www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Scottish Mixture
Výrobce: BBB
Složení:
 • Virginie
 • Kentucky
 • Latakie
 • Perique
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Klasická Scottish Mixture se speciálně širokým řezem. Mimořádně kvalitní Red Kentucky, Virginia, Latakia a Orient s vybranym Perique, dělají tento tabák jedinečným mezi klasickými Scottish blends.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.0

  Sir Pooh 13.03.'07 08:11:33 
  Čirou náhodou se mi podařilo koupit poslední plechovku tohohle tabáku a jsem vskutku za to rád, neb se jedná o tabák zcela výjmečný. Za studena je cítit velmi podmanivá vůně jež ve mně vyvolává vzpomínky na atmosféru okolo jaderského moře. Osobně vůní vnímám jako vyváženou směsici sladkých, dřevitých (pinie), olivových a tabákových tónů. Řez tabáku je poněkud širší než obvykle a je patrné, že k výrobě byl použit pouze kvalitní list. Nacpávání je velmi snadné (kéž bych tenhle tabák měl když jsem začínal). Nacpaná dýmka chytá zcela bez problémů a velmi ukázněně prohořívá až do konce. Asi díky hrubšímu řezu se tabák vyznačuje mnohem menší náchylností k vyhasnutí.
  V chuti dominuje vyvážená a smetanově hladká latakie a orient. Na pozadí se pak prolínají chutě zbylých tabáků. Cítit je minimální sladkost a ještě něco vzdáleně připominající švestky. Osobně to pokládám za projev perique a kentucky.
  Síla tabáku se pohybuje něco málo pod pojmem středně silný. Řekl bych tak přibližně 15 - 20 % pod Dunhill London Mixture.
  Mé okolí, kterému voní i výše zmíněná Dunhill LM se tentokráte tvářilo poněkud méně šťastně a hovořilo, že aroma v místnosti je tak v normálu. Sám jsem byl vzniklým aroma poněkud zaskočen a spíše očekávám nadvládu negativních ohlasů.
  Každopádně jde o velmi kvalitní tabák a vřele doporučuji k vyzkoušení (i pro začátečníky). Hodnotil bych známkou někde mezi 1,6 až 1,8. Po zaokrouhlení tedy 2.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět