www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Cube
Výrobce: Mac Baren
Složení:
 • Virginie
 • Burley
 • Black Cavendish
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 100g jiné
  Popis: Tento komplex aromatické, plné chuti byl jako nový druh vytvořen tak, aby poskytl co největší kuřácký prožitek spojený s příjemnými charakteristikami jako je jemnost, vyváženost, tóny sladké smetany a se špetkou ovoce - kuřácký zážitek, který bude soustavně pokoušet vaše smysly. 27 typů tabáků, roky zrání, dlouhý fermentační proces, kombinace nařezaných a lisovaných tabáků, množství příchutí s pečlivě vybranou chutí jako je kanadský javorový sirup, karibský třtinový cukr, anglická lékořice a nejlepší čokoláda - snaha o dokonalost se vyplnila.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Ø Chuť: Lehká
  Ø Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Příjemná
  Ø Známka: 1.4

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  standa 31.10.'04 00:42:36 
  velice příjemný tabák, jen se mi těžko otevíral, ale ta vůně po otevření, podle mě dominantní čokoláda,směs tropického ovoce a vanilka. Po zapálení příjemně parfémovaný tabák, není výrazně sladký, dobře hoří, okolím velice dobře hodnocený. Škoda, že to je limitovaná serie. Já jej doporučuji Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ruger 14.12.'04 22:32:34 
  Podle informací v prodejně Království dýmek, Štěpánská 19, Praha 1 se naštěstí nejedná o limitovanou edici nebo výroční tabák. Měl by tedy být ve stálé nabidce firmy Mac Baren a k nám dovážen. Za tu cenu 590 Kč to stojí - tenhle tabák se opravdu povedl !!! Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Lukas 26.01.'05 11:21:56 
  První pocity při otevření byly rozporuplné. Mnoho nepopsatelných vůní, snad ta čokoláda..., ale i plno jiných. Tabák je jemného řezu a dobře hoří.
  Z počátku výrazně sladký od druhé poloviny extrémní ztráta chuti. I přes malou sílu tabáku doporučuji pomalé kouření. MB Cube určitě nezařadím mezi své oblíbené aromatiky. Krabičku si však schovám, ta se v povedla :-)

  ...ještě bych opravil nahoře v popisu tabáku ten plech, protože krabička je ze dřeva.
  Známka: 4
  Síla: Velmi slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  sholim 8.08.'05 13:36:31 
  Vkusná krabička (dřevo ne plech), problémi s otvíráním zavařeného pytlíku (nutno přesypat).
  Příjemný čichový požitek před zapálení i po zapálení.
  Čokoládová chuť.
  Doporučuji pomalé kouření jinak začíná močkovat.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  HOOK 18.01.'06 14:12:57 
  Tento tabák jsem si koupil před půl rokam a pořád trochu ještě mám. Kouřím jej opravdu pouze když mám chuť na aromatický tabák a mám čas si kouření vychutnat a prožít. Ve skutečnosti to není nic tak světoborného, ale nevím proč, mám tento tabák rád. Snad pro ne zas tak vtíravé aroma, klidné hoření a chuť až do konce. Doporučuji si na tento tabák udělat čas, při rycklém kouření opravdu močkuje a veškerý požitek je v háji. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Cifro 10.03.'07 00:05:31 
  V luxusnom drevenom balení je silne aromatizovaná loose cut zmes Virginie, Cavendish a Burley, zmiešaná s trochou tabaku rezu ready rubbed (asi Burley). Popis výrobcu, resp. dovozcu vcelku presne dokumentuje vôňu tabaku. Tabak pred napchatím do fajky nevyžaduje žiadnu úpravu. Horí dostatočne s malou potrebou údržby. Nemočkuje, dym je chladný, nezhasina. Chuť a aróma po zapálení sa dosť ťažko popisuje. Ak porovnám fajčenie fajky s pitím alkoholu: niekto má rád čisté destiláty, niekto miešané liehoviny. CUBE je presladený, aromatizovaný likér. Ale drahý a kvalitný, nie lacná karpatská horká. Likér sa dá piť iba občas a v malých dávkach. Tak isto je to aj s týmto tabakom. Ten, kto chodí denne na pivo a borovičku, si zapáli asi iný tabak. Tabak v tejto zmesi je síce kvalitný, ale nie je podstatný. Táto zmes je viac o vôni, ako o chuti tabaku. Je vhodný do spoločnosti, ale milovník čistých tabakov si nepochutí. Aróma v miestnosti je veľmi výrazná, ale príjemná. Nepríjemná môže byť len zarytému odporcovi akejkoľvek formy tabaku. Ja osobne väčšinu tabakov MacBaren nemusím, ale tento výrazný, aristokratický aromatik mi je sympatický. Fajčím ho občas, keď je vhodná príležitosť a spoločnosť. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  TuTam 16.05.'07 22:03:53 
  Výborný tabáček. První víc než půlku jsem "vytáhnul" cca za týden. Zbytek jsem si nechal na slavnostnější příležitosti, přeci jenom je jeho cena trochu vyšší. Škoda, že se nedá koupit i bez oné krásné "cube" krabičky, určitě by pak byl o něco levnější .o)) Po rozbalení převládá asi nejvíc čokoládové aroma, chuťově je výraznější, a dá se říct, že lehce připomíná hořkou čokoládu. Od druhé půlky kotle chuťově sílí a drží až do konce. Mňamka.. :oP Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Desuc 4.06.'08 22:14:37 
  Nuže, jak to jen říci? Dřevěná krabička je tedy krásná, byť poněkud futuristického designu, její název ji však v tomto směru pochopitelně limituje. Přesné a krásné řemeslné zpracování, dobré (dřevěné) těsnění. Uvnitř sáček ze zlatavé folie s potiskem MacBarenu. Dojem stále luxusní. Po otevření se na vás vyhrne vůně poněkud sebevědomá, vlastnostmi připomínající (navoněného) mladíka na příliš silném motocyklu. Kromě čokolády a snad ořechů nelze přečichnout cosi, o čem se zatím snažíte domnívat, že je to vůně kanadského javorového sirupu či snad dokonce anglické lékořice. Začínáte se však obávat jistého nedorozumění. Po zapálení tabáku se čokoláda ztratí, vůně ořechů nikdy neexistovala a zůstane jen lékořice. Ale není to lékořice. Pochopíte, že je nutno přijmout syrovou realitu: tato látka jistě nelze popsat jinak než složitým chemickým vzorcem či alfanumerickým kódem. Chvíli sami sebe přemlouváte, vyzýváte se k velkorysosti, ale po malé chvíli si připadáte jako v laboratoři parfémového maniaka po nevydařeném pokusu. Jako v Lovosických chemických závodech před dlouho neprovedenou údržbou vnitřních zařízení. Vzpomenete si se slzou v oku a pocitem zrádné nevěrnosti na trpělivě čekající Irish flake, vyskočíte a luxusní obsah dýmky prostě vysypete. E456 se však drží briaru jak hladové klíště.
  Nebudu známkovat, pokud k tomuto syntetickému parfému někdo nemá výše popsanou vrozenou averzi, může být nakonec spokojen. Nechci kazit Cubovi (zatím) pěkné vysvědčení. V cizině (www.tobaccoreviews.com) jsou na něj ale přísnější.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  jazznik360 12.11.'08 15:27:51 
  Tak ja som si ho kúpil u pána Hingara nie v 100g krabičke, ale vo vkusnej, 40g papierovej tobolke.
  Po otvorení som bol veľmi príjemne prekvapený nádhernou sladkastu vôňou (čokoláda + ? ovocie). Tabak bol aj v tomto balení neobyčajne vlhký. Veľmi dobre sa napcháva a bez väčších problémov horí. Vyžaduje však skôr pomalšie fajčnie. Inak začína príliš močkovať.
  Chuť mne osobne pripadá byť veľmi dobrá, vyvážená a hoci ku koncu to už naozaj nie je to čo na začiatku, stále chutí veľmi dobre. Spoločnosťou, a dokonca aj nefajčiarmi je hodnotený vysoko pozitívne. Priaznivcom aromatikov určite odporúčam!!
  ---------
  Zopár nových postrehov: Ponúkol som ho kamarátovi a mal som možnosť otestovať jeho vôňu z pozície nefajčiara. Teda poviem vám, že vonia naozaj krásne. Pre mňa osobne je to najkrajšie voňajúci aromatik. Prednedávnom som si ho zapálil po jedle v Pizzerii a čašníčka bola z toho úplne hotová - pri platení sa mi nevedela vyďakovať za to, že som prevoňal ten otrasný cigaretový smrad čo tam mali ;)
  Každopádne, ak má niekto rád chuť pravého tabaku alebo fandí latakii, toto pre neho skutočne nebude šťastná voľba. Nevýhodou je ale citlivosť na rýchlosť fajčenia. Fajčiť pomaly sa tu naozaj Oplatí. Horenie nie je zlé, aj keď ideál to nie je. Ja tento tabak radím medzi moje stálice a mám preň vyhradeného krásneho buldoga ;)
  A Aby som nezabudol: po otvorení odporúčam presypať do niečoho lepšie tesniaceho, lebo v originál tobolke extrémne rýchlo vysychá.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  promikros 14.12.'09 15:45:07 
  V zásadě se jedná o příjemně aromatizovaný tabák, celkem chápu jeho výborné hodnocení svými předchůdci, ale po nějaké té chvíli si jen těžko lze nevšimnout čehosi, co velmi dobře charakterizuje ve své recenzi Desuc. Já bych ještě dodal, že tam je jaksi "příliš mnoho not" a snad i nějaká ta falešná. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Středně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět