www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Club Blend
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Cavendish
 • Řez: Koláčky
  Balení: 100g plech
  Popis: Směs vynikajicích tabáků zpracovaných do tvaru koláčků, které dávají delikátní aroma.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.6

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  Graveir 10.04.'05 19:49:56 
  Celkem zajímavý tabak. Kouřil jsem jej párkrát bez filtru.Spíš než chuťové požitky (cosi mezi melasou, tabakem a něčím pripalenym) jsou z něj lepší počitky čichové. Spousta lehkých vůní jako ovoce a vzácná dřeva. Ale jednou vydechnutý kouř už je nic moc, takže okolí moc nepotěší.

  VERDIKT: Komu zachutná nebo zavoní tak si jej užijte, ale mě přišlo, že je to spíš pro milovníky chutě neutrálů co rádi přivoní k aromatikům.
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  tifik 15.03.'08 06:28:08 
  Po otevření plechovky na vás vykouknou pěkně zpracované koláčky ze světlé virginie se stopou cavendishe. Tabák je lehce až středně aromatizovaný (jak pro koho), aromatizace připomíná dobrý čaj. V chuti je cítit kvalitní virginia a aromatizace, tak půl na půl s tabákem. Aroma je velmi příjemné, nechemické, skutečně neveřím, že by bylo použito něco umělého, klasický tabák dánského typu, který Mac Baren vyrábí od roku 1955. Hoří bez problémů, při rozbafání trochu štípe. Pro mě ideální odpočinkový tabák, kvůli jemné chuti chce vlastní dýmku. Dovedu si představit ho kouřit celý den a to se o moc tabácích říci nedá. Ve své kategorii určitě za jedna, doporučuji. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  beda 3.05.'09 17:18:02 
  Podle mne prostě světlejší, chuťově ostřejší Dark Twist. Podobné aroma, totožné zpracování, jenom světlejší list, prostě ne dark Va, ale bright Va. Podle výrobce obsahuje DF Kentucky. Rozhodně ale nečekejte nějakej ostrovní twist.
  Edit - Koupil jsem další pixlu a nutno podotknout, že tenhle kousek vyžaduje prostě určitý zkušenosti. Je to na černej cavendish fermentovnej kentucky, zarolovanej do světlý virginie, má to jen lehounkej topping javorovym sirupem. Nutno souhlasit s tifikem, že vůní připomíná čaj, já bych jen dodal, že nějakej černej čínskej, lehce kouřovej. Ten střed z fermentovanýho kentucky je v každym koláčku, narozdíl od Dark Twistu, kde jich je jen třetina, takže kdo rád přismahlejší tabák, radši ať sáhne po Club Blendu. Kompozice vynikne nejlíp nerozemnutá, prostě stačí sežmoulat x koláčků do kuličky a nacpat, chytá to blbě, ale chutná skvěle. Rozemnutý se to pomalu nedá kouřit, hubopal, vážně doporučuju vcelku. Řapíků to má fakt spoustu, ale já je něřešim, k lanum prostě patřej. Přes veškerý potíže musim dát za jedna, prostě kvalitní tabák a vyváženej blend v tradičnim řezu, za peníze, který se dávaj spíš Plantě.
  Edit, vážně troublemaker, někdy nirvána a někdy peklo. uplně nejlíp mi na něj funguje malej kotlík, koláčky jen nastřihat a nasypat jako cube cut, lehce přimáčknout. Nijak moc necpat. Pak lze čekat delikátně přismahlej, sladkej a hodně hodně dlouhej studenej kouř. Jedničku nechávám ikdyž mne teda školí. Vzdáleně to připomíná takovej sladší a kulatější holandskej halfzware shag.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Karl Rahner 17.05.'10 21:55:18 
  Tabák, s nímž jsem se naučil na neutrály. Samozřejmě – o vyložený neutrál přitom nejde, spíše takový mezičlánek. Jeho jemná ovoněnost ale neruší dobrou chuť tabáku, jen ji tak decentně doplňuje a nadnáší. Souhlasím, že nejlepší jsou čichové vjemy. Zvykl jsem si jeho kouř pouštět takřka výhradě nosem a užívat si jeho dřevitou vůni. Takže rovněž souhlas ohledně aromatu – vzácná dřeva, plus cosi ovocného navíc. Je to delikátní a velmi rostlinné, ne ale asi takové, aby se to časem nepřejedlo. Řez se mi moc líbí, koláčky vypadají skvěle a není s nimi velká práce, vcelku snadno se rozdělávají. Příprava zabere méně času, než třeba s flakem. Prohořívá rovnoměrně, chuť se hezky rozvíjí a nejlepší je ve střední části kotlíku. Vlhkost tabáku je v plechovce tak akorát. Ani mírně sušší není špatný, ale je pravda, že jakmile je z něj jednou troud a musí se dovlhčovat, tak jdou zážitky dost dolů. Svěží dřevité nuance pak ustupují kyselé jednotvárnosti. Občas lituji, že není i v polovičním balení (ale na druhou stranu, pokud by to měla být vyschlá tobolka, no…).

  Je to tabák lehčí, ne moc silný, ale zase to není žádná nicka. Podle mě ideální pro málo zkušené kuřáky, kteří nechtějí vyloženou sílu, ale zároveň chtějí chuť tabáku a ne zahazování času s aromatiky. Je to takový odpočinkový „neutrál“. A můj nejoblíbenější (resp. dlouhodobě jediný oblíbený) Mac Baren. Jakkoli ho chválím, musím nicméně ještě dodat: Nejsem si přece jen jistý, jestli jsou jeho kvality odpovídající ceně. Cenově se už blíží řadě špičkových tabáků - a ty ovšem nezastíní, takže... Dávám 1, poněvadž je to špička v MB, ale v porovnání se skutečnou klasikou je to taková jednička s mínusem.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Sobpeta 2.10.'14 18:46:06 
  Svým způsobem zajímavý tabák, měl jsem ca dva roky starou plechovku. Ke zpracování do koláčků se ještě vrátím. V chuti je znát dánský casing, ale navíc s jakousi nauzeností, chvíli si při kouření připadáte, jako byste popíjeli uzený čaj. Není to špatné, ale že by mě to nějak uchvátilo, se říci nedá. Hoří dobře, při zapalování trochu vzdoruje, ale nic co by se nedalo zvládnout. Tahat se musí pomalu a jemně, při rychlejším tempu kouření je to docela pila na jazyk.
  Koláčky vypadají dobře, ale...při přípravě drobením vám bude zůstávat mezi prsty opravdu velké množství nasekaných větviček. Nejsem hnidopich, ale u tohoto tabáku jsem si dal tu práci a všechno to dříví v půběhu kouření obsahu plechovky ukládal do krabičky od sirek. A na konci...no byla úplně vrchovatá. To si myslím, že za tu cenu by být nemělo. Tabák konkurující svou cenou špičkovým firmám by měl podle mého názoru vypadat trochu jinak.
  S přihlédnutím ke kvalitě zpracování dávám za tři, škoda.
  Známka: 3
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět