www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: 3P Peterson Perfect Plug
Výrobce: Peterson
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Plug
  Balení: 50g plech
  Popis: Peterson Perfect Plug je excelentní slisovaný tabák typu plug. Jedná se o kompozici výběrové Virginie z Afriky a Brazílie a Burley tabáků z Malawi. Tato směs je sušena, zahřívána a ponechána ke zrání po dobu dvou týdnů před samotným nařezáním. Výsledkem je plná chuť s nádechem ovoce. Tento tabák je třeba před nacpáním nařezat na jemné proužky nožem. Tato středně silná směs vyžaduje zkušenějšího dýmkaře.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.6

  Petr158 10.11.'09 14:49:45 
  Další dle mě velice zdařilý tabák od Petersona.Zajímavá příprava-řezání z kostky,jemné přírodní aroma,výborně hoří,nemočkuje.Vedle UF a Dunhillech můj favorit č.1.Kdyby to šlo,přidal bych mu ještě hvězdičku. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  cavanagh 14.11.'09 12:41:30 
  Další skvělá záležitost od Petersonů. Nádherná je už sama forma tabáku - slisovaná kostička s lehce sladkodřevitou vůní, která je vzhledem k velikosti krabičky (UF) hodně subtilní. Pozor: řezání, pokud má být kvalitní, je opravdu fuška, i s ostrým perořezem či nožem se jeden nadře, ale výsledek stojí za to! Od zapálení hoří tradičně, tj. rovnoměrně, jak uvádí kolega petr přede mnou, nemočkuje a prohořívá dokonale, i když záleží na nařezání a rozcupování. Co říct k chuti? Označení "full bodied" nelže, ale mám subjektivně pocit, že tak až od první třetiny dýmky se ukáže kvalita i síla. Po zapálení je neutrální, ale typicky tabáková chuť. Ovoce, přiznám se, stále nenacházím, spíš bych ho považoval za výrazně přírodní, možná lehký šmrnc po nějakých oříškách (těžko přesně definovat). Síla je střední, vynikne spíš až ve druhé půlce dýmky, na začátku se zdá až bezvýrazný. Okolí jej vnímá docela pozitivně, ostatně u mě je už zvyklé na jiné latakiové šlehy (Nightcap, London Mixture) :-) Závěrem - bezva záležitost, dýmku "nenavleče" do nějaké typické příchuti, takže je vhodný do jakékoli s neutrály či příroďáky. Klidně bych doporučil jako úvod do "náročnější tabákologie" i začátečníkům, pokud si poradí s nařezáním. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  jcp 17.11.'09 08:35:10 
  V klasické Petersonské hranaté krabičce (UF) s papírovou zelenou nálepkou "cihlička" plugu velikosti 4,5x 4x 2 cm zavařená v celofánovém pytlíčku. Vůně zasyrova skutečně něco jako sušené ovoce, ale s jasným přídechem po povidlech. Černohnědý plug je v porovnání s plugy Murray"s (Warrior, Yachtsman) tvrdší, ale krájení je bezproblémové.
  Po zapálení čistá přírodní tabáková chuť s lehkým čokoládovým přídechem Burley a velice mírnou štiplavostí. V porovnání s ostatními V/B tabáky kterých u nás rozhodně není přebytek (University Flake, Golden Blend) patří 3P rozhodně k tomu nejlepšímu. Na rozdíl od předrecenzentů si myslím, že při hoření sice nemočkuje, vyžaduje však trochu pozornosti (jsem zvyklý kouřit jedosirkově), ale dá se to uregulovat i na tu jednu zápalku. Hoří až obdivuhodně chladně (bude to asi závislé na stupni rozdrobení pokrájeného plugu, ale já drobím velmi najemno). Celkově lze těžko hodnotit jinak než za jedna.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 17.11.'09 15:47:28 
  Chválu zasluhující kousek, narozdíl od obou fláků IF a UF tu jde hlavně o Virginii, Burley jen přicmrndává. Ovocná stopa je výborná, fakt takový sušený, nebo nakládaný ovoce hodně naturálního charakteru. Chuť se pořádně rozjede až po chvíli a to do sladka, výrazná a hutná. Silou žádnej zabiják, ale celkem dává, nic pro kuřáky s nízkou tolerancí nikotinu, z většího kotle by uměl potrápit. Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mates 18.11.'09 22:41:11 
  Nemám ve zvyku psát recenzi po prvním kouření tabáku, ale 3 P mne přesvědčily o výjimce.I když mé dojmy budou v něčem podobné jako u předrecenzentů... Porci svého prvního plugu jsem pečlivě rozkrájel a co nejvíc rozdrobil,nezranil se :-), krájení jde poměrně velmi snadno, stejně tak jako odloupnutí blbých varování z krabičky. Tabák chytil dá se říci bez odmlouvání a vydržel hořet na první sirku až do konce, v dýmce zůstal potom jenom prášek. Žádné močkování jsem nezaznamenal.V průběhu kouření(zásadně bez filtru) nádherná a zesilující chuť "přírodniny", ovoce ani tak necítím.Kouřil jsem pomalu, chuť a síla tabáku se rozvíjela.Souhlasím s kolegou -jcp- ohledně lehké štiplavosti,podle mne je opravdu jenom minimální a udržuje mne trochu v napětí, co bude dál :-)...čokoládu zrovna nevnímám, jenom lehkou hořkost...v kategorii těchto tabáků si 3P zaslouží uznání a téměř superlativy.Proto jasně a s rozmyslem : za jedna a mňam :-))

  Dodatek po několika krabičkách : nemusím na své recenzi první porce moc upravovat.Počet sirek 1-3,rozdrobení nemusí být zrovna 100% pro dobré hoření nálože,jasná záležitost Viržinie..na uvedeném citoslovci "mňam" ani na známce nic tedy není k změně...
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Hades 14.02.'10 01:03:53 
  když se mi tenhle tabák dostal poprvé do ruky, cítil jsem z něj hodně květinovou vůni a trochu jsem se ho zalekl.
  Ale první doušky dýmu vyvrátili mé pochyby o tomhle plugu. Výborná VA, chuťově vyrovnaná, velice jemná.
  Hoří celkem výborně, chce to jen trochu cviku při řezání. Nijak moc tenhle tabák nedrobím, jen lehce promnu nařezané kousky. Zapálení pro mne není na jednu sirku, spíš tak 3-4, ale jak se rozhoří, zbyde z něj jen světle šedý popel na dně dýmky.
  Kdo chce zkusit svůj první plug, mohu jen doporučit
  Mnoho tu napsali předrecenzenti, já bych snad jen dodal, že tenhle tabák si rozhodně zaslouží vlastní dýmku, která se s ním dá i zakouřit.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  pitr 16.03.'11 00:27:10 
  Peterson je moje oblibena znacka, takze s chuti zkousim vse, co se od nej na trhu objevi. No a v tomhe pripade opet skvela zalezitost. Vynikajici kvalitni sladka virginie s troskou burley. Jo, ta chut po vitalecitinu tam fakt je. Ne moc, ale kdo hleda, najde. Zabaleno v novem formatu krabicky. Co vim, tak je zatim jedinej balenej do tohodle formatu. Tesni to standardne (blbe). Nastesti tabaky plug, tzn. nenakrajeny, vysychaj pomalu, takze to nevadi.
  Chut vyrazna, virginiove nasladla, trosku jakoby maslove jemna. Tezko popsat. Naprosto prirodni.
  Krajim na platky, ktery pak rozdrolim na "kosticky". V tyhle priprave vyzaduje trosku delsi zhaveni pri zapalovani, ale pak hori ukazkove chladne. Chutove neznam nic, k cemu bych ho mohl prirovnat. Ostatni prirodnaky, at uz od Petersona, nebo i jinych vyrobcu, jsou dost jinde. Burley je tam okrajove. Dlouho sem ani nevedel, ze ho tam mam hledat. Skvela zalezitost, pro priznivce naturalu mila povinnost. U mne stale v zasobe. Nemuzu jinak nez za 1.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  diamond 19.09.'11 12:21:15 
  Jeden z mých oblíbených tabáků. Po nařezání a důkladném rozemnutí mezi dlaněmi hoří na jednu zápalku. Můžete si vychutnat lehce nahořklý, dřevitý podtext. Tabák se chová velice dobře, pokud jej budete kouřit spíše pomalu. Pokud budete rychlí, močkuje. Tabák má díky plugu velice dobrou akurátní vlhkost. Dobře se krájí. Určitě nezklame. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  PrachatejMizera 25.12.'11 20:03:32 
  Velmi jemný tabák s vyšším obsahem nikotinu, středně výrazné leč zabarvením naprosto neutrální, jednotvárné, hořké chuti, která nepřipomíná naprosto nic jiného než prostě tabák. Je to téměř samý burley, zatímco virginie v něm není vůbec cítit; proto je zmíněná hořkost opravdu čistá, bez stopy po sladkosti. Marně jsem v chuti hledal jakýkoliv charakteristický odstín, nicméně ani po postupném vydýmání celého plugu jsem prostě neobjevil naprosto žádný osobitý rys. Na své si přijdou jen skalní milovníci burley, pro ostatní bude jeho chuť zřejmě příliš monotónní a hořká.
  Skutečně pozoruhodná je jeho jemnost. Tento tabák je natolik jemný, že jej mohou bez filtru dýmat i vyhranění příznivci filtru.
  Zcela výjimečnou důležitost má u tohoto tabáku volba správné dýmky: tabák je vzhledem ke své naprosté chuťové neutrálnosti velmi citlivý na chuťové externality použité dýmky (samotná příchuť briáru, případně i tabáku dýmaného v použité dýmce před ním). Proto silně doporučuji darovat mu vlastní dýmku s pečlivě zvoleným briárem.
  Tabáku lze těžko vytknout nějakou objektivní vadu; naproti tomu však zároveň nenacházím nic, čím by mě zaujal. Hodnotím tedy známkou 2 pro nudnou chuť a nedostatek osobitosti či chcete-li svéráze.

  ———

  Aktualizace: Abych si udělal úplně jasno, zakoupil jsem ještě jeden tenhle plug a už mi nechutná vůbec - s vypětím všech sil jsem ho vydýmal půlku a zbytek fakt nedám. Opravdu velmi nudná, plochá, hořká chuť bez stopy fantazie. Od druhé půlky kotlíku se obvykle už nemůžu dočkat, až to budu mít za sebou. Příliš mnoho burley, zatímco Virginie prakticky zcela chybí. Z hlavičky dýmky stoupá ostře čpící, dotěrný dým. Známku zhoršuji na 3, už ho kupovat nebudu. S tabákem University Flake se nemůže vůbec měřit, neboť UF má chuť daleko příjemnější, vyváženější, kořeněnější, sladší a plastičtější.
  Známka: 3
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Lag 23.05.'12 13:23:44 
  Tak toto je ďalšia lahôdka od Petersona, dávam si ho do malej Fajky od Petersona St.Patricks Day 440, a je to zážitok jemná ovocná chuť u mňa jednoznačne za jedna... Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Worzha54 19.07.'12 15:22:52 
  Velké očekávání, velké zklamání. Tabák nařezaný na tenčí plátky jsem bez rozcupování lehce nacpal. Tabák hoří naprosto skvěle, na jednu sirku. To je ale dle mého jediný klad. Stále jsem čekal na nějakou chuť, ta ale až do konce nepřišla.
  Přitom na SH, IW i IO si pochutnávám a to nemluvím o naprosté špičce UF a IF.
  Nevím, asi je chyba ve mně. Smíchal jsem ho nařezaný s SG Plum XX a teprve tato směs mi chutná.
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Petr11 3.09.'12 16:57:05 
  Vyzkoušel jsem o víkendu můj první plug a zatím cítím velké zklamání. Co se týká provedení tabáku, jeho vzhledu a jeho vůně při nařezání tak bych hodnotil 1*(vůně mi připadala jak pralinky a měl jsem co dělat abych se do něj nezakousnul :-) ). Ale jeho chuť mi zatím přijde jednotvárná a chabá, naprosto bez jakýhokoliv vývoje. Prostě jen nuda a nuda a na konci kotlíku jsem rád že už to mám konečne zasebou. Přesně jak píše předemnou uživatel PrachatejMizera. Nyní bych chuť hodnotil za 4.
  S hodnocením ale raději počkám až se mi podaří zvládnout zdolat celý plug - nejsem si jist jestli není nakonec chyba ve mě :) Nařezáním a tak...
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Beman 11.09.'12 16:45:00 
  3P považuji za tabákovou lahůdku pro toho, kdo si rád pochutná na nejvybranější přírodní směsi Virginie, jejíž elegantní nasládlou chuť tu vyrovnává Burley.
  Zpracování této směsi do formy plug je zřejmě velmi unikátní a pečlivé. Pravda, takový kousek vyžaduje ruční práci - nakrájení na plátky (tloušťky asi tak 1,5 mm) a jejich důkladné rozemnutí (dost obtížné). Pokud je dost času na takový kuřácký rituál, výsledek stojí zato.
  Tabák se zapaluje bez problémů a prohořívá výborně. Jeho chuť je - prostě delikátní.
  Lahůdky však obvykle brzy omrzí, proto si tento tabákový skvost dopřávám jen pro sváteční pokouření (jako změnu mých oblíbených směsí s latakií).
  Zde musím složit hold značce Peterson, že tak daleko a výše než ostatní donesla prapor tradice ušlechtilých tabákových směsí anglického typu.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Becetka 17.02.'13 15:49:23 
  Vykouřil jsem asi 4/5 z 50 g. Dál už jsem neměl chuť.
  Prvních X kouření jsem byl nadšený, sametová chuť byla výborná, ale čím dál tím víc jsem ho měl plně zuby, až jsem to vzdal úplně. Nedovedu si to vysvětlit, ale není to první tabák, u kterého se mi to stalo, to se prostě stává. A protože jsem mu vyhradil dýmku, musel jsem to samozřejmě překouřit, moc to ale nešlo a ze stále zřetelné chuti 3P zažrané v dýmce se mi už zvedal žaludek.

  Celkově neznámkuji, protože objektivně outsider to asi není, jen mi chuťově absolutně nesedl a jsem rád, že píšu recenzi až po vykouření celé plechovky.

  Síla 3P je obrovská. Kouřím jednu dýmku denně a zřejmě to není dost na to, aby se mnou 3P pokaždé nezamával. Jednou jsem musel dokonce vysypat třetinu dýmky, vyčistit a jít spát, protože už to dál nešlo.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Nightsmoker 4.01.'17 20:01:42 
  Kvalitný, chuťovo dobrý tabak. Sila je dostatočná tak akurát premňa cca podobne silný ako Dunhill Royal Yacht ale chuťovo zaujímavejší respektíve chuťovo výraznejší a jemnejší ako Dunhill Royal Yacht. Vhodný na pokojné fajčenie, posedenie k čaju alebo dobrému alkoholu. Nič pre začiatočníkov. Určite si ho ešte kúpim. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Jarda 17.09.'18 07:36:00 
  Perfektní kostka plugu. Navíc balená ve folii aby nevyschla. Na rozdíl např. od GH Dark Plug, v kterém bývá 10-15 drobných kostiček, zde je opravdu jen jediná fest slisovaná velká kostka. Pružná asi jako borová kůra. Výborně se krájí ostrým nožem. Alespoň pokud nevyschne. Nejen že jdou krásné 0,5mm tenké obdélníkové flaky. Ale také se nemusíte 10-15 krát vztekat s dokrajováním zbytku, který sotva udržíte mezi prsty.
  Velmi příjemné přírodní vůně připomínající chléb, kvásek, na pozadí snad sušené ovoce. Svádí opravdu k zakousnutí.
  Flaky jsou poměrně tuhé, jdou poměrně špatně rozebrat. Část zůstává stále slepená a poněkud neohebná. Nemám trpělivost se tím příliš trápit a rozebírat kousek po kousku. Ve výsledku tvrdší broken flake. Nacpat jde poměrně obtížně díky těmto tužším větším kusům. V dýmce je sice hodně tabáku ale mezi kousky až příliš proudí vzduch. Jemnější či měkčí by byl vhodnější. Špatně se zapaluje, větším kouskům to déle trvá. Ale když už se jej opravdu podaří zapáli, hoří poměrně bezproblémově.
  Kouř příjemně hutný a plný. Hoří příjemně, pomalu, dává chladný kouř.
  Chuť je ale velké zklamání. Žádná. Tabák obsahuje minimum Va. Většina je Bu. Jistě výtečně potěší kuřáky cigaret. Nněkoho kdo potřebuje svou denní dávku nikotinu. Ale chuťově nic moc. Spíš to nic. Teprve od poloviny cítím opravdu velmi jemné až neznatelné stopy sladší Va. Jinak nic. Ale to je tabák takřka na hranici vyhasnutí. Nezajímavé a nudné prázdno. Jen pro ten úžasný zážitek z nádherné a voňavé kostky pružného plugu nedávám 4.
  Známka: 3
  Síla: Silný
  Chuť: Žádná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět