www.tabaky.cz
Zobrazuji recenzenta: Beman
Nejoblíbenější tabáky: Peterson Old Dublin, Peterson Irish Flake, Dunhill My Mixture 965
Nezavrhovanější tabáky: Stanislaw Czech Aromatic, Alsbo Vanilla, Cube
Něco o sobě: Tabák kouřím již padesát let. Začínal jsem ve třinácti letech malou dýmkou nacpanou suchým švestkovým listím, v patnácti jsem přešel na cigarety, v pětačtyřiceti na doutníky, a konečně, v padesáti letech znovu na dýmku. Jistou dobu jsem také šňupal tabák, v rámci marné terapie na odvykání jeho kouření.
Co se týče škodlivosti tabáku na lidské zdraví, souhlasím do té míry, že nejde vysloveně o produkt zdravé výživy. Uznávám, že obsahuje i zdraví škodlivé látky. Zde však musím zmínit dva důležité aspekty: výrazně škodí šlukování tabákového dýmu, zvláště ve velké míře. Druhá věc, která výrazně škodí, jsou přídavné chemické prostředky, kterými výrobci upravují zejména nekvalitní a levné tabákové směsí. Tento proces začíná již na poli (fungicidy), pokračuje během sušení a skladování (koservanty) a končí ve výrobě (aromatické látky). Samotný přírodní tabák, kouřený v rozumné míře, neškodí.
Kouření tabáku patří k prastaré lidské kultuře, po staletí bylo součástí dobrého byznysu, a vydělávají na něm i současné státy, díky vysokým spotřebním daním.
Tabák bych přirovnal k vínu. Je buďto kvalitní a dobrý, nebo naopak. Tak jako víno mívá své lepší a horší ročníky - podle počasí. Konečně, kdo vypije denně čtyři litry vína, přivodí si nejspíš vážnou chorobu, jako ten, co denně vyšlukuje čtyřicet cigaret.
Recenze: zobrazuji 1 až 7 z 7
Jméno Výrobce Známka Akce
3P Peterson Perfect Plug Peterson 1  
Dunhill My Mixture 965 Dunhill 1  
Peterson Irish Flake Peterson 1  
Peterson Irish Oak Peterson 2  
Peterson Old Dublin Peterson 1  
Peterson University Flake Peterson 2  
Stanislaw Balkan Latakia Stanislaw 4  

« Zpět