www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: 4Th Generation 1931
Výrobce: Erik Stokkebeye
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Cavendish
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: V této směsi s názvem 4th Generation 1931 dominuje tabák Burley, který ve spojení s americkou Virginií a troškou Black Cavendishe tvoří směs střední síly. Tabák pak doplní jemná příchuť medu.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  Rashid 15.11.'19 16:20:54 
  Velmi podařený tzv. námořnická směs, s převahou Burley, s trochou americké Virginie a špetkou Black Cavendishe, mírně aromatizovanou medem, v krásných tmavě hnědých, se sem tam světlejšími proužky, přímo výstavních flakeách a ačkoliv tabák vyrábí Mac Baren, nečekejte vtíravou typickou medovojavorou MacBarenovskou omáčku, tahle medovitost je trochu jiného druhu. Ti z Vás, milí přátelé, kteří znáte Navy flake od Mac Barena, ano je to podobné, jen chuťově barevnější, komplexnějši a plnějšího těla. Po otevření krabičky se z flakeů line krásná zemitá vůně, podbarvená oříšky a medem. Rozemnout tenounký úhledný plátek slysovaného tabáku a nacpat do dýmky je dílem okamžiku, vlhkost je tak akorát, pár prvotních připálení a..... nic. Zděšení, co jsem si to koupil za luft. Ale pak se to pomalu a zlehka začíná rozjíždět, oběvují se první chuťové niance, medovou nevtíravou slabou nasládlost vystřídájí oříškové tóny, následuje nasládlá zemitost, aby za chvilku dominovala příjemná
  burleyovská nahořklost, sem tam vystrčí růžky citrusově nakyslá Virginie, s postupně se vyplňujícím tělem, vše poklidně, plynule, bez divokých eskapád, samozřejmě za předpokladu velmi pomalého a pokojného bafání. Zkrátka a dobře, kouření tohoto tabáku má svůj příběh a ten příběh je barevný jako podzimní krajina před Vašima očima. Povedený blend, pro mě minimálně objev letošního roku, zařazuji do rotace.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět