www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Autumn Evening
Výrobce: Cornell & Diehl's
Složení:
 • Virginie
 • Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: A red Virginia cavendish cased with a delicate maple flavor. An exceptionally smooth aromatic.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.0

  Scalex 9.04.'09 14:11:31 
  Obal: padesátisedmigramová plechovka s odtrhávacím kovovým víčkem, překrytá velmi dobře těsnícím víčkem plastovým. Krásný nostalgický obrázek kuřáka dýmky, sedícího v křesle u okna, na stolku nalité víno, za oknem strom s opadaným listím a měsíc v úplňku. Nádhera, která navíc není zničená žádným odporným varováním. To je přilepené na onom plastovém víčku a dá se krásně sloupnout.

  Řez: drobný, bez úprav vhodný k nacpání. Barva tabáku je tmavě čokoládová a já s potěšením kvituji, že v tomto aromatiku není takový ten "tvrdý" černý cavendish, který už mi v řadě aromatiků lezl krkem.

  Vůně za studena: jedním slovem skvostná. Jsem velkým milovníkem javorového sirupu a po otevření plechovky na vás tato vůně intenzivně dýchne. Tabák voní velice sladce, ale nechemicky. Sirupová vůně je velmi přírodní.

  Chuť: aroma javorového sirupu se promítá i do chuti a drží se po celou dobu kouření. Zároveň je znát velmi kvalitní virginiový základ. C&D své tabáky rozhodně nešidí. Tabák je na hony vzdálený trafikovému senu. Pokud by chtěl milovník virginií ochutnat opravdu dobrý virginiový aromatik, určitě bych mu Autumn Evening mohl doporučit. Pro zapřísáhlé neutrálisty to samozřejmě bude voňavka, ale jako si fernetáři z dýmky.net rádi dají griottku, tak i milovníci neutrálů si občas mohou udělat výlet do světa aromatiků - a protože kazit si kouření nějakými klacky z běžné trafiky nemá cenu, tohle by mohla být dobrá volba.

  Hoření - absolutně bezproblémové, tabák i vlhký poslušně hoří, nemá tendence k rozpalování a nedělá na dně dýmky nechutný špunt. Zatím pokaždé dokouřeno až do dna. Chuť se opravdu drží až do konce.

  Síla: subjektivně hodnotím jako středně silný, na Synjeco škále 5, maximálně 6. To znamená, že kuřák dostane poctivou dávku, ale neporazí to ani začátenčníka. Kdyby se kuřáci začínali učit kouřit na takovýchto aromaticích místo Planty, byly by jejich začátky mnohem příjemnější.

  Problémy: jako obvykle - tabák není v ČR k dostání, což je podle mě trestné. Tabáky C&D obecně patří k tomu nejlepšímu, co se pro fajfkaře vyrábí. Takže nezbývá, než nakupovat v zahraničí.

  Verdikt: pro Autumn Evening mám jen samé superlativy. Ten tabák kromě nedostupnosti v ČR nemá jedinou chybu. Dávám jedničku s hvězdičkou, třikrát podtrženou.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Durisek 20.08.'15 10:42:09 
  Stáří kouřeného tabáku - nový
  Balení - bulk
  Řez - Hrubší loose cut
  Vůně za studena - Na aromatik nevtíravá, příjemná. Trošku ovoce, trošku vanilky
  Hoření - no problémo
  Vyzkoušel jsem tenhle vychvalovaný aromatik. Stále nic pro mě a proto neznámkuji. Pro vyznavače aromatiků ovšem nezbývá než doporučit. Rozhodně nejlepší aro, co jsem kouřil.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  stelton 9.10.'18 10:24:58 
  Smes je vytvarena tak, ze do horkeho tabaku je pridavan casing, tedy tabak je infuzovan casingem za tepla. Aromatizace je smesi javoroveho sirupu, vanilky a rumu (?) a je velmi vyrazna. Zpocatku jsem byl z tabaku nadseny, postupem casu a poctem vykourenych dymek se nadseni menilo ve skepsi - silna aromatizace v podstate zabiji chut tabaku jako takoveho a to dokonale. Hori velevzorne, nema tendenci ani mockovat ani se rozpalovat, aroma v mistnosti ponekud nezvykle, ale ne neprijemne. Prvni 2 uncova plechovka nadseni, druha ponekud rozpacita a u treti jsem byl rad, ze uz je tomu konec. Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět