www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Cornish mixture
Výrobce: Comoy´s
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Řez: Ready Rubbed
  Balení: 50g plech
  Popis: Směs vybraných Virginií, kvalitního Cavendishe a malého množství Burley. Aromatizováno skořicí, čokoládou a hřebíčkem. Po otevření je cítit výrazná vůně rozinek a čokolády a citrusů. Řez je velmi rozdrobený flake (stuha). Dobře hoří, poskytuje chladný dým, aroma v místnosti s vyšším podílem aromatu než tabákového kouře.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 3.0

  Highty 25.05.'20 22:55:48 
  Tabák jsem zakoupil s tím že se jedná o silnější aromatik. Ne co do chutě ale do síly.
  Barva tabáku je tmavší hnědá. Ve vůni za studena cítím mléčnou čokoládu s trpkým ovocným podtonem.
  Řez je sice psaný ready-rubbed ale je tak jemný že působí skoro jako loosecut. Tudíž není potřeba ho před nacpáním nějak upravovat. Vlhkost z plechovky je na mě o trochu vyšší takže před nacpáním nechám chvilku odležet na papíře.Díky řezu hoří dobře. Musí se ale dávat pozor. Tabák se rád a rychle rozpaluje. V chuti je hodně cítit viginie a burley. Black cavendishe je ve směsi opravdu málo a v chuti není skoro znát. Chuť samotná je hlavně virginie se sladkou aromatizací kterou nejsem schopen blíže identifikovat. Burley osobně necítím. Avšak chuť je opravdu lehká a znát je nejlépe když se tabák pohlídá a nerozpálí se a kouří se velmi pomalu a pozvolna.
  Tabák jsem zkoušel z několika dýmek a musím říct že mě vůbec neoslovil. Tabák se jednoduše pokazí rozpálením. Ke kterému je velmi náchylný. Zkoušel jsem ho kouřit v několika stádiích vlhkosti ale nepozoroval jsem žádné zlepšení. Možná je to všechno způsobeno jen mým neumětelstvím. Vlastně v to doufám. Neříkám že někomu nezachutná ale zatím jsme si spolu nesedly. Teď jsem zhruba v půlce plechovky takže recenzi časem doplním a snad i zlepším hodnocení.
  Takže krabička dokouřena tudíž jsem se vrátil ke své recenzi. Nadále jsem zkoušel ho kouřit ve všech možných stadiích a různých fajfkách. Nakonec jsem si na nem pochutnal překvapivě v mojí kukuřici. V ni byl tabák příjemně nasládlý a i dobře hořel. Nakonec jsem mu zlepšil známku.
  Známka: 3
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět