www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Black and Gold
Výrobce: Stanislaw
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech
  Popis:
  Přirozený tabák s plnou chutí je další z mnoha zajímavých směsí, které mají svůj původ v Anglii. Tmavá Virginie sušená pomocí kouře byla nejprve upravována horkou párou, poté ponechána k vychladnutí a potom byly přidány přírodní oleje těsně před speciálním zapečením, které trvalo jeden den. Zapečení probíhalo ve speciální tlakové peci. Poté byla takto zapečená Virginie ponechána ke zrání, nařezána a rozcupována. Výsledkem tohoto procesu je přírodní tabák lahodné chuti střední síly. Tabák si touto formou uchovává svou přírodní podstatu bez chemických aroma.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.5

  Rog 27.10.'13 08:56:58 
  Názov tabaku neznalého asi odradí - evokuje chemický aromatik postavený na čiernom cavendish tabaku a virginii (gold), kde nekvalitná surovina je maskovaná ťažkým casingom a peknou "exkluzívnou" plechovkou.
  Robí to tabaku medvediu službu. Kto sa teší na aromatik nemeckého strihu a kúpi si ho a nebodaj vyskúša, nebude spokjný a za odriekania početných exorcizmov sa bude snažiť očistiť znesvetenú fajku. Na druhú stranu, tí ktorí tabak ocenia by ho za týmto názvom nehľadali.
  Jedná sa totiž o dark fired virginiu, niečo ako BXX, akurát tabak nebol zmotaný do lana, ale zlisovaný, upečený a pomerne hrubo nasekany. Nuancy medzi BXX, čiernym pigtailom a týmto tabakom nechám na povolanejších. Za seba ho hodnotím kladne, keďže oproti lanám horí výborne a silou sa im nevyrovná, pričom v chuti dodá presne to, čo má.
  Kto má rád prírodné dark fired tabaky a vie o čom to je, nech po ňom siahne, nebude sklamaný. Ďalej by ho mohol skúsiť niekto, kto by sa rád vybral týmto smerom, ale má rešpekt pred silou lán. Tabak je silný, ale únosne :-)
  Pre mňa to bolo príjemné prekvapenie. Stanislaw prekvapil a urobil dobre, že si necháva svoje nové tabaky vyrábať u firmy SG. Takto sa možme dostať ku ostrovnej kvalite za trošku priaznivejšiu cenu, oproti tabakom, ktoré sa predávajú pod ich značkou.
  Celkovo tabakk hodnotím za 1. Hlavne za ústretový prístup voči menej nikotínovo tolerantným fajčiarom, čo je v tejto kategórii rozhodne prínos.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  mates 1.09.'14 18:41:27 
  Opatřil jsem si tuto dark fired Viržinii jako tréninkový předstupeň před delší dobu nekouřeným černým lanem XX, se kterým jsem se původně před lety nějak neskamarádil. U recenzovaného tabáku mne překvapil jeho poměrně značně hrubý řez,kouřová vůně tabáku je evidentní.Vše jsem nějak poctivě rozdrobil, nechal asi čtvrt až půl hodiny na vzduchu, potom volněji nacpal do menší hlavičky a zapálil. Tabák se mi a mému pomalému kouření odměnil " dvousirkově" a myslím, že jsem se s ním po několika náložích spřátelil. Měl jsem, přiznám, trošku obavu před jeho deklarovanou silou,(také zpočátku krátce remcal jazyk) ale pokud si pamatuji, XX je o dost silnější. Tabák mi chutná, má naprosto přímou a jednoznačnou tabákovou chuť, na nic si nehraje, zmíněná chuť je opravdu doslova lahodná, po dobu kouření je stoprocentně zachovávána, neřekl bych, že se rozvíjí anebo slábne. Váhám mezi dvojkou a jedničkou, dám za dvě. Tabák dobrý, pro mne trochu vyjímečný, kouřím jej jen občas.
  (Sdílím s Rogem pocit jisté nevhodnosti názvu tabáku - zprvu jsem se domníval, asi pod dojmem označení "gold", že se jedná o jakýsi aromatik).
  Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět