www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Ashton Black Parrot
Výrobce: Ashton Pipe Tobacco
Složení:
 • Virginie
 • Perique
 • Řez: Kostky
  Balení: 100g plech
  Popis: Vyvážená směs tabáků z Virginie a Karolíny spolu s čistým louisianským Periquem. Tento jedinečný square-cut tabák v sobě skrývá chuť, vyzrálost a jemné pokouření.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Tento tabák se do ČR nedováží
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.0

  Bromden 26.04.'05 09:39:01 
  Ashton Black Parrot
  Obal – Ashton Black Parrot je exkluzivní tabáček už krásným a praktickým balením (ostatně, balení do konzerv s plastovými víčky mi přijde celkově geniální, před otevřením vydrží neomezeně dlouho, a po otevření těsní plastový deklík o 100% lépe než plechovka).
  Řez – Tabák je zpracován jako flake (spíš broken flake), potrhaný na menší kousky, cca 1*3cm (jak přišli na crosscut nebo squarecut, jak uvádí výrobce na obalu i tobaccoreviews opravdu nevím :)), hodně tmavé barvy.
  Vůně za studena - "typický McClelland" - kečupová. Ostře kečupová vůně, výrazně kořeněná. Jedná se o přírodní tabák, lehce aromatizovaný v hodnocení dávám právě jen kvůli té kečupové vůni, o jejímž původu nemám tušení. Po několikerém otevření se kečupová vůně téměř vyvětrá a ztratí, zbude tabáková, nicméně stále poněkud neobvyklá nakyslá vůně.
  Složení – Virginie, Perique
  Chuť - Po zapálení prvních pět minut neurčitá tabáková chuť, dost štiplavá, to ale přikládám spíš tomu, že ho kouřím z hodně široké hlavičky a dost se mi při zapalování rozpálí. Chuť se ale rychle srovná, a první třetinu dýmky má člověk pocit, že kouří dvakrát koncentrovaný PremierCruFlake. Chuť perique postupně stále více vyplouvá na povrch a celá chuť se jaksi zaoblí. Od poloviny dýmky je v chuti patrno více tónů, které ale neumím popsat - jistě však nejde o nic umělého či nepřirozeného, chuť stále krásně ladí dohromady, je jemná a přitom extrémně plná a výrazná.
  Hoření – bezproblémové, na flake se i dobře zapaluje.
  Síla – lehce nadprůměrně, na stupnici od 1 do 10 bych dal 5-6
  Problémy - Jedinou "chybu", kterou jsem na černém papouchovi našel, je to že je dost vlhký, není špatné nechat tabák před nacpáním čtvrt hodiny - dvacet minut proschnout...
  Hodnocení - nic pro odpůrce perique, jeho fanouškům ale nemohu než vřele doporučit. Nejde podle mne o tabák na každodenní/celodenní kouření, ale o výrazný plný večerní tabák, když přijde chuť na perique - pro tyto chvíle si rozhodně zaslouží jedničku.

  UPDATE: a samozřejmě to že ho přestali vyrábět – pokud se vám chce zezelenat vzteky, prodívejte se na smokingpipes.com na škálu voňavek, kterou v současné době Ashton namísto staré řady produkuje...

  UPDATE 2 - lze ještě sem tam sehnat zbytky, pár pikslí jsem onehdá (05/2007) viděl v trafice v Amsterodamu
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět