www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Butera Kingfisher
Výrobce: Butera Pipe Tobacco
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Perique
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Charakteristická kombinace šťavnatě citrónové Virginie, Burley a Perique. Celé listy se vrství na sebe a poté se pod tlakem lisují do koláčů až do doby, kdy směs z celých listů perfektně dozraje. Po dozrání se tabák řeže a motá do pásků, tyto pásky se pak znovu nadvakrát (Double Cut) lisují do koláčů. Takto připravené koláče řežeme do flaku a balíme do 2-uncových plechovek, čímž docílíme vyváženějšího závěru i v průběhu času. Jemný, sladký, vyzrálý kouř a komplexní, plné a oblé chutě přecházející od lehce šťavnatých přes bohatě uspokojující.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  dh 13.12.'07 23:03:16 
  Tak kdo hledá klasický VaPer s trochou Burley, nejste na správné adrese (můj případ, pro mě je svatým grálem Olsen`s My Own Blend 111 blahé paměti). Jenže znáte to - nikdy sice nenajdete to, co hledáte, ale narazíte při tom na spoustu pozoruhodných věcí.
  Tak třeba už ten řez - tváří se to jako flake, ale rozsypává se to pod rukama. Chce to jemně uchopit, opatrně vložit do dýmky a pak teprve zlehka přitlačit, jinak člověku lítá tabák do úst skrz kouřovod, taková je to drobotina.
  Perique nikterak nehraje prim - je to takový zemitý tabáček,mně připomněl cigaretový Van Nelle`s Rising Hope, trochu v sobě má něco z připečených tabáků jako Black XX... ale přitom je docela jemný. Výsledek je taková nevtíravá zemitá chuť, takový pu erh v tabákovém provedení, ale docela jemná sorta. Dobře hoří, se cpaním nejsou problémy - ž snad na tu věc, že s ním člověk musí zacházet dost šetrně, aby se úplně nerozpadl.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět