www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Condor Original
Výrobce: Gallaher Tobaccos
Složení:
 • Neznámé
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g tobolka
  Popis: Air cured
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: Condor se rovněž vyrábí ve formě flake pod názvem Condor Long Cut. Pak je distribuován v hnědé tobolce.
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.0

  BATRACHOS 23.06.'08 00:05:34 
  Condor je podle mých zkušeností nejběžnější anglický tabák - jeho zelenou tobolku tam mají ve všech trafikách na každém rohu. Proto jsem si jej tam kdysi dávno koupil, chtěl jsem to, co kouří "domorodci". Vyrábí se i jako flake, ale ten jsem viděl minimálně a zatím jsem jej neochutnal.

  Kromě toho, že je tabák u nás nedostupný, má také tu zvláštnost, že se nelze dopíditi složení. Výrobce pouze uvádí formu "Ready Rubbed". Je nutno podotknouti, že se zjevně jedná o nařezaný jemný flake, občas kousek flakeu z tabáku vyčnívá. Ve srovnání s jinými "Ready Rubbed" je řez velmi jemný a krátký, takže skoro připomíná míšeninky. Tabák je zjevně tvořen Viržinií ve třech barevných odstínech od řídké béžové přes ořechovou až po téměř černou.

  Condor je tabák přímo legendární - a to zejména pro svou nezaměnitelnou aromatizaci. Bez nadsázky jej lze označit za archetyp anglického "mýdláku", tedy tabáku aromatisovaného levandulí, jasmínem a mnoha dalšími esencemi do celkového dojmu mnohým připomínajícího archaická těžce aromatická mýdla, která naše babičky s oblibou vkládaly do prádelníků k provonění svých spodniček. Na rozdíl od nás dostupného Ennerdale je aroma více skloubeno s přírodním aromatem tabáku a nevystupuje tak prvoplánově do popředí. Je také více kořeněné (snad akátová vůně a hřebíček???) a řekl bych, že houževnatější v přetrvání v dutině ústní.

  Z toho vyplývá, že Condor v zásadě připouští dva typy hodnocení: buďto si jej lidé oblíbí, nebo jej skutečně nesnášejí. Já nepochybně patřím do prvé skupiny.

  Po zapálení člověk stále cítí onu nezaměnitelnou mýdelnatost, ale zároveň se rozvíjí aroma silného tabáku. Condor dobře hoří a dobře se dokuřuje, má ale zpočátku neznatelnou, v závěru jasně nastupující sílu. Není to v žádném případě tabák na odlehčení, není to však ani úplný nikotinový buldozer.

  Pokud vím, je to jeden z nejtradičnějších tabáků, aromatizací i co se balení a designu týče. Pro mne je jednak spojen s dávnou vzpomínkou, jednak představuje esenci určitého typu přípravy tabáku, "mýdlák" v té patrně nejušlechtilejší formě. Condor představuje tradici sám o sobě, jeho charakteristická silueta plachtícího dravce na jasně zeleném podkladě ovšem navíc může sloužit jako erbovní znamení ostrovních "mýdláků".

  Jiná známka než 1 nepřipadá v mne v úvahu.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Scalex 1.10.'08 23:05:44 
  Obal: Na rozdíl od Batrachose jsem přišel do styku s formou flake, tedy v hnědé tobolce. Tabák se jmenuje Condor a na obalu má tedy letícího papouška Kakadu. Nebo ne?

  Řez: flake, s lehkou tendencí ke snadnému rozpadání. I když má tabák podtitul "Long Cut", flejky to jsou krátké.

  Vůně za studena: mejdlíčko, levandule, exotické koření. Zatímco z Conistonu jasně cítím holičskou oficínu, z Condora je to spíše to prádelníkové mýdlo našich babiček.

  Vůně za tepla: po zapálení se vůně trochu mění. Kuřák sám ji moc necítí (přesněji - vnímá ji jinak), ale pro jeho okolí je to aroma, které se obvykle line kolem starého navoněného pána v elegantním obleku (módním před třiceti lety), kráčejícího pomalu v letním odpoledni do cukrárny na kávu s paní Blaženkou, co loni ovdověla.

  Chuť: výrazná, mýdlová, silná. Zažírá se do fajfky i do úst. Po dokouření Condora jej z ústní dutiny hned tak nevyženete.

  Hoření: rozdrobený flake hoří rychle, srolovaný pomaleji a chladněji, v chuti se ale oba způsoby neliší. Tabák hoří slušně, nemám s ním žádné větší problémy.

  Síla: tento tabák je mejdlíčko jen chutí a vůní. Rozhodně ne silou. Je to dost silný tabák na to, aby se vám lehce zamotala šiška. Naprostým začátečníkům bych jej nedoporučil.

  Verdikt: výborný klasický anglický mýdlák. Vlastní dýmka nutností, z pěnovky příliš nechutná a míchání s jinými tabáky v jedné dýmce nepřipadá v úvahu.

  I když Condorovi dávám jedničku a v budoucnu se mu určitě vyhýbat nebudu, z mýdláků mi více sedl Coniston.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  tifik 1.02.'09 08:34:18 
  U nás se neprodává, ale bez problémů jej lze objednat na anglických eshopech. Klasická zelená tobolka těsní poměrně dobře, vždy mi zatím přišel tabák v ideální kondici, tj. poměrně vlhký. Směs je založena na dark fired tabácích, složení výrobce neuvádí, tabák je tmavý, na jemno řezaný.Vůně po otevření je silná, ze začátku připomíná pryskyřici, po vyvanutí a vzpamatování čichových buněk z agónie mýdlo, takové to staré, babičkovské prádelníkové, vůně Ennerdale je proti tomu moderní a jaksi asertivní. Po otevření poznáte, jestli vám bude tabák chutnat nebo ne, chuť koresponduje s vůní, dark fired dělá tělo a směr udává jednoznačně aromatizace. Mírně nasládlý (asi jen pro kuřáky naturálů), hoří vzorně, skutečně jeden z nejméně problémových tabáků. Mně chutná více s filtrem, ale to je jistě individuální.Už kouřím třetí paklík a hodlám u něj zůstat. Nekuřákům spíše voní, kuřáci dýmek se po očichání dělí na dva tábory, pro jedny je nepřijatelný, pro druhé žádoucí. Evokuje mi starou anglickou klasiku, jednoznačně doporučuji alespoň vyzkoušet. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  harel 29.01.'18 21:14:56 
  Zdravím Vás, naposledy som sem pridal recenziu niekedy v roku 2005 :-))))) ale tento tabak ma tak dostal, že som Vám musel napísať. Prvýkrát som sa s ním stretol niekedy pred tromi rokmi na Gibraltari a odvtedy až na pár preložení capstanom, dunhillom a erinmorom som tento tabačik fajčil v podstate vkuse a neomrzel ma dodnes. Na Gibraltari ho už síce nemajú ale na španielskej strane ho este dostať a samozrejme v Anglicku. Chlapci predomnou to zhodnotili veľmi dobre azda by som len doplnil taky drobný pocit, ze keď som ho začal fajčiť tak mi na dóoosť dlhý čas úplne vytesnil latakiu, chuťou aj silou. Skúšal som ho dať aj do latakiových fajok a nemal som s tým veľký problém dokonca som vyskúšal aj barbarstvo a šupol som ich do fajok, v ktorých fajčím výlučne virginii a bola to tiež skôr príjemná skúsenosť. Takže ak niekde tento tabačik stretnete hurá do nehooo :-) Chladný dym prajem :-) Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět