www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Burley London Blend
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g tobolka, 100g plech
  Popis: Velmi výrazný tabák vyrobený z bílého Burley, dobře rozvinutý, odleželý v dřevěných sudech. Opravdový kuřácký zážitek.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.7

  Martin Martin 25.01.'06 23:54:27 
  Tenhle tabák jsem si koupil v Amsterdamu, v obchodě P.G.C Hajenius. (doporučuji navštívit www.hajenius.com) Tento obchod je skutečným rájem pro kuřáky dýmek a doutníků...

  MB Burley není úplně čisté burley, ale pravděpodobně čistější, než Golden blend. Jak píše výrobce na zadní straně plechovky: Just a little Virginia tobacco has been added to give the blend a natural sweetness. Té virginie je tam opravdu jen maličko. Za syrova voní hořko-sladce, řez ready rubbed, asi tak, jako Virginia no1. S nacpáváním a zapalováním není problém, hoří dobře. Mě osobně chutná, není to žádná extra síla, (na plechovce stupeň 3) příjemné, lehce hořké pokouření. Nedá se to ovšem kouřit pořád, mohl by omrzet, je ovšem vhodný do vlastních směsí- já jsem např. zkusil půl na půl s Virginií no1.

  Určitě stojí za to MB Burley ochutnat, v ČR, ani v Německu bohužel není k sehnání. Celkové hodnocení- chvalitebně
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  jcp 11.04.'08 15:24:12 
  V první řadě musím poopravit autora popisu (předrecenzent to asi nebyl). Úplný název není "Burley" ale "Burley London Blend", kromě Burley už "okometricky" obsahuje i Virginii a řez není Loose cut ale Ready rubbed což uvádí i výrobce. Co se předrecenzenta týče, rovněž malá oprava - u nás sice dostupný skutečně není ale, v Německu dnes ano (můj je 100 g za 12,90 EUR z Rajeka).
  Podoba s MB Golden Blend (vzhled obalu, struktura vlastního tabáku i jeho vůně zasyrova) je opravdu dost výrazná. Po zapálení mě osobně však tenhle připadá trochu slabší (i když výrobce sílu udává shodnou) a méně aromatizovaný (i když výrobce tvrdí opak). Čokoládově nahořklá chuť Burley je zcela zřetelná a nemění se až do konce. Hoří dobře a chladně. Jediný problém - dost výrazně močkuje (alespoň mě doposud) - dokonce tak, že po rozebrání v průběhu kouření z hlavičky dýmky vyteče několik kapek kondenzátu, což se mi doposud nestalo. To je jediný důvod, proč hodnotím rovněž za dvě.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Sobpeta 23.04.'11 18:31:37 
  Recenze napsané autory výše jsou dosti podrobné, pouze tedy přidám pár vlastních dojmů. Dost jsem s tímto tabákem experimentoval ohledně nacpávání do různě velkých dýmek a jen jsem si potvrdil co jsem očekával. Jednoznačně je velmi vhodný do větších hlaviček, může se pak nacpat "skoro" halabala z plechovky bez nějakého většího rozemnutí. Pak hoří velmi chladně a sušše(většího močkování proti například MB GB jsem si nepovšiml) a velmi dobře chutná. Tedy tomu samozřejmě, kdo má burley rád a nevadí mu tabák kde se vyskytuje téměř v čisté podobě. Co se týká rozdílnosti chuti oproti Golden blendu plně se ztotožňuji s názorem kolegy jcp, jen dodávám, že se s ním dá bezvadně střídat a kuřácký zážitek je v obou případech velmi příjemný. Jen doufám, že se tohoto blendu u Mac Barenu jen tak nevzdají a spolu s dalšími jejich klasikami bude pořád k sehnání. U mě za 1 a určitě ho zařadím mezi své oblíbené tabáky.

  Doplnění recenze 17.7.2011
  MB Burley se projevil po delším testování jako naprosto typický zástupce klasické řady MB tabáků, tedy produktů vyžadujících věrného kuřáka. Přes svoji počáteční jistou jakoby "jednorozměrnost" se po usazení tabáku v dýmce(cca 200g z jednoho kotle) jedná o velice harmonické a delikátní pokouření, pro mě jakožto milovníka burley je to skvělý požitek. Plánuji u něj zůstat a určitě si udělám zásobu do archívu. Jen potvrzuji svoji známku. Výborná záležitost!
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět