www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Abingdon
Výrobce: G. L. Pease
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Turkish
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech
  Popis: Abingdon is the fullest Balkan style blend in the range. It is rich and robust, powerful and forthright, yet still posessing subtlety and finesse. Dark flavours of wood and leather mingle with delicate undercurrents of sweetness, and deep earthy notes, while the oriental tobaccos provide hints of their verdant, sometimes herbaceous character. A big Balkan blend, reminding us once more of what these blends used to be.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  JardaS 14.06.'09 23:18:03 
  Včera jsem si otevřel plechovku tabáku Abington od GLP . Tento tabák ve složení žluté a červené V s Kyperskou L + O , je velmi zajímavá směs Balkánského stylu . Hodně mi připomíná Westminster od téhož výrobce , ale tato směs Abington je spíše více sametová , uhlazenější a lehce ne moc sladká . Dnes mi to nedalo a taky nějak jsem stále měl pořád tu její chuť na jazyku a musel si ji opět nacpat . Je ji potřeba trochu silněji nacpat a pak po zapálení moc dobře hoří a dává velice bohatý chladný dým . Teplota hlavičky byla stále stejná , a to jsem se občas snažil potahovat silněni než je zdrávo . Vynikající tabák Balkánského stylu . Mohu jen doporučit . Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Alter Egon 24.06.'16 22:04:23 
  Když se řekne Abingdon, někomu se vybaví malebné a téměř ukázkové anglické městečko, nedaleko staroslavného Oxfordu, žijící si poklidným životem už po staletí. Dalším, jako například mě, se vybaví skvělý tabák z dílny mistra G.L. Pease.

  A o jaký tabák tedy jde? Vy všichni, kteří nemáte rádi latakii, můžete s klidem přestat číst. Vy, kteří latakii snesete pouze v menším množství, přestaňte také, pouze byste ztráceli čas. Zde totiž vstupujeme do hutných vod opravdu těžkých latakiových směsí, kterým se leckdy říká směsy balkánské. Abingdon tento pojem naplňuje beze zbytku.

  Jaký tedy je? Po otevření plechovky na vás vykoukne směs, ve které dominuje černá barva latakie, což poznáte velice dobře i po čichu. Další výraznou komponentou jsou orientální tabáky, s nimiž se tedy opravdu nešetřili. Jako podklad slouží směs viginií. Vůně po otevření je opravdu výrazná, ale je to jen slabá předzvěst toho co se odehraje po zapálení.

  Pokud by snad někdo byl doposud na pochybách oč tomuto tabáku jde, pochopí to hned jakmile plamen napoprvé olízne tabák v dýmce. Pak už je jasné, že se mu buď rozšíří panenky v očích nebo se ihned rozkašle. Já jsem byl ten první případ.

  Celé směsi důstojně vévodí černá paní latakie. Ovšem nejedná se tu o nějaká brutální ostrý atak z její strany. Ačkoli latakie je ve směsi opravdu hodně a intezívní uzená vůně i chuť neustane dokud se poslední lísteček tabáku neobrátí v bílý prach, nikdy mi nepřišlo, že by jí tam bylo přespříliš. Další velmi podstatnou roli hrají orientály. Při prvních několika kouření mi přišlo, že jsou poněkud v pozadí, zahalené v oblacích hustého dýmu, ale čím víc směs kouřím, tím lépe jsou rozpoznatelné ty krásně aromatické květinové (nebo jak bych je nazval) tóny, které jen umocňují opravdu silný zážitek. Celá směs působí spíše šuším charakterem, zde nenaleznete takovou tu šťavnatost virginíí, do popředí vystupují dřevité, možná oříškové tóny. To vše velice harmonicky a umně (téměř umělecky) skloubeno dohromady. Garantuji, že toho budete mít „plnou hubu“. Hoří opravdu chladně až do konce. Pro Evropana možná nezvyklý silný řez tabáku.

  Tato směs není žádnou pracovní nebo moc procházkovou směsí. Tabák si žádá vaší pozornost (a tím nemyslím, že budete hodně připalovat, protože hoří opravdu dobře) vzhledem k nepřebernému množství chutí až do konce. Je to ryze kontemplativní tabák k posezení, který člověka zahalí lahodným dýmem, který lze téměř kousat a jen tak ho nepustí pryč ze svého světa.

  Mám pocit, že tento tabák stojí jaksi v pozadí některých dalších hvězd v rámci Peasova portfolia, kterým je věnována obcí kuřáků větší pozornost. Což je ale možná charakteristické. Tato směs se nikam netlačí, protože se nikam tlačit nepotřebuje, na pomíjející slávu nedbá a jde si tím svým pomalým, těžkým krokem stále dál a dál...
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 5.09.'18 19:53:40 
  Budu stručnější než kolega předrecenzent, protože o uměleckém díle, rozuměj tabáku Abingdon, napsal velmi procítěnou recenzi.

  Dostal jsem darem čtvrtkilovou arašídovou pikslu. V ní byla schovaná relativně tmavá jemně řezaná směs. Rozšíření panenek u mě přišlo ihned po přičichnutí. Komplexní uzená vůne dává tušit co přijde.

  Po zapálení okamžitě nastupuje plná latákiová chuť, ale skutečně se nejedná o přímočarý masakr. Zpočátku je zabalená, lehce se pere s oříškovými tóny virginie. Virginiový základ je ale jen někde v náznacích, oříškovitá příchuť dominuje. Skutečně je obtížné zpočátku rozeznávat orientální komponentu. Do hry podle mě vstupuje od poloviny dýmky, kde oříšky ustoupí do pozadí a přitvrdí latákie. Ale jen tak pomalu a plíživě. Abingdon je vážně koncert chutí.

  Problém má zásadní. Nacpete dýmku, zapálíte, začnete kouřit a za hodinu a půl jste rychle na konci dýmky. Čas přestává existovat a nic co jste chtěli přečíst, vidět nebo dělat vás více nezajímá, kolem vás je jen dým...
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět