www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: BEST BROWN FLAKE
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Neznámé
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Neuveden
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.1

  mates 23.12.'09 01:44:47 
  Na tento tabák je na www.tobaccoreviews.com napsáno množství pochvalných krátkých recenzí,dominují přirovnání jako " plný tabák, sametový,hladký,sladká, ořechová Viržinie",atd., atd.
  Klasická osvědčená plechová krabička SG, až podezřele lehce lze odlepit varování :-).Po otevření krabičky se objeví plátky středně až temně hnědého tabáku cca 80x30x2mm velké, aspoň podle mne vyhovující vlhkosti,i když asi nebude na škodu vybranou porci nechat na chvilku na vzduchu.Plátky svojí konzistencí vyhoví snad každému druhu nacpávání flake,který vyznáváte, doporučuji spíše střední hlavičku než malou. Po zapálení tabák hoří rovnoměrně, nedoporučuji cpát příliš silně.Po celou dobu kouření dostáváte vydatnou porci sladkého, nepálícího, neškrábajícího kouře, tedy doslova " kouře plnou pusu", kouře hutného, v němž jsem aspoň já nenašel nejakou příměs chuti něčeho jiného, ale třeba mám chuťové buňky už "oblbnuty". Na tabák si zvykám,ale myslím, že jej zahrnu do svého repertoáru. Poctivý SG, který si svoji chuť a intenzitu uchovává i během kouření,nedovedu jednoznačně říci, zda chuť a síla roste či ne.V žádném případě nemočkuje a nezhasíná.Dohořel mi vždy až do konce.
  Dokuřuji první krabičku, vždy se na tabák těším,po čase se určitě k této recenzi vrátím, protože je možná až příliš věnována pocitům kuřáka, než tzv. chladné analýze. Doporučuji k odzkoušení - cenově je na úrovni ostatních 50g tohoto výrobce a dávám za jedna.
  Po čase jsem se k recenzi vrátil, a neshledávám nic, co bych na svých předchozích řádcích měnil. Je to dobrý tabák.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sobpeta 29.12.'09 16:08:20 
  V krabičce s velmi snadno odloupnutelným parte se nachází krásně rozdrobitelné plátky. Snadnost přípravy tabáku bych přirovnal např. k St.Bruno flake, tedy kuřáka nečeká zdlouhavé drobení typických gawithovských podešví, jak jsme u této značky zvyklí. Vlhkost mého balení byla skutečně nad míru, odvětrání je nutností. Potom však tabák krásně prohořívá a snadno se zapaluje. Chuť je vynikající, virginiová, jakoby s citrusovým nádechem. Řekl bych, že si zaslouží i vlastní dýmku, pak skutečně vynikne. Ode mě ji už dostal. Závěr-vynikající tabák, bez diskuze za 1 Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  pby 20.06.'16 10:36:17 
  Jeden z prvých kvalitných tabakov, ktoré som vyskúšal. Vôňa za surová tabaková s niečim čo som nevedel definovať (ľahké v pozadí)možno medovina. Chuť po zapálení (fajčene bez filtra) pre mňa jemnejšia, skládka a určite po mede alebo medovine. Chuť sa veľmi nemenila ku koncu som zacítil trochu praženej kávy (med a sladkosť ostala). Sila tabaku je z môjho pohľadu na stupnici 1-10 taká 4ka. Tabak horel úplne na jedničku až do bieleho popola. Flake som rozdrobil na jemno a nechal trocha presušiť. Po otvorení máju flake vysokú vlhkosť. Fajku som natlačil voľne, zapálil a užíval si bezproblémové horenie na 2 zápalky (a to som začiatočník). Aróma v miestnosti a vôňa pre nefajčiarov som iba odhadol, zatiaľ fajčene iba vonku. Tabak ostáva v mojom arzenáli. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Wendyz 14.08.'17 20:53:00 
  Best Brown si žádá pěkně rozcupovat a pěčlivě nacpat do menšího kotlíku. Doporučuji kouřit spíše sušší.
  Jednoduchý, ale chuťově velmi zajímavý tabák.Jemně nasládlá citrusovo ovocná chuť. Síla tabáku hodnotím lehce po středně silným.
  Vydává smetnový hustý a chladný kouř. Hoří pomalu, neštípe ani nepálí.
  Patří mezi mé oblíbence. Skvělý tabák, který mi dává radost z kouření.
  Jasná jednička.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Stryke404 21.06.'18 18:40:44 
  V současnosti asi můj nejoblíbenější tabák. Šťavnatá a sladká virginie ve své nejlepší podobě. Jasná jednička a allday tabák.

  Klady:
  - Po delším zapalování perfektně hoří, nemočkuje, nerozpaluje se
  - Krásně kulatý chladný dým
  - Chuťově vynikající, slaďoučký a sametový. V chuti se snoubí čerstvě upečený chleba, jemné madle a teplé mléko s trochou medu. Chuť je o něco rafinovanější než FVF která může být po čase trochu fádní. Je až neuvěřitelné že takhle chutná čistý přírodní tabák.

  Zápory:
  - Hůře se zapaluje
  - Nerozdávají ho zadarmo :)

  Závěr:
  Někteří recenzenti přede mnou doporučují nechat tabák trochu vyschnout. Já s tím nesouhlasím. Je sice vlhčí, ale ničemu to nevadí, naopak jeho vysušení vás připraví o kus "sametovosti". Doporučuji flák trochu podélně potrhat na 3 - 4 mm široké kousky. Ty pak zmuchlám do kuličky a zase uvolním. Takto připravenou hromádku jemně a zlehka nacpu do kotlíku a zasypu smetím co mi zbude. Rozpaluji na třikrát až čtyřikrát :) jakmile se však rozdýmá, hoří krásně až do konce. Je to zcela zasloužená jednička a doporučuji všem co si kdy do pusy strčili dýmku.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Payne 22.04.'20 09:51:10 
  Dýmka: Peterson Sherlock Holmes Rathbone (určená pro čisté virginie), P-lip, filtr

  Stáří tabáku: cca 2 roky (výroba 2018)

  Tabák je balen v hranaté plechové krabičce a pro výrobce je i typická nevzhlednost flaků, které jsou rozlámané a na sobě nakupené. Tabák měl mírně vyšší vlhkost, která však v žádném případě nevadila pohodovému hoření. Vůně syrového tabáku byla velmi lákavá s citrusy a exotickým ovocem.

  Tabák dýmku nikdy nerozpaloval, hořel klidně na několik připálení, nemočkoval, dával kouř chladný, hebký, kulatý, v ústech neškrabavý.

  Vůně exotického ovoce, jež vábila za syrova, se bohužel po zapálení v chuti tabáku nedostavila. Objevila se naopak mírná dřevitost, zemitost, živost vlašských ořechů, travnatost, patrné bylinkové tóny, jež spíše nemile překvapily. Na patře příjemná sladkost, která stékala po skráních dolů a mířila ke špičce jazyka. Chuť zůstávala po celou dobu stejná. Chuťová výraznost tabáku středně mírná až střední. Po dokouření vždy v ústech zůstávala příjemná, nasládlá chuť.

  Hodnocení píši po vykouření jedné celé plechovky. Po chuťové stránce i její výraznosti o třídu nižší než Full Virginia Flake od stejného výrobce, s nímž bývá Best Brown Flake často srovnáván. Pro začínající či mírně pokročilé kuřáky dýmky se může jednat o ideální začátek s tabáky tvořenými čistou virginií, přičemž začátečník si může být jist velmi dobrou kvalitu. Pro kuřáky pokročilé či pro milovníky virginiových směsí je však spíše moc jemnou záležitostí. Jedná se zkrátka o takový nenáročný „all day smoke“. Z pozice milovníka čistých virginií hodnotím za 2, a to především v reakci na předešlá známkování předrecenzentů. Pokud by však bylo možné hodnotit přesněji, známka by byla 1,4–1,5.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  epip 30.03.'21 18:03:35 
  Budem hodnotit iba chut.. Chut je pestra, smotanova, sladka, citam tam susene hrozienka, orechy, biele pecivo.. Premna top tabak. V porovnani s Full Virginia Flake, je Best Brown Flake taky zivsi, pestrejsi, chutnejsi, naproti Full Virginia Flake, ktory ma vyraznejsiu chut, ale z mojho pohladu monotonnu,jednotvarnu a taku zatuchnutu, nieco ako stara kniznica.. Myslim, ze som to cital niekde tu na Tabaky cz, ze ak by som si mal vybrat 1 tabak na opusteny ostrov bol by to BBF.. Ja suhlasim na 100% ! Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  JJFK 11.06.'21 11:26:00 
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět