www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Virginia Plug
Výrobce: Ilsted
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Plug
  Balení: 50g tobolka
  Popis: This mellow plug contains Virginia tobaccos from Africa, Brazil and India.This mixture is pressed, heated and then stored for 14 days before being cut.A slight hint of a fruity flavour is added.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  basa333 5.12.'10 09:10:59 
  Po čuchometrické stránce čistá, velmi kvalitní Virginie se stopou čehosi, co nedokážu identifikovat, snad je to ten "fruity flavour". V každém případě vůně velmi příjemná, nenásilná, přírodní. Plug je to velmi tvrdý, dost špatně se to dá krájet, ale asi to tak má být. Krájím jej na tenké drobivé plátky, které rozmělním a cpu do kotle. Zapálení bezproblémové, odhadem tak na 3 zápalky v závislosti na tom, jak poctivě jste krájeli. Už jsem zkoušel drobotinu i kostičky a zatím to vždycky hořelo dobře. Chutí je to typická VA s jemnou příchutí čehosi, co moc neumím identifikovat, snad trochu "kytiček"; někdo říká, že je to lékořice, fakt nevím.
  Tabák lze v pohodě vykouřit až do dna kotle, nemočkuje a chová se vzorně. Nemá sklon se rozpalovat, a pokud už se to povede, rychle zase vychladne, je tedy poměrně bezproblémový. Plug dlouho drží vlhkost a v podstatě jej není nutno nikam přendávat, protože i když jsem na něj jednou v tobolce několik měsíců zapomněl, vůbec nevyschl a chutnal i hořel v pohodě. Tabák má velmi čistou a jemnou virginiovou chuť, žádné velké tajemství v něm asi není skryto, ovšem pokud máte rádi čisté VA, dejte mu šanci. Věřím, že nebudete zklamáni - pro příznivce aromatiků to asi nebude ten pravý šálek kávy. Dávám si jej většinou na rozjezd jako první večerní dýmku, nebo i jako allday tabák k odpolední kávě. Škoda, že u nás není na trhu, myslím, že by si své obecenstvo našel.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  diamond 19.09.'11 12:01:22 
  Výborná Virginie střední síly a chuti. Hoří bezproblémově na jednu zápalku až do konce. Chová se poslušně. Můžete si vychutnat nasládlou plnou chuť. Vřele doporučuji, pokud nebudete v zahraničí vědět, jaký tabák si vybrat. Určitě Vás nezklame. Hodnotím jako 1. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sobpeta 13.02.'12 12:16:38 
  Jsem velmi rád, že jsem se k tomuto tabáku dostal, protože už po asi třetí vykouřené dýmce mi bylo jasné, že se stane mou stálicí mezi virginiemi. Velmi přijemně u mě doplňuje ostatní čisté VA, teré kouřím, tedy tabáky od Samuela Gawitha a Rattray´s.
  I přes svoji tvrdost se kostka plugu poměrně snadno připravuje, po jednoduché přípravě rozemnutím se lehce nacpává a velmi vzorně hoří. Nevyžaduje přehnanou pozornost a nemá rozpalovací tendence, i když člověk jak se říká trochu pod kotlem "zatopí". Zároveň hoří až překvapivě dlouho, přesto však vůbec nenudí. Chuť je velmi příjemná, čistá, malinko svíravá, ale v přijatelných mezích a osobně v ní vnímám jakési ovocné (ale samo sebou čistě v přírodních mantinelech) tóny, nejvíce mi tabák v určitých chvílích připomíná chuť jakoby nedozrálých švestek. Ale vše je to velmi jemné a není vyloučeno, že ony zmíněné tóny si každý dýmkař bude spojovat s něčím jiným. Velmi vhodný pro zakuřování nové dýmky, která mu zůstane přidělěna. Ač se to zpočátku nezdá, velmi se to vyplatí, objeví se tak spousta zajímavých nuancí. V sousedním Německu bez problému dostupný, mám ho stálou zásobu, známka je jasná jednička.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět