www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Calumé Kiowa Cut
Výrobce: Von Eicken
Složení:
 • Cavendish
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka, 100g plech
  Popis: Uklidňující směs.
  Světlé a tmavé aromatické tabáky Cavendish jsou namíchány tak, aby byla vytvořena příjemná chuť. Čerstvý a harmonický charakter je umocněn chladnou chutí lesů a přírody.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 2.6

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  Rastafan 6.07.'04 20:15:31 
  Tabák jsem kouřil s papírovým filtrem.

  Tento tabák na mě hned při zapálení vůbec neudělal dojem, pálil na jazyku, špatně prohoříval. Probudil se až když se dostal do vyšší teploty což bohužel popírá heslo chladný kouř při kouření dýmky. Kouř byl na jazyku hodně sladký a postupně přestal pálit. Aroma mi bohužel nic nepřipomínalo takže se neodvažuji zařadit. Myslím si že to nebude čistě moje parketa, ale nezavrhoval bych ho, někomu určitě sedne.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  tuton 12.07.'04 08:39:24 
  Podle me dost sladky aromatik. Kdo ma rad plnou pusu cukru, pravdepodobne si prijde na sve. Relativne dobre horel. Musim rici, ze kdyz jsem ho kouril, docela mi sednul. To ale prikladam spise celkovemu rozpolozeni (zapadajici slunce, klidek a pohoda) nez tabaku. Ma krev to urcite neni. Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Graveir 12.07.'04 23:54:38 
  Zřejmě ready rubbed z flaku a velmi širokého loose cutu V či B a BC. Vůně je vcelku příjemná, sladká, trochu jako mentolky či tak něco. Chytá i hoří dobře. Chuť je štiplavá (velký obsah V) až palčivá, tabáková, pak se objevuje cosi jako hašlerky či ústní voda nebo pitralon. Brr… Vydržel jsem to jen 10 minut a šel ven z dýmky. Pro okolí snad snesitelný. Známka: 3
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Wolfrick 13.07.'04 12:34:27 
  Obávám se tento tabák známkovat. Mé hodnocení mohla ovlivnit i má dýmka (mnohokrát kouřená mnoha tabáky). jinak by dostal cca 4. Řez je nepříjemný, takže se špatně připravuje do dýmky. Hoří nestejnoměrně, pokud se s ním hodně nepiplá. Chuť je po zapálení chvilinku zajímavá, ale rychle (do 2 minut) zklouzne k něčemu dost hroznému. Nebudu popisovat, pitralon ale vede k zamyšlení. Nedoporučuji. Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Nick 22.07.'04 00:02:12 
  Svěží barevná kombinace žlutooranžové virginie a cavendishe/loose cut/.Řez cca 3mm se hodí do větších hlavic.Vůně za studena jemna jeko by perníkovo-květinová.Nacpání snadné/jen promnout slisované kousky/.Po zapalení mirné zklamání protože takto zpracovaná směs mohla být lepší/bohužel/.Nosná květinová chut´, ačkoli ne příliš výrazná,nedává moc šanci vyniknout tabáku.Tabák hoří velmi dobře.Toužíte-li po květinové chuti a vůni/růže nebo luční kvítí/ stojí za vyzkoušení. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  dix 14.11.'04 19:35:41 
  Calume

  Tabak,ktoreho zakladom je Virginia v bratstve s loose cut BC.Musel som ho dokladne pretriet v dlaniach aby sa dal vpravit do fajky,ma vulgarnejsi rez.
  Dobre horel,lahko sa zapaloval.Dym nie horuci a konecne aj trochu tabakovejsi.Fajn,ze je citit tabak.Chut: akasi sladko korenista...kvetinovo borovicova.
  Ked nebudem romanticky tak chut mi pripomenula popri svojej sladkosti aj zvazok liecivych bylin a ihlicie.Aspon pokus o trochu chlapskejsiu chut.
  Znamka : 3
  Známka: 3
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Alferi 19.04.'05 18:44:12 
  Směs za syrova zvláštní vůně, podle výrobce aroma lesa(něco na tom je, to jehličí..). Po zapálení je aromatizace dobře patrná, tabák se také neztrácí - jeho kvalita je ale průměrná. Co bych vytknul, je sladkost, která mi k této aromatizaci až tak nesedí, ale vyloženě špatná směs to není. Rozhodně nebudu mít problém ji dokouřit, ale o další koupi neuvažuji. Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ducky 22.06.'06 11:32:45 
  Tento tabák byl velice zvláštní.Má pěknou krabičku.Po otevření se na nás vyvalí aroma lesa a květu na louce.Velice zajmaví tabák.Po klidném nacpání dobře horí a prohořívá nenočkuje celkem dobrý tabák jeho netradiční chut mi docela sedla.Doporučuji všem kdo chces skusit něco jiného a mají dost vanilky nebo třešní.Dobře se u toho tabaku také relaxuje a okolí ho docela příma. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Enthropy 29.07.'06 20:56:38 
  Tento tabák se skládá s virginie a černého cavendishe. Je poměrně sladký, aroma připomíná borový les po dešti. Toto, pro mně příjemné a uklidňující, aroma nijak nepřebíjí chuť tabáku. Chuť je příjemně uklidňující, idealní k večernímu kouření. Rozhodně bych ale tento tabák nedoporučoval začátečníkům. Zaprve, tabák je to zlobivý a donutit ho rovnoměrně hořet je práce pro vraha. Zadruhé, vysoký obsah virginie (která je zde navíc nadprůměrně agresivní) vám při jakémkoliv silnějším potáhnutí doslova rozbodá jazyk.

  Je poměrně složité donutit tento tabák k tomu, aby se choval slušně a vydal ze sebe všechno dobré. Pokud vám padne do ruky, tak si dávku určenou k nacpání dýmky rozložte na noviny a nechejte trochu proschnout. Tabák je totiž v balíčku nechutně vlhký. Po tomto manévru je ještě nutné ho pořádně rozdrobit, protože část tabáku je v podobě, která připomíná nedbale nadrobený flake. Ke kouření používejte dýmku s větší hlavičkou, jinak se z nepřetržitého znovuzapalování zblázníte.

  Verdikt: Calumé Kiowa Cut je tabák, který vás při prvních několika kouřeních protáhne peklem. Pokud se mu ale naučíte prokazovat patřičnou úctu a budete mu věnovat dost pozornosti při přípravě, tak se vám odvděčí příjemnou, uklidňující (i když na můj vkus o trochu sladší než je zdrávo) chutí.
  Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  tritrek 9.07.'07 14:16:29 
  Krásny obal, 'zaujímavá' vôňa po otvorení, zaujímavosť sa stráca pri fajčení a ku koncu to chýli k sebevražedným myšlienkam :-) Celý nos sa ti obalí s tou arómou...
  Ak to nerozomelieš pred fajčením, tak je to jedno fajčenie = jedna krabica zápaliek. Odporúčam len experimentátorom... Ani raz som sa nedotlačil k dofajčeniu celej dávky. Ak by som to mal opísať jedným slovom, tak FÚJ.
  Spomenul som si na pesničku "No, nay, never" od Dubliners :P

  Update (17-08-2007): na koniec tobolky sme sa stali dobrými známymi, ale až takí dobrí kamaráti nie sme, že by som si kúpil este jednu tobolku :-D
  Známka: 4
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  sioux 25.07.'07 23:08:16 
  Kucí, já jsem tu novej a ještě ke všemu indián. Přečetl jsem toho "neúrokom" na Etrafice o tom, jak začít s dýmkou, s tabákem, ale hlavně prý se to musí velmi pomalu, tak, jak jde život. Rychle a rovně vede cesta jen do pekel.
  Podotýkám, že jsem (doposud)"odcházející kuřák bílých tyčinek Camel" /ty jediné se dle mě dají z trubiček ještě kouřit, ale chápu, že jest to velmi subjektivní/ a z přehršle informací o tom, jak na to, jsem už "nemohl dospat". V doporučení od "taťky dýmkování" jsem se rozhodoval mezi Hanske Honey a Cellini Clasico, jenže....přišel mi do ruky Calume Kiowa Cut. Nemyslím si, že by Němci měli nějakou "opravdovou" patrnost o "divokým západě", nicméně jsem do toho šel rovnou po nohou.
  Byl jem přeqapen. Je to sqělý !!!! Sice si za borovici můžu dosadit jakýkolif jehličnan a v přírodě na mezi si představit kteroukoli nahou vílu, ale nechť - je to sqělý pocit, alespoň odhodlání. Fakt mi to chutnalo (po 14 dnech) v dýmce Stanislaw za 1400Kč a tudíž jsem skoro plně satisfikován.
  Díky za fše objevené zde, bude mi to jistě průvodcem nejsubjektivnějším. Jsem rád, že "snad" budu patřit do této "pomyslně souladné rodiny" a skrze "kouř ten" budu vysílat prosby své k Wakan Tankovi, by mě tohoto "zlozvyku" zbavil ouplně.
  Ostrý obraz, dobrý zvuk a kouř. Waste, buďme v péči 4 větrů !!!!
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  BATRACHOS 28.08.'07 22:23:46 
  Tabák je balen do velmi úhledné stogramové piksly, nebo tobolky s obsahem 50g. Desighn je ale to jediné, co by tento tabák mohl s indiány mít.

  Jedná se o klasickou míšeninku běžnou pro aromatiky, tentokráte s vyšším podílem viržinských tabáků. Má celkem hrubý a nepravidelný řez - větší kotel podmínkou. Tabák poměrně dost žhne, ale nemočkuje (měl jsem ovšem tobolku). Nezhasíná, s dokouřením není problém. Proti očekávání není tak strašně slabý, jak se krabička tváří.

  Nevýhoda spočívá v tom, že tabák štípe nejen při počátečním zapalování, ale i kdykoli se dýmá jen malinko nepozorně, neřku-li necháte-li jej vyhasnout. Zhruba ve 3/4 aroma klasicky slábne, ale nevytrácí se úplně; kouř v té době ovšem začíná "škrábat v krku".

  Hlavní a evidentní síla tohohle tabáku spočívá v neotřelé aromatisaci, jakou jinde prostě nenajdete. Přirovnal bych jej nejblíže ke spišské borovičce, v níž se dva týdny louhovala hodně smolná větvička kosodřeviny... zkrátka jehličí a vše, co k tomu patří, pocit borového lesa. To je hlavní chuťový dojem a nutno říci, že je zcela dominantní. V pozadí jsou ještě nějaké ty další lehké tóny, snad trochu šalvěj, heřmánek, možná tymián, a pocit vyprahlé pokosené louky s kupkami na troud suchého sena. Kouř je totiž na německý aromatik velice "suchý", sladkost není v žádné fázi patrná.

  Celkově hodnotím tabák velmi dobře hlavně kvůli skutečně originální příchuti. Jinak poměr cena / rozkoš moc dobře nevychází, nejslabší na celém tabáku prostě zůstává výchozí surovina. Nic moc tabák úplně nezachrání ani špičková aromatisace, ale příjemně pobavit dokáže.
  V žádném případě se nejedná o tabák na pravidelné kouření.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  beda 2.05.'09 13:00:43 
  Nic moc tabák, jedině ta originalita aroma, jak píše BRATRACHOS, ho zachránila před pětkou. Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět