www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Cabbies Mixture
Výrobce: Samuel Gawith
Složení:
 • Perique
 • Řez: Koláčky
  Balení: 50g plech
  Popis: Cabbies Roll Cut Tobacco with Perique
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: Na nálepce zadní strany kromě dovozce uveden výrobce Gawith Hoggarth,Anglie
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.1

  Todik 5.03.'16 14:30:22 
  Skvělý přírodní tabák, který se při kouření nemění a poskytuje několik jemných, příjemných valérů tabákových chutí. Konečně se na trhu objevil roll cut tabák, který se může rovnat glorifikovanému tabáku Escudo. Po otevření krabičky vám jemně a velice příjemně zavoní chlebový kvásek. Tabák dobře hoří nejen rozmělněný, ale i cpaný do kotlíku v koláčcích. Je to naprosto pohodový tabák i pro začátečníky, kterým doporučuji před nacpáním tabák řádně rozcupovat. Mohu odvážně tvrdit, že pro milovníky přírodních tabáčků je to pošušňáníčko, jak by kdysi řekl Lubošek Kolář, proslulý prodejce dýmek firmy Mostex. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mates 6.03.'16 10:38:19 
  Cabbies Mixture, tedy Taxikářova směs, podle obrázku spíše Vozkova směs :-)...Zakoupil jsem ze zvědavosti kvůli avizovanému Perique ve směsi.V dobře utěsněné krabičce byl takříkajíc mišmaš - část obsahu, kolečka, cca 2cm v průměru,neporušena,další část nedržela tvar.. Ano, vůně chleba a lehká další pro mne nedefinovatelná vůně, velice slabá, nehovořil bych o nějaké aromatizaci. Jeden z prvních dojmů byla neuvědomělá, ale spontánní vzpomínka na Escudo, stejně, jak píše předrecenzent Todík...kouřím Cabbies asi týden,nemám dokouřenou ještě krabičku, ale dojmy z tabáku jsou navýsost příjemné a myslím, že se povedl další tabák...sílu bych hodnotil za sebe maximálně středně silnou,
  spíše jako slabší až středně silnou, hodnocení aromatu v místnosti a posouzení vůně pro nekuřáky je už podle mne příliš zavádějící..jedna až dvě, začnu dvojkou
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 17.05.'17 21:05:32 
  Je tomu již 14 měsíců, co jsem začal kouřit dýmku a za tu dobu kromě prvního tabáku (vanilková hrůza od MB) kouřím pouze různé latakie (cca 25 blendů). Vzhledem k tomu, že poslední dobou mi některé latakiové směsi přišly na jedno brdo, rozhodl jsem se zakoupit 6 nelatakiových vzorečků, které jsem mezi kolegy zaregistroval, že jim docela chutnají. První vzoreček, který jsem otevřel je VaPer od SG - Cabbies Mixture.
  K samotnému tabáku - po otevření jsem cítil nasládlou příjemnou vůni - švestky a rozinky. Barva tabáku je vesměs oranžovo-hnědá. V řezu to bylo moje první setkání s koláčky, ikdyž většina z nich byla polorozpadlá - nadrolil jsem, vybral smetí a nacpal jako vždy bez větších problémů, stejně tak zapálení nevybočuje z normálu. V čem pozoruji rozdíl je hoření, vydrží mi hořet déle na jedno zapálení než jiné tabáky, zezačátku malinko rozpaloval dýmku, ale nic extrémního.
  Kuřácký zážitek je jemný, zčásti nasládlý, zčásti "peprný" a velmi příjemný, až jsem sám zaskočen, že i nelatakiový tabák mi může chutnat a moje dýmání je doplněno o další rozměr. Kvásek z něj cítím až při samotném kouření v dýmu. Vhodný k velmi pomalému dýmání či dumání. :)
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 28.06.'17 20:01:46 
  O "Drožkářově směsi" kolegové již napsali dost. Není co dodat, snad jen subjektivní prožitek. Kvásek neznám, takže vůně mi připadá příjemně neurčitě sladce nakyslá. Nacpání a zapálení bezproblémové a i poklidné bafání zprvu dýmku vskutku dost zahřeje. Dýmá dlouho. Chuť po celou dobu odpovídá vůni, přírodní nasládlost s příjemně nakyslým ocasem. Alespoň pro mne dosti příjemný zajímavý naturál. Vyzkoušejte. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Wendyz 5.07.'17 17:49:38 
  Směs je ve vlhčích v koláčcích, které se vcelku dobře připraví v ruce. Nechávám lehce odvětrat. Zapálení minimálně na 3 sirky. Poté hoří dobře a spíše pomalu.
  V chuti převládá sladší virginie, mě velmi příjemná ovocná. Perique dodává tabáku kořenitost. Chuť je konzistentní.
  Močkování minimální.
  Velmi povedená a vyvážená přírodní směs. Tento tabák patří mezi mé oblíbence.
  Určitě doporučuji a dávám za jedna.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Jarda 5.04.'18 10:19:59 
  V klasicky mizerně těsnící krabičce SG směs tmavě hnědých koláčků a rozemletého tabáku. Cakes jsou trochu světlejší než Dunhilll DeLUxe Navy Rolls. Buďto se částečně rozpadly sami nebo je mixují s rozemnutým tabákem kvůli váze, těžko říct. Klasický VaPer. Někdy si říkám jakoby se na českém trhu už nic jiného neprodávalo. Obsažená Virginia se vytratila z popisu v záhlaví.
  Klasická sytá vůně chleba, kvásku s podtónem ovoce.
  Tabák působí měkce a vlhce ale trochu to mate. Dobře se zapaluje a hoří celý na jednu sirku. Až moc. Dýmku jsem skoro nemohl uhasit jak sám hořel. To jsem ještě nezažil. První dýmku jsem si moc nevychutnal, protože byla pořád odložená aby stydla. Chtěl jsem ho původně odvětrat ale po této zkušenosti jsem zvolil větší zvlhčení a silnější pěchování.
  Kouř umí být hutný. Výtečná jemně nasládlá chuť, skoro mě až překvapil. Sladkost se lépe projeví při slabém kouři. Jakoby se svou sladkou překlenoval k dánským tabákům. Chuťově se mi blíží k Dunhill Dark Flake nebo DeLuxe Navy Rolls, které s ním zrovna mám možnost střídat. Hodnotím jej chutí výše než zmíněný Navy Rolls. Dokuřování bezproblémové-plný kotlík bílého popílku s jedním dvěma drobečky tmavého zbytku. Jen chuť na úplném konci poněkud zmizí a mírně hořkne. Ale po zvlhčení se zlepšilo i dokuřování. Skoro až není co recenzovat-v souladu s předešlými recenzemi nudně hodnotím stejně jako předešlí. Jeden z nejchutnějších VaPerů co jsem ochutnal. Sladko po něm zůstává v puse skoro celý den. Není třeba víc dodávat. Výtečný.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Odericus 22.01.'20 20:58:30 
  Nenašel jsem nic, co by už nebylo řečeno, takže velmi stručně: je to velmi chutná vaperka. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Rashid 20.05.'20 15:09:29 
  Můj dýmkařský příběh s tímto tabákem je poměrně dlouhý, docela pestrý, se zajímavou zápletkou. Před cca dvěma lety, jsem si pořídil první plechovku Cabbies Mixture, zlákán zdejšími recenzemi, těšíc se na lahůdku, slibující chuťové orgie. Nic z toho se ale úplně nekonalo. Tabáček mi sice jakž takž chutnal, nicméně ani jsem zrovna nehýkal nadšením. Kde je sakra ona předrecenzenty slibovaná nasládlost? Tehdy se mi jevil jako velmi velmi průměrný tabák, který mě bavil asi tak čtvrtinu 50g balení, zbytek tabáku jsem poslal dál do světa. Já bláhový a pošetilý.
  Po dvouch letech, letos v lednu, kdy mým putováním mezi vapery, nejen v rovině chuťové při bafání, ale i vědomostní samostudiem, jsem se oklikou dostal opět zpět ke Cabbies Mixture. Ono ani nebylo vyhnutí. Bájné Escudo, “Král vaperů” se k nám, do ČR nedováží (je vyráběn jen pro Americký trh) a Dunhill Navy Rolls se přestal vyrábět před třemi lety. Sice několik plechovek mám v archivu, ale znáte to, jednou dojde a co potom? Toliko k úvodu, pojďme k hodnocení Cabbiese.
  Ať už je to mým nějakým dýmkařským zráním, dnes dokážu trochu více hodnotit vůni za studena a chuť kouře, nebo posunem mých chuťových preferencí, rozhodně dnes z odstupem oněch dvouch let hodnotím tento tabák jako velmi zajímavý, bohatý na aromatickou a chuťovou složku. Po otevření klasické Gawithovské obdélníkové plechovky, která po odfouknutí už spíše netěsní (je vhodné přendat tabák do lépe těsnící dózy), pod papírovým přebalem najdeme neůhledné polorozpadlé koláčky, poměrně hodně vlhkého tabáku, u kterého specifikovat barvu je poměrně složité a hodně závislé na odleželosti tabáku. Dle mých zkušeností kolečka mladého tabáku bývají zlatavě hnědě až hnědé s tmavě hnědým až černým středem, odleželé a archivní balení bývá tmavě hnědé až černé barvy, pokryté místy krystalky cukru, ne nijak v závratném množství, ale dají se najít. Vůně za studena je čistě přírodní, bohatá a mnohovrstevnatá, stejně tak i chuť. Já osobně cítím v tabáku za studena tóny země, chlebového kvásku, lučního kvítí, sušených švestek a povidel. Po zapálení je přesně to samé cítit i v chuťových tónech, s postupně vyplňujícím se tělem od středně po plné, což u mě vytváří dojem děje a příběhu během kouření. Cabbies je v současnosti u mě jedničkou mezi vapery.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět