www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Cube SILVER
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 40g tobolka
  Popis: 27 odlišných tabáků bylo smícháno, aby se docílilo této jemné a naplňující tabákové směsi. Použili jsme volně řezaný zlatý virginský tabák a špetku dozrálého třeného ječmene (Burley). Pak se přidal speciální virginský lisovaný tabák (Virginia Cavendish), aby byla směs kompletní. Uvede Vás do rozpaků a to díky jeho hluboké, svěží a ovocné chuti. Vždy bude lepší než naposled. Mac Baren Cube je zkušenost z kouření pro pravé znalce.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.8

  ondraash 15.05.'09 21:24:56 
  Zajimava tobolka, ktera bohuzel nejde po otevreni utesnit.
  Krasne nasladle voni.
  Rez je zajimavy, jsou tam nejaky zbytky flaku jinak snad loose cut. Nektery kousky jsou dost vlhky.
  Na prvni tretinu jsem sice vyplacal pul krabicky sirek (priste ho pred nacpanim necham trosku vyschnout) ale pak uz horel docela pohodove.
  Chut je velmi prijemna, po te vyrazne vuni jsem se trochu bal. Prirozena chut tabaku se hezky doplnuje s karamelovosmetanovou kavou, podle sily potahovani. V posledni tretine dava husty dym kde je vice patrne ze je to MB (Takova svestkovo neco macbareni omacka).
  Shorel na jemny sedobily popilek, proste spokojenost.
  Zatim best of MB :)

  Po nekolika kotlich se prijemne usazuje v Krskove potu. Je pravda, ze ho rad nacpavam, takze si zaslouzi 1. I kdyz mozna najdu i lepsi aromat, tak tenhle je urcite hoden nejlepsi znamky hlavne kvuli vybornemu cassingu.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Bromden 13.07.'09 17:49:15 
  Obal - MB patent - papírová tobolka s vloženou staniolovou kapsou. Nevím kterého génia tohle napadlo, ale po otevření zbývají pouze dvě možnosti, nechat během pár dní vyschnout na troud, nebo přesypat do těsnícího obalu.
  Řez - hrubší, směs černého cavendishe, a řady odstínů nejrůznějšího světlejšího listí, sem tam zbytek nějakého flake-u. po lehkém rozemnutí prsty připraven k nacpání, příprava bezproblémová. S ohledem na hrubý řez spíše pro střední až větší dýmky.
  Vůně za studena - velmi voňavá, trochu ovocná, trochu smetanově-krémová + santalové dřevo, celkem se blíží vůni cukrárny. Po tabáku ani stopy.
  Chuť - po zapálení je první dojem celkem odpovídající vůni za studena, tedy požár v cukrárně. Celkem překvapivé je, že při pomalém (!!!) kouření se chuť drží spolehlivě až do konce, kdy tak od třetiny se trochu přidává i tabák. Použitý tabák přitom, světe div se, zřejmě není vůbec špatný, klasická V+B cavendishová směs, ale bez známek přítomnosti méně kvalitního listí. Aroma nicméně dominuje až do konce. Je na místě upozornit, že s ohledem na sílu aromatizace je i jen trochu rychlejší kouření trestáno, a to okamžitým nevratným zhořknutím. Pozor - při rychlejším potáhnutí vylézá na povrch nějaká silně chemická chuť - přesně ta, která je jako jediná přítomná v chuti MB Original Choice.
  Hoření - bez problémů, tady skutečně pánům od MacBarenu není co vytknout.
  Síla - slabší (3 z 10)
  Problémy - Dlužno dodat, že ačkoli se v poslední době aromatickým tabákům nijak nevyhýbám, tady je na místě jedno varování. Při pomalém kouření lze dosáhnout nespálené a nechemické chuti, která odpovídá vůni za studena, a to celkem až do konce (všechna čest, při síle aromatizace). Ale i tak, toho aroma je pořád víc než tabáku. Což je škoda, protože použitý list se zdá být dosti kvalitní. Kdyby blendeři dali aroma tak polovinu, mohl to být výborný silně aromatiozovaný tabák, takhle jde o přearomatizovaný tabák ktrerý se při kouření častěji než jednou týdne spolehlivě přejí.
  Verdikt - u mne tak za 3 (znovu nekoupím). Kvalita tu je, ale toho aroma je zkrátka moc. Doporučuji jen fandům extrémně aromatizovaných směcí, případně těm, které by okouzlilo aroma, a to ke zředění něčím přírodnějším (vzhledem ke krémovým tónům chuti by například směs 1:1 s MB Golden Blend nemusela být marná).
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  pitr 15.08.'10 04:48:40 
  Papirova tobolka s vlepenym pytlikem fakt moc netesni, ale to je problem vetsiny tobolek. Uvnitr lose cut s ready rubbed, na prvni pohled dost divoka smes. Aroma smetokaramelomlecnosvestkove, velmi sladke a hutne, ale tak nejak nechemicky, prirozene. Proste svestkovej kynutej kolac, silne posypanej drobenim s oriskama a zasprejovanej slazenou slehackou. Jo, to by mohlo odpovidat... :-) Intenzita aromatizace mocna - vic uz by to asi ani neslo. Okoli? No, mozna to muze i nekomu vadit, treba dymkarum co zrovna hledaj nuance nejakyho obzvlaste vypecenyho naturalu. Jinak asi okoli zaplesa.
  Hori ovsem naprosto bezproblemove, nerozpaluje se, nespeka, nehorkne. Chvili po zapaleni se vynori i chut tabakoveho (velmi slusneho) zakladu a uz vas neopusti. Jinak dorticek az do dna. Kdo ma chut na zakusek, necht urcite zkusi...
  Zaradil se mezi me top aromatiky, presto za 2 (nejak jsem stale neobjevil svuj 'zasadni' aromatik, tj. bez kteryho bych nemohl bejt)
  Jo, jestli ho mam k necemu prirovnat, tak vzhledove, chutove i intenzitou a charakterem aroma je velmi blizko petersonovu CCh. Jen v tomto pripade do nej nenalili vajecnak... ;-)
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  haid 1.09.'11 00:03:32 
  můj nejoblíbenější aromatik. našl jsem jej po dlouhé době a nedám na něj dopustit. výtku si z mého pohledu zaslouží jen nesmyslný způsob zabalení. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ogs 19.03.'12 22:58:41 
  Po otevření silné aroma přímo práske člověka do nosu, čehož by se jeden i lekl, ale při zapálení už to není taková síla. Při pomalém hoření se dostaví od začátku do konce výraznější aroma, které dost ubíjí vůni tabáku, ale příjemné je. Proto sem tento tabák zařadil mezi mé nejoblíbenější, co do aromatik. Dobrý pocit získaný jak chutí tak naprostou neštiplavostí kazí jen provedení tobolky, která je sice vzhledná, ale netěsnící. Škoda, že neexistuje známka 1-, kterou bych tomuto tabáku přiřadil :) Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  mac 21.07.'14 18:46:31 
  Tento tabák jsem zakoupil na základě kladných recenzí,ale jsem bohužel zklamán.Po otevření balení Na vás dýchne přehnaně silná,sladká vůně.Po zapálení dobře hoří,nezhasíná,nemočkuje,ale chuť je slabá.Dávám za tři. Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět