  Můj první tabák. Vybírán naslepo, leč o to více mě výsledek překvapil. Lehký, příjemně aromatizovaný, rohodně nic jako čistá aromatika MB zvící chemické zbraně. Na zakuřování výborný. Dobře hoří, ovšem občas nařezán dost nahrubo. Můj favorit mezi MB, leč nějaká supertřída to není. Pro začátečníka bych doporučil. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  iggy 24.09.'11 09:52:21 
  dobry tabak pre zacinajucich fajkarov. horlavost je priemerna, ma trochu sklon k mockovaniu. inak je to pomerne chutny tabak na vsedne dni. znamku by som mu dal skor 2,5 ale kedze taka moznost nie je, tak sa priklanam ku 2 Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Becetka 17.02.'13 15:22:41 
  Vykouřil jsem cca před rokem 50 g tobolku. Co si pamatuju, neoslnilo mě to a v podstatě bych o něm napsal totéž co o Virginii No. 1. Štípal mě, hořel nic moc, chuť spíš slabší. Největší požitek z tohohle tabáku mám, když si k němu přičichnu zasyrova. Po kouření už nemám chuť na další tobolku. Nicméně to nezavrhuji a určitě mu dám do budoucna ještě šanci. Na trhu je ale spousta dalších es na to, abych musel mít tento tabák v repertoiru. Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Gandalf 30.04.'14 16:09:59 
  Celkem dobrý aromatik. I pro člověka co má rád spíše přírodní tabáky. Jako ve všech klasických aromatických je tam trochu cítit něco umělého, co v přírodním tabáku není, nicméně dá se to celkem dobře kouřit. Špičkovej není, lepší než dobrej také ne, takže je prostě dobrej a to u mě znamená za tři. Známka: 3
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mac 23.07.'14 11:27:46 
  Tento tabák jsem si oblíbil.Má příjemnou švestkovou chuť.V balení je dost nahrubo nasekaný,takže ho musím dolamovat. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 2.05.'17 16:02:26 
  Mac Barení legenda namíchaná ze starších sourozenců. Pokud člověk zná Club Blend, Golden Blend a Va No.1, nebude ničím překvapen, tohle je takovej jejich derivát. Primárně Va, lehce říznutá By a kořeněná Barenovic originál BC, což je dvakrát fermentovanej dark fired Kentucky. Rozhodně se nejedná o aromatik, je to sice lehce líznutý javorovym sirupem a možná drobet kakaem, ale to je tak vše. O nějaký medovosti nebo jakési, pro mne neexistující barení omáčce, nemůže bejt řeč. Prostě dost naturální kousek, vzdáleně připomínající holandskej halfzware shag. Okolí rozhodně nic nechválí, spíš toleruje. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Wendyz 7.07.'17 12:44:51 
  Jeden z mála tabáků k dostání v běžné trafice, který má smysl kouřit. U nás většinou k dostání v 50g tobolce.
  Jedná se o hrubší směs několika tabáků, která voní po ovoci a medu.
  Tabák si velmi dobře drží svoji vlhkost. Zapalování a hoření perfektní.
  V chuti lze objevit spoustu zajímavých chutí od sladkosti sušeného ovoce, med, lékořici atd. Nejedná se o žádné chemické chutě, ale opravdu o chutě tabákové, lehce přiaromatizované. Kvalita této staré a osvědčené receptury je nepochybná.
  Pro dokonalé vychutnání doporučuji kouřit velmi pomalu. Není to úplně můj největší favorit, ale za vyzkoušení stojí.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  RobertMajsky 2.06.'18 12:07:32 
  Tento tabak som prvý raz fajčil niekedy medzi r. 2008 – 2010 a potom som ho opustil. Nie že by mi nechutil. To vôbec nie, práve naopak. Len som sa vývojom posunul k prírodným zmesiam anglického typu.
  V dobe, keď som toto narkotikum pravidelne užíval, pridelil by som mu všeobecnú známku 2 a v rámci kategórie decentných aromatikov na prírodnej báze dokonca 1.
  Dnes je ale všetko inak. Tabak som kúpil znova až 1. júna 2018, a to, čo som dostal, ma očarilo ako výška penzie slovenských dôchodcov. Preto vlastne píšem túto recenziu, nakoľko z predchádzajúcich by si mohol milovník jemných prírodných aromatikov dánskeho strihu urobiť nesprávny záver a kúpiť niečo, o čo nestojí. Pokiaľ teda v skutočnosti nie je skrytým milovníkom produktov horenia gumy poliatej petrolejom.
  Po otvorení balenia ma privítal známy hrubší rez a typická farebnosť. Ale tým sa akákoľvek podobnosť s mojou predchádzajúcou skúsenosťou skončila. Už prvotný závan za surova ma upozornil, že výrobca zmenil receptúru, na ktorej popracoval chemik vykopnutý zo Shellu. Kedysi opojnú, jemne sladkastú prírodnú arómu sliviek, hrozienok a medu snúbiacu sa s vôňou tabaku nahradilo niečo ohyzdné: sladko-horký chemický odér, ktorý ma zaštípal v nose ako bozk kokaínu mladú študentku herectva na jej prvom bezuzdnom večierku.
  Po zapálení fajky sa potvrdili moje najhoršie obavy. Niekdajšia decentná kombinácia tabaku a prírodných aditív bola tatam. Nahradilo ju niečo takmer bez chuti, mierne nasladnuté a skôr horké a mierne štipľavé na jazyku, podnebí i v nose. Každopádne to malo nepríjemný chemický ráz. Nebol to pocit ako pri vypaľovaní tlamy stredovekým inkvizítorom, ale rozhodne nebolo o čo stáť. Pritom tabak stratil už i tak malú porciu nikotínu a klesol na úroveň veľmi slabej až beznikotínovej zmesi. Takže ak trpíte nikotinizmom, rozhodne si ho neberte ako jedinú výbavu na celodenný výlet, ak Váš spolupútnik nie je náležite zásobeným obchodným cestujúcim Samuela Gawitha, ktorý by Vám odvrátil smrť následkom abstinenčného záchvatu. Zhoršilo sa taktiež horenie. Dosť výrazne. Dym sa ani predtým nevyznačoval hutnosťou, ale momentálne je to na úrovni inhalovania teplých výparov v prvorepublikovej liečebni pre tuberkulózne deti. Fajka horí, ale dymivosť je minimálna. Ak stojíte o väčšiu porciu modrosivého potešenia, neostáva iné, ako kotol výraznejšie rozpumpovať, čo sa Vám, pochopiteľne, odmení v podobe rozpálenej fajky a dávky horúceho dymu takmer bez chuti s nahorklou pachuťou v pozadí. A o to zrejme nikto príliš nestojí.
  Neviem, či Mac Barenovcov kúpil nejaký petrochemický magnát, ktorý im dodáva matroš pre casing a flavouring, alebo iba zmenili receptúru tejto zmesi pre stredo- a východoeurópske trhy, prípadne ide o Special Slovak Edition. Ale ja som s nimi po tejto skúsenosti nadobro skončil. Myslím, že mnohí by tomuto tabaku po jeho upgrade dali plný počet bodov. Ja pre objektívnosť dávam štyri. Niektoré chuťovky, napr. od Planty či Von Eickena, prípadne vypaľovanie huby letlampou, sú určite horšie zážitky.
  Zmena prekvapila aj moju manželku, občasnú fajčiarku, ktorej tento tabak v minulosti príjemne voňal. Teraz arómu v okolí označila za smrad pripomínajúci horenie chemicky impregnovaného dreva starých záhradných stoličiek.
  Známka: 4
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět