www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Canal Boat
Výrobce: Cornell & Diehl's
Složení:
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Latakie
 • Řez: Kostky
  Balení: 50g plech
  Popis: Jemná směs s oříškovými kostkami Burley, obohacená kyperskou Latakií a nepřislazovaným černým Cavendishem.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.5

  dh 5.01.'10 23:06:28 
  Co vám budu povídat, když jsem si objednával tenhle tabáček, řídil jsem se hlavně obrázkem na krabičce: rovinatou krajinku laděnou do žlutočervených tónů – pozdní léto, zralé obilí – protíná nevelký plavební kanál, v němž plují dvě líně vyhlížející nízké lodě. Starosvětská nálada, klid, vyrovnanost.
  Tenhle tabák taky opravdu nejde kouřit rychle – je to cube cut, kostičky, které je třeba nasypat do dýmky bez podstatného mačkání a pak kouřit velmi pomalu a rozvážně, možná právě na takové líné lodi, která se pomaloučku šine jednotvárnou krajinou.
  Cube cut je tedy jen to burley, které tvoří základ a většinu směsi – tmavé proužky mixture mezi tím jsou v menšině (tak pětinový podíl) a většinou jde o latakii, jejíž přítomnost je sice výrazná, ale nikoli dominantní. Něco z těch černých proužků bude taky ten slibovaný cavendish, který směsi dodává rozpoznatelnou, ale nikoli výraznou nasládlost – asi jen do té míry, jako kdyby tam místo burley byla čistá virginie.
  Na českém, možná ani evropském trhu nic podobného nenajdete – na úplnou absenci virginie si našinec musí chvíli zvykat a co se mě týče, beru směs postavenou jen na burley jako příjemné zpestření repertoáru – dále bych nezašel. Jako zpestření je tento tabák rozhodně hodný doporučení, kombinace suchého oříškovitého burley s kouřovou latakií jemně doslazená cavendishem skýtá velmi vyvážený, příjemný a nezvyklý chuťový zážitek bez jakéhokoli rozpoznatelného ochucení či aromatisace. Dávám dvojku, protože se mi tabák zdá příliš slabý a chuťově poněkud plochý. Někomu jinému přesně tohle může vyhovovat – ale tohle je moje recense.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Hael 19.07.'11 10:36:26 
  Nedávno se mi dostala do rukou krabička tabáku Canal Boat. Vzhledem k tomu, že jsem z ní už vykouřil tak dvě třetiny, je pravý čas na recenzi. Tabák jsem dostal v kulaté plechovce ala arašídy. Po odtrhnutí plechového uzávěru zůstává obsah dobře utěsněn plastovým víčkem. Na plechovce je nádherný starosvětský obrázek s loděmi na vodním kanálu, nezkažený žádnou potupnou nálepkou s výhružkou ministerstva zdravotnictví. Po otevření plechovky se objeví tmavá směs tabáku nařezaného na malé kostičky. Přírodní aroma za studena je docela výrazné. Cítíte v něm latakii spolu s dalšími substancemi, které mi sice voní příjemně, nicméně je nedokážu pojmenovat. Podle výrobce se jedná o směs kyperské latakie, burleye a cavendishe. Tabák se skoro ani nenacpává, jen se nasype do hlavičky dýmky, a zlehounka přitlačí. Zapalování nedělá problémy, chce to jen zpočátku pořádně zabafat. Tabák po zapálení produkuje chladný a hustý dým. Jeho aroma však nejspíš nebude příliš přijatelné pro nekuřáckou společnost. Domnívám se proto, že tabák je ideální na procházky. V tabáku je velký podíl burleye tak, jak u amerických tabáků bývá zvykem. Tabák se kouří velice dobře, a dýmka se vůbec nepřehřívá. Zapaluji jej během kouření na víckrát, to proto, že asi nemám ty správné udržovací tahy. Při kouření trošku zaštípe na jazyku - to přisuzuji přítomnému cavendishi. Chuť je plná a výrazná - po celou dobu rozhodně vnímáte latakii doplněnou trochou z kvalitního doutníku. Síla tabáku je spíš v chuti, než v nikotinu. Ohodnotil bych to jako slabší střed. Jedná se o zajímavou směs, kterou nespíš nelze porovnat z žádným jiným tabákem dostupným v ČR. Nebudu daleko od pravdy, když tabák ohodnotím na výbornou. Na závěr dodávám, že jej kouřím z Hodulovy bentky. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět