www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Anno MMVII
Výrobce: Planta
Složení:
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g plech
  Popis: Jako každý rok, tak i letos firma Planta vydala další edici svého výročního tabáku pod názvem „Anno MMVII“. Tentokrát je pro rok 2007 zkomponována směs „Black Mixture“. Jedná se totiž o skvělý černý a velmi jemný Cavendish, který byl obohacen o aroma lesních plodů. Velmi zdařilá směs určitě zaujme milovníky jemných aromatických směsí.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: Na oficiálních stránkách zatím (27.09.2006) ještě není.
  Ø Síla: Velmi slabý
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.3

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  Zababa 27.09.'06 23:21:01 
  Výborný aromatik výzarné borůvkové chuti. Zatímco u ostatních aromatiků jsem si jejich udávanou chuť musel hodně domýšlet, u tohoto jsem ji skutečně neomylně cítil. Je velmi lehký, doboručuji začátečníkům, kterým nejde o nikotin, ale o chuť. Známka: 1
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  BATRACHOS 5.05.'07 17:08:31 
  Černočerný tabák se zcela ojedinělými světlejšími lístky, za studena se zcela dominantním aromatem okupujícím celou místnost. Vůně připomíná rozinky v rumu, v pozadí na patře po ní zůstává pocit jako po čerstvých borůvkách.

  Střední řez, snadno se cpe, snadno zapaluje. Má tendenci se dost rozpalovat a od poloviny trochu močkuje.

  Po zapálení jsou vůně a chuť zcela průměrnými či typickými zástupci vůně a chuti tabáků na bázi black cavendish. Vlastní tabákové aroma velmi slabé, nikotin téměř nepřítomen. Stav trvá prakticky do samého závěru. Lze snadno dokouřit "na prášek".

  Celkový závěr: tabák není nechutný, ale zcela postrádá osobitost. Velmi se podobá jiným tuctovým b. cavendishům, jak je např. Stanislaw Black cavendish z S. air collection.
  Otázkou zůstává, proč vůbec takové nijaké tabáky kouřit, a pokud ano, proč právě evidetně předražené Anno MMVII. Doufám, že se nám všem tento rok vydaří více než firmě Planta.

  Dávám za 4 kvůli ceně, jinak by byla 3.
  Známka: 4
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Revirnik 14.04.'09 20:51:42 
  Jsme milovník Cavendishe a aromatiků, takže jsem si prostě musel tenhle tabák koupit. Tabák je v plechovce docela vlhký a občas je třeba před nacpáním nějaké kousky rozemnout. Taky jsem musel vyhodit pár klacíků, což je při ceně tabáku na pováženou. Před zapálením voní velmi výrazně po borůvkách. Aromatizace je trochu přehnaná, vůně je až kyselá a připomíná mi borůvkový jogurt, který nijak zvlášť nemiluji. Hoří velmi kultivovaně, skoro nemočkuje, na jedno zapálení až do dna. Chuťově se příliš neliší od ostatních Cavendishů, neštípe, borůvky je cítit po celou dobu kouření. I když mi docela chutná, asi si ho už nekoupím. Je drahý a balení je pro mě zbytečně velké. Kdybych mohl, dal bych 2mínus, ale přikloním se ke dvojce zásluhou pěkné plechovky. Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět