www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Frog Morton
Výrobce: McClelland
Složení:
 • Latakie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: An exceptionally dark, rich and full Latakia Mixture designed for those who desire really satisfying Latakia flavor but want a pipe tobacco soft enough to smoke anytime. It took Frog Morton four years designed for smoking in quiet serenity. It is his proudest achievement.

  Notes: The name Frog Morton comes to us from the works of JRR Tolkien. Frogmorton: A village in the Eastfarthing of the Shire. It stood on the East Road, between the Three-farthing Stone (fourteen miles to the west) and the Brandywine Bridge (twenty-two miles to the east). Immediately to the north of the village, the stream known as the Water broke into two, creating a wide watery region - this feature seems to have given Frogmorton its name, which means "frog marsh".
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.3

  Durisek 20.08.'15 10:50:08 
  Balení - 50g a 100g plech s víčkem jako konzerva a plastovým krytem. Na plechovce úžasnej žabák sedíc a kouříc na kládě.
  Řez - Hrubší loose cut
  Měl jsem možnost vykouřit cca 250g 10 let starého tabáku. Tabák je hodně tmavý, klasická latakiová směs s omáčkou od McClellanda. Hoří naprosto chladně a suše v jakékoliv dýmce, za jakýchkoliv podmínek.
  Bohužel není v ČR dostupný, což je samozřejmě škoda. Mít ho v rotaci by byla povinnost každého vyznavače uzenin.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Lovec 1.11.'15 17:42:53 
  Nevím co dodat kolega Durisek to vystihl krásně. Je to výborný tabák. Vůně zastudena krásně uzená. Hoří bezproblémově. Jediná nevýhoda je ta dostupnost. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 14.11.'17 19:59:17 
  I dostal se ku mně tento v českých, ba i slovenských luzích a hájích opěvovaný americký tabáček. Když jsem měl tu možnost, objednal jsem rovnou 100g plechovku. Let se zdařil a tak jsem mohl přejít k osobní zkušenosti, která je - jak je známo - nepřenositelná. :)
  Piksla "od arašídů" s plastovým víčkem je opatřena etiketou, která prakticky ani není přilepena, což dohromady nepůsobí moc důstojně. Aspoň nikde není žádné parte....
  Po otevření voní tabák především nasládle, lehce nakysle, lehce kořeněně, uzenost minimální. Překvapí jednoznačně řez - jedná se o velmi hrubý loose cut. jsou to spíše takové cucky jednotlivých lístků. Barva převažuje černá, jen místy tmavě hnědá, minimálně světlá. V porovnání s dosud kouřenými tabáky velké procentu doslova klacků.
  I přes svérázný řez se tabák dá nacpat i do užší hlavičky, zapálení OK, hoření také, ačkoli prakticky vždy mi po cca 5 minutách na začátku rozpaluje dýmku.... V druhé polovině dýmky už OK. V chuti je temně nasládlý, je cítit jakási specifická stopa, kterou nedokážu zatím blíže specifikovat, ale díky které je tento tabák odlišitelný od ostatních.
  Je zatím brzy na konečné hodnocení, nicméně čekal jsem víc... Zatím za 2.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět