www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Cellini Forte
Výrobce: Planta
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Tabák středně silný, zpracovaný z vybraných tabáků, především Burley, Virginie a Black Cavendish. Tabáková chuť je zvýrazněna italským červeným vínem Barolo. Uspokojí i náročnější kuřáky.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 2.8

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  dh 15.09.'06 09:40:41 
  Koupil jsem si tento tabák ze dvou důvodů. Kdysi už jsem jej kouřil v době, kdy jsem dýmku zkoušel poprvé, a zanechal ve mně celkem příznivý, byť zcela nekvalifikovaný dojem. A líbí se mi design obalu, a vlastně i název.
  Hned po otevření vás ovane výrazné ovocné aroma, takové sladce nakyslé. Má to být italské víno Barolo - to neznám, a vzhledem k jeho ceně pochybuji, že by se v tabáku za 140 korun osobně nacházelo. Mně to připomíná spíš rybízák či malinovku.
  Řez: útržky různých rozměrů, od půlcentimetrových čtverečků po téměř drť. Tabák se proto snadno cpe a dobře hoří. Protože je voňavý i pro lidi, kterým tabákový dým nevoní (jsou i takoví), lze ho doporučit do společnosti.
  Výrazná ovocná chuť se zachovává i při kouření. Chutná to přesně tak, jak to voní. I přes výraznou aromatisaci chuť tabáku jaksi prosvítá. Nakolik lze přes ty maliny hádat, řekl bych, že převažuje spíše burley než virginia. Cavendish rozhodně není dominantní, spíše je přítomen jen stopově.
  Osobně jsem měl pocit, že si čas od času takovou sladkost s chutí dopřeju. Bohužel, s každým dalším kotlíkem mé nadšení opadává. Po čase mi ta chuť připadá čím dál víc chemická, což se projevuje zejména ve spodní části kotle.
  Je to tabák nižší kvality a po chvíli člověku leze krkem. Aromatisace působí příliš synteticky. Na trojku to už nebude. Ale kouřit se to dá.
  Známka: 4
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  SpikeHARDcore 3.10.'06 22:32:25 
  Cellini Forte naprosto skvělý tabák,při otevření krásně voní po červeném víně a i ty tak nějak chutná (berte s kapkou představy),močkovatí málo jak v které dýmce,hoří opravdu dobře určitě si ho ještě někdy koupím.Určitě 100% doporučuji. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  BATRACHOS 5.05.'07 19:00:34 
  Tabák jsem dostal kdysi na počátku své kuřácké dráhy pod stromeček od své (tehdy) milenky na radu pana Hingara.

  Směs dobře hoří, skládá se hlavně z virginie a patrně burley, cavednish neznatelný. Močkuje, ale nežhaví, dokouření bez problémů.

  Nezaujal mne vůbec ničím. Je silně aromatický, silnější a velmi vlhký. Chuť není zajímavá, taková sladkokyselá, něco jako nepovedené rybízové víno; vůně příjemná, ale také ničím nevyčnívá. Ve druhé půli chuť slábne, po 3/4 se vytrácí a vytrácí, až zmizí docela. Kvalita tabáku samotného nemá na to, aby aromatisaci nahradil. Tabák prostě "nechytí za srdce".

  Traduje se, že je to tabák vhodný pro začátečníky - já bych řekl, že snad jen proto, že začátečník si trafikanta netroufne poslat někam, protože netuší, že všechny tabáky nejsou tak hrozné. Navíc je pro začátečníka zbytečně příliš silný.
  Známka: 4
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Revirnik 13.10.'07 22:57:38 
  Poté, co jsem byl spokojen s tabákem C. Clasico, rozhodl jsem se vyzkoušet i jeho brášku. Po otevření se na mě vyhrnula opravdu hodně sladká vůně s nádechem červeného vína. Pokud jde o řez, jedná se o různobarevnou směsku tabáků různých velikostí. Občas se vyskytne klacek. Nacpává se dobře a i dobře hoří, mně nemočkoval ani nerozpaloval dýmku. Vůně i chuť po zapálení zůstává sladká. Tabák je sladký tak, že se i zevnitř lepí na stěny dýmky a ulpívá tam.
  Abych se propracoval k nějakému závěru: Cellini Forte je sladký. Tím by se dalo skončit.
  Ještě drobná rada z vlastní zkušenosti. S dobrým řeckým červeným vínem, večer na terase nad mořem tenhle tabák není k zahození.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  beda 2.05.'09 10:18:59 
  No nevím co to kouřil BRATRACHOS, ale můj Cellini Forte, ten černý, byl založený na BC. Jeden z mála černejch aromatiků od Planty, co mi stačil nikotinově. O vůni nebo nedejbože chuti vína, se ovšem hovořit nedá. Prostě silně navoněnej tabák na bázi BC. Zvládl jsem dvě tobolky a docela jsem si ho užil, ale je to kyselka.
  Edit: Koupil jsem třetí tobolku k bílému bráškovi a musim tomuhle tabáku o známku polepšit. Neni teda založenej na BC, ale taková půlka ho tam asi bude, dokonce i to víno už i cejtim. Zatim pokaždý poměrně suchá směs a to i z prodejen s obratem, takže to je asi záměr. Zvláštní tabák, ale celkem kouřitelnej. Rozhodně to neni německej arouš, ikdyž ho dělá Planta. Dost do toho cavendishe tlučou ty světlejší tabáky, kouř má takovou suchou, nakyslou notu, aroma v půlce jde dost stranou, celkově to neni moc sladký, jen chvíli na začátku. Než jsem se dostal do půlky poslední tobolky tak jsem si řikal nikdy víc, ale teď si to umim i představit. Fakt zvláštní, netuctovej a nelíbivej arouš. Řez to má spíš do širších kotlů. Nijak ženomilná záležitost to neni, hlavně spodní třetina.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Zayl 25.12.'11 13:43:27 
  Silně navoněný tabák, který bohužel není příliš kvalitní. Chuťově příliš nezaujme, víno jsem v něm rozhodně necítil. Důvod, proč dávám za 4, je ale ten, že jsem si z obchodu přinesl úplně vysušený tabák. Rozdělaný nebyl, takže je evidentně chyba v balení. To, že netěsní po rozdělání bych ještě přežil, ale do doby než ho otevřu bych očekával alespoň minimální ochranu tabáku. Ve stavu po rozdělání byl tabák naprosto nekouřitelný. Po zvlhčení a několikerém kouření jsem si na něj zvykl, ale k srdci mi nepřirostl. Tabáky od Planty budu nejspíš již ignorovat. Známka: 4
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět