www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Black Pigtail
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Neznámé
 • Řez: Rope
  Balení: 50g tobolka
  Popis: The pouch aroma is both oily and spicy. Due to the tiny diameter of the twist, you will have to cut so many little discs in order to fill a small bowl. You can easily keep the discs whole, without any rubbing. Once you cut them, you see a very deep reddish brown color, especially under direct light. It is truly a strong tobacco; the first puff is overwhemling; the taste settles down gradually and becomes increasingly sweetish, spicy, and creamy. At a certain point, the strength starts growing on you again till the end of the bowl. Ideally it should be smoked in a small bowl, and after a good meal.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.2

  Scalex 13.03.'09 12:24:13 
  Tabák jsem koupil na Synjecu, takže šlo o klasickou igelitovopapírovou tobolku s kusem štíhlého lana. Čerstvé lano je vlhké, na povrchu olejnaté, pružné a relativně měkké. Voní a chutná stejně jako Black XX, je to vlastně jen jeho štíhlejší bratříček. Snadněji se mi ale zapaloval.

  Složení výrobce neuvádí, ale je to klasický dark fired, tedy pečené tabákové listy z různých oblastí.

  Vůně po zapálení - těžká, připomínající škvířící se gumu, ale... řekl bych, že když si odér škvířící se gumy rozdělíte na nepříjemnou a příjemnou složku, tak Black Pigtail voní po té příjemné. 8^)

  Kouř z počátku plný, hutný, později trochu jeho intenzita zeslábne, ale chuť je po celou dobu zcela konstantní.

  Tabák je to velmi silný, doporučuju menší dýmku s užším a vyšším kotlíkem. Větší množství radím jen těm, kteří si ověřili, že to zvládnou.

  Black Pigtail můžu doporučit všem, kteří chtějí poznat echt dark fired a kteří chtějí poznat, co je to úder nikotinovým kladivem. Ovšem pozor, k vašemu jazyku a ústům celkově je to tabáček velejemný, neštípe, neškrábe. Ale pozor, nešlukovat! Umí kopnout. Když jsem jednou při jeho kouření nečekaně škytnul a nasál trochu do plic, kašlal jsem pět minut v kuse.

  Finální verdikt: za jedna.
  Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  basa333 21.03.'09 00:29:12 
  No, já bych řekl asi takhle - když jsem ho kouřil ve společnosti, tak moje žena vedle mě nejprve řekla "co to kouříš, mě nějak pálí oči". To se mi ještě podařilo uhrát, že je tu prostě moc zakouříno od jiných. Ale její sousedka pak řekla: "V kuchyni něco spálili". A tím jsem byl prozrazen. Prasečí ocásek je prostě takový - olejnatě pečený černý tabák. Nečekejte jemné tóny virginie, ale tabák, který prošel tajemným procesem pečení a paření a vaření a smažení a čert ví čím ještě - Samuel Gawith se jistě teď pekelně usmívá. Zapálením tohoto lana se přenesete do rybářské chatrče, kde se škvaří velrybí tuk a rybí ploutve a suší maso na příští zimu, které se pak jí v přístavních krčmách. Aromatikáři, proboha ruce pryč! Naturisti, zvažte to. Ti z vás, kdo tušíte, o co se může jednat, do něj! Nakrájet, nacpat a už to jede. Kdo ví, do čeho se pouští, nebude zklamán. Asi nejlepší černé lano na téhle planetě, které se ještě vyrábí. Chuť je nezaměnitelná, pražcová, olejnatá, gumová, seškvařená, ale nekonečně dobrá. Kdo umí tenhle popis interpretovat v tabákových souvislostech, ví, o co se jedná. Nechte si chutnat. Pokud je moc silný, jsi moc slabý :-)).
  Teď vážně: velmi silný dark fired specifické chuti. Nezkoušejte ho, pokud nesnesete opravdový nikotinový nářez - budete zklamáni a zhnuseni. Pokud jste fandové opravdu silných tabáků, popasujte se s ním. Dokáže odměnit.
  Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Hades 10.11.'09 20:56:17 
  Scalex i basa333 ten tábák popsali naprosto dokonale. Kdo se ale už popasoval třeba s Black XX, nic nového ho nepotká. Tenhle tabák není žadnej zabiják.
  Tedy potká, výraznější chuť než BXX, ale ta chuť velice příjemně překvapí. Plná, hutná, až do konce.
  Kdo mu přijde na chuť, už nikdy neodolá.

  Doufejme, že se jednou třeba dostane i na náš trh, i když, když sleduju ten hon na kuřáky, kdo ví...
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  stelton 6.12.'09 21:30:22 
  "Praseci ocasek" bud budete mit radi nebo jej budete nesnaset - neni nic mezi tim. Je to tabak specificky a to velice, jak zpracovanim, tak chuti a vuni po zapaleni. Jak jiz mi predrecenzetni napsali, v baleni dostanete kousek hnedocerneho lana, tloustky malicku, na povrchu olejnateho v rezu pak matneho, hnedeho. Priprava tabaku neni slozita, ja osobne krajim tenke platky, ktere pak bez dalsiho rozemilani nacpu do hlinenky. Navrch doporucuji dat nekolik polorozemletych platku, usnadni to zapaleni. Tabak muze vzbuzovat v zacatecnikovi respekt svou povesti "zabijaka", neni se vsak treba niceho bat. Tabak ani s mene zkusenym kurakem neprasti o zem, krupeje predsmrteho potu se nekonaji. Vune tabaku po zapaleni je smesi palicich se plastu, skvarene slaniny a prepalovaneho cukru. Zpocatku se tabak muze zdat diky sve sile bez chuti, ale po chvili rozehraje celou paletu chuti a to predevsim sladkych. Pokud podlehnete pocitu, ze to uz chcete "mit za sebou" a zacnete kourit rychle, tabak ma tendenci se rozpalit, zhorknout a stipat. Pri pomalem koureni je mozne si vychutnat paletu zajimavych chuti a vuni - ja v nem citim fermez, dubove praze, spalenou slaninu, karamel a snad i trochu lekorice. Tabak ma bezpochyby i kouzlo starosvetskeho koureni, tedy koureni bez dodane chemie, hutneho poctiveho, tak nejak chlapskeho. Celkove pro me vynikajici tabak pro vecerni relax. Bez vyhrad za 1. Známka: 1
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 20.01.'21 22:41:20 
  Mnohé až vše bylo kolegy již popsáno. Tenký tmavý až černý měkký dlouhý jakoby mastný "prasečí ocásek" podobně i zatočený. Příprava dílem okamžiku, nacpat ale spíše rukou jemnou. Jeden z nejzpůsobněji a chladně hořících tabáků, co jsem poznal. Chuť přírodní, decentně zauzenější a nasládlá. Snad ke konci se poněkud vytrácející. Ale, ač ne začátečník, sílu tedy rozhodně nepostrádá. Možná lépe pobafávat rovnou vleže na lenošce. Stálicí u mne nebude. Ale za ochutnání, spíše pro dýmkaře veterány, rozhodně stojí. Známka: 2
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět