www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Caledonian Grand Reserve
Výrobce: A & C Petersen
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Klasická směs s dokonalou rovnováhou mezi tabákem z Latakie, Virginie a Orientu.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.4

  piter 20.06.'04 13:25:07 
  Muj prvni tabak s latakii. Velmi lehky, jemny a chutny s nadherne zpracovanou zelenou plechovkou, jeden z nejhezcich obalu co jsem videl. Zpracovanim mixture s hrubsim rezem, v baleni dost natesno napechovana. Latakie neobsahuje prilis, proto je velmi vhodny na seznameni s timto druhem tabaku. Aroma je uzene a kourove, lahodne a velmi prijemne v ustech. Podle mych zkusenosti tabak dost rychle i pres plechovku ztraci vlhkost a sesycha. Známka: 2
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  flash 22.06.'04 23:29:46 
  velmi pekna smes z kategorie stopovych latakii(spolecne s tabaky Kong Frederik a Savinelli English Mixture), velmi jemna, smetanova latakie Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  meduard 13.08.'04 00:35:39 
  po otvoreni krabicky prijemna latakiova aroma, po zapaleni velmi jemny latakia akcent, pomerne dobre hori aj bez dôkladneho rozmrvenia, dobry uvod pre koketujucich s latakiou, pre mna osobne velmi prijemna zmes, na môj vkus slabsia, zafajcujem s nim buducu latakiovu fajocku Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Bromden 20.10.'04 12:45:38 
  A&C Petersen – Caledonian Grand Reserve No.466
  Obal – tento tabák jsem koupil ještě ve staré, malé lakované plechovce (krásné balení), vevnitř skládané papírová vložka, plechovka vcelku i těsni – bez námitek :)
  Řez – střední, cca 2-2,5mm, sem tam větší kousek, ale trhat netřeba - mixture připravená přímo k nacpání...
  Složení – Virginie, Latakie
  Vůně za studena – přestože obsah latakie je v tomto tabáku poměrně malý, nikdo nezůstane na pochybách že je přítomna :) – vůně lehce uzená, nasládle kořeněná...
  Chuť - o chuti mohu říct, i při snaze zachovat odstup, jen to že je výtečná. Lehce uzená, nasládlá – postavená na virginii dánského typu, ovšem nikoli přeslazené, která se s odhadem 15% latakie výborně doplňuje. Bez jakýchkoli nepříjemných tónů, stabilní od začátku do konce, jen poslední čtvrtina se možná trochu přikořeňuje.
  Hoření – Prohořívá dobře, hoří suše, močka žádná.
  Síla – poměrně slabý, cca 2-3 (na 10ti stupňové škále)
  Problémy – bezproblémový tabák, vadit může jen snad lidem alergickým na latakii...
  Verdikt – Nejedná se o klasickou dunhillovskou latakii, spíš něco na půl cesty mezi klasickými neutrály a dunhilly, ale v téhle kategorii lehounkých latakií může „zelenému Caledonianu“ konkurovat jen Kong a „zelený Savinelli“, které jsou navíc chuťově dost odlišné... jako seznámení s latakií lze vřele doporučit.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  vs3 14.02.'05 16:29:34 
  Caledonian Grand Reserve je lehky tabak, latakie je v nem jen tak na ukazku, pritom je to tabak, ktery nezapada to nerozpoznatelna a ma jakousi svoji "stopu". Prijemne voni a pokud nekdo ma rad latakii, ale zaroven se ji nechce nechat zazdit, tomu muze tenhle tabak poskytnout pravy pozitek. Jeho koupe rozhodne neni vyhozenim penez, to kazdopadne ne, na druhou stranu to ale pro mne neni tabak, ktery musim mit doma neustale.

  Testovano:
  Dymka: Peterson Aran 406
  Filtr: Vauen
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Cifro 1.05.'07 20:47:20 
  Po intenzívnejšom fajčení silnejších, agresívnejších zmesí som dostal chuť na niečo, čo by nedráždilo môj vyštípaný jazyk (všetky tabaky fajčím bez filtra). Rozhodol som sa, že načnem asi päť rokov odležanú, poslednú krabičku Caledonian Grand Rezerve (je to ešte tá menšia a vyššia lakovaná krabička bez nálepky). V zožltnutom papieri je suchší tabak nádhernej tabakovej vône. Po Latakii ani stopa. Alebo možno taká maličká stopôčka. Tá vôňa je skutočne nádherná. Jemná, nevtieravá. Najskôr som váhal, či tabak najskôr nedovlhčím, ale napokon som napchal fajku. Tabak som zapálil bez problémov na dva - tri ťahy. Horel ukážkovo, chladne, bez močkovania, s minimálnou potrebou údržby. Ale tá chuť. Mana nebeská. Jemná, lahodná, vyvážená chuť Virginie s Orientom. Latakia sa rokmi akosi rozležala, typickú údenú arómu vôbec necítiť. V chuti z latakie cítiť takú lahodnosť, jemnosť. Po štiplavosti Virginie ani stopa. Skôr naopak, balzam na môj podráždený jazyk. Tá jemnosť a lahodnosť chuti a vône je neopísateľná. Pred rokmi som tento tabak veľmi neobľuboval. Zdal sa mi príliš slabý a v chuti prázdny, mdlý. Ale táto krabička ma presvedčila o tom, že uloženie peňazí do tabaku je veľmi dobrá investícia. Škoda že som tohoto tabaku neodložil viac. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  BATRACHOS 10.07.'08 14:33:29 
  Tenhle tabák už se delší dobu nevozí, získal jsem jej via vánoční tombola prasklé Muňky z tabákových sklepů páně Nevillových, byl tedy již v poněkud archivním stavu a nemohu vyloučit zmiňovaný výrazný vliv letitého uskladnění.

  Na rozdíl od předrecenzentů nedám tak moc na krabičky, byť tahle je nejkrásnější, co znám. O to více mne zajímá, co se ukrývá v nitru.

  A v tomto případě jde bez přehánění o malý skvost. Zelený Caledonian nezapře aromatisaci latakií, ta však netvoří jeho základ, ale jen lehký kouřový nádech. Základem je viržínie, ne příliš sladká, taková kořeněná, ale zase ne štiplavá. A podle mého chuťového poháru tam je velmi plodně přítomný ždibec orientálu, který zajišťuje tu plastičnost chuti, zkrátka více rozměrů, které je možné objevovat a vychutnávat. Celek je nicméně harmonický a ušlechtilý, asi nejpřírodnější tabák, který akceptuji.

  Přitom se jedná o tabák nenápadný, nevtíravý, zkrátka decentní, jenž nikoho ničím nepřeválcuje. Splňuje dobře moji představu tabáků "all day smoke", které bych hodnotil jako velmi dobré, pokud nemají nějaký pro mne mimořádný šmrnc. Jenže zelený Caledonian právě JE něčím výjimečný, má v sobě takovou tu zralou a sebevědomou noblesu, která se ničím nemusí chlubit a nikde moc nevyčnívá. Z dostupných tabáků je mu nejblíže SG Westmorland Mixture, který ovšem nezapře lehkou "lakeland" aromatisaci.

  Zelený Caledonian je neobyčejně vznešený tabák a ze všeho nejvíc připomíná mlžná rána na stinných skalách, obklopených vlhkými loukami či vřesovišti. Podle mého názoru patří k tabákové elitě.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět