www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dark Plug
Výrobce: Gawith Hoggarth&Co. Ltd., Kendal, Cumbria
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Rope
  Balení: 50g tobolka
  Popis: As Dark flake u/s but, from the cake, the tobacco is cut into bars.
  A very strong, but very cool smoke is the result of combining in equal proportions only Malawi Dark Fired Leaf and Indian dark air-cured leaf. No additional flavours. You can smell in this tobacco the Smokey flavour of the dark fired leaf derived from its curing process of being hung above smoky fires, and the sweeter, yet still strong "cigar type" flavour of the dark-air-cured Indian leaf.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.4

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  jcp 20.04.'08 11:17:42 
  Neočekával jsem že se - v porovnání s Dark Flake téhož výrobce který jsem již recenzoval - dozvím něco nového, ale dosud jsem neměl tu čest s žádným plugem a chtěl jsem si ho odzkoušet. Navíc mě zaujala skutečnost, že na TobaccoReviews.com nemají tyto tabáky stejné hodnocení - Flake 3 Stars/24, Plug 4 Stars/8. V synjecovském bulku s označením "Gawith & Hoggarth" ke mě dorazila černohnědá "štangle" 2,8 x 2,0 x 10 cm. Vůně zasyrova opět slabě kořenitě dřevitá ale ještě mnohem slabší než u flake, téměř neznatelná (menší odpařovací plocha).
  Pokrájení na tenké plátky < 0,5 mm je s ostrým nožem zcela bezproblémové. Rozemnutím tabák značně nabyde na objemu a nacpávat je ho nutno mnohem větší silou než v případě mixture nebo rozemnutého flake, jinak se dýmka po zapálení hřeje. K chuti po zapálení se mohu jedině zopakovat .. v dýmečce velikosti dunhillovy trojky kouřené "šéfovskými tahy" je to (v každou denní dobu) skvělý požitek z dokonale hořícího tabáku poskytujícího úplně studený, hutný a jemný kouř lahodné, čistě tabákové chuti, opravdu "no additional flavours", a to až do úplného konce .. (nyní bych doplnil: až smetanové chuti).
  Vynikající tabák, jeden z nejlepších a nejsilnějších které jsem potkal. V žádném případě to ale není tabák pro dýmkové začátečníky. O tom zřejmě svědčí i to, že na TobaccoReviews ho recenzovala (v porovnání s bratříčkem Dark Flake) jen třetina lidí.
  Známka: 1
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  tifik 27.04.'08 08:07:57 
  Úhledné malé tvrdé kompaktní cihličky voní krásně tabákově s podtóny jakoby čerstvě pokosené trávy. Nakrájený na tenké plátky a rozemnutý hoří možná až příliš dobře, nemočkuje, jen je třeba hlídat teplotu. V chuti jeto plný přírodní silný tabák opět s těmi tóny pokosené trávy, chuť je překvapivě svěží, hutná. Silný je, ale žádný zabiják to není, IF je rozhodně zákeřnější. Pokud máte v oblibě silné přírodní anglické tabáky, doporučuji. Patří do rodinky Brown 4 a Black XX od SG, jen nesrovnatelně lépe hoří. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ucho 1.02.'12 14:17:37 
  Poté, co jsem začal kouřit dýmku, mi bylo jasné, že jako bývalý kuřák cigaret a aktivní uživatel snusu, budu potřebovat tabák, který bude uspokojivý nejen chuťově, ale i obsahem nikotinu. Kouřím tři silotabáky od GH (Dark Plug, Dark Bird´s Eye a Sweet Rum Twist)
  Dark Plug je cihlička tabáku, která voní zcela přírodně s podtónem jisté svěžesti, kterou nedokážu jasně definovat. Tabák se velmi lehce krájí a po promnutí ho můžeme rovnou nasypat do hlavičky dýmky. Jelikož nemnu tabák úplně na jemno, tak ho dávám do dýmky volněji a poté případně doladím dusátkem podle toho, jak hoří/a hoří celkem dobře/. V chuti, která je přírodní-trochu doutníková , zcela jasně vykukuje stopa květinek či mýdla.. Ta v půlce kotlíku ustupuje a byť je na pozadí zřetelná, můžete se až do dna oddávat kouření vynikající tmavé virginie, která je svou silou více než uspokojivá. Tabák neštípe, jen se nesmí u dna dýmky moc rozfajrovat, protože to Vám může ukázat svou temnou tvář a uštědří Vám pravý nikotinový rauš. Dark Plug kouřím z malého kotlíku 20*30cm. Musím říct, že v této kategorii tabáků, je výrobce Gawith Hoggarth opravdu jedinečný a každý, kdo má potřebu silných tabáků, má jistě jeho tabáků dostatečnou zásobičku.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 15.12.'17 12:14:20 
  Nu co dodat, zaplať pánbuh, že jsou u nás zase tabáky od Gawithů k mání, díky etrafiko;) Tabák je ve formě malých cihliček, lehký darkfired odér a trochu květinek napovídá, kterým směrem se vydáme.
  Vlhký je akorát, lze přivlhčovat či dosušovat dle libosti, funguje dobře, jen se časem začně hůře krájet. Což nevadí, hoří docela slušně i v nerozedmutých krychličkách, jen je nutné sypat je do dýmky bez přidusání a postupně přidusávat.
  Chuť je bohatá, zpočátku více mýdlová, méně darkfired, okolo středu jsou chuti v naprosté symbióze a to jsou chvíle, kdy okolní svět přestává existovat. Pak se květinky vytratí a dojiždítě plnokrevný darkfired. Kouřím z malé dýmky, silný je, ale irish flake to rozhodně není, kopance dát umí, avšak chyba je na kuřákově straně - pokud je hlídáno hoření kopance se nedostaví.
  Naprostá dýmkařská povinnost pro alespoň trochu zkušenějšího kuřáka;)
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Jarda 3.04.'18 23:02:25 
  Balení jako vždy nepříliš podařené-plechovka nepříliš dobře těsnící a s nalepeným papírovým polepem. Uvnitř v obyčejném papíru krásné černé uzené kostky tabáku.
  Trochu mě zklamalo, že místo 1-2 kostek plugu jich tam bylo asi 15. Všechny poměrně malé-jen několik cm. Větší kostka se lépe řeže na tenké plátky i rozemílá na lístky. Tyhle se dají vždycky nařezat na plátky tak do poloviny. Jakmile jsou zbytky malé tak se špatně drží v prstech a hůř krájí.

  Listy tabáku jsou silně slepené a i po nakrájení se nepříliš snadno dají rozemnout. Tím spíš ty mrňavé-trávím na tom pokaždé snad 15minut a rozebírám je nehtem jeden po druhém. :-( Některé jsem rozebral a některé nakonec nechal. Je to ale jak topení briketama. Plug si dobře drží vlhkost, vlhký se také lépe krájí a před nacpáním se hodí trochu tabák odvětrat. Zapaluje se mizerně-ale na vině byly asi tu a tam větší drobty. Po zapálení je potřeba pečlivě hlídat hoření a pak není problém dokouřit vše na 2-3 sirky. Doutná pomalu jak uhlí v kamnech.
  Problém může být až s dokuřováním na dně dýmky-chce to opatrně. Nemočkuje.
  Trochu váhám s hodnocením aromatizace-tabák je samozřejmě silně uzený. Nazývat proces umělého výrazného uzení tabáku "přírodní aromatizací" se mi poněkud příčí, tak dávám "výrazně aromatizovaný"-myšleno ovšem aromatizováno kouřem, nikoli umělými sladidly či voňavkami. Prosím, nekamenujte mne za to. Víte jak to myslím.
  Kouř hutný a výrazný. Chuť tabáku je plná, kulatá, hutná jako mýdlo nebo olej. Jakoby s kouřem zhoustnul i vzduch. Uzené aroma spolu s kouřem dává i jasnou uzenou chuť. Vedle silné uzené chuti a vůně bohužel necítím nic jiného. Žádné další tóny, sladkost, svěžest ani nic jiného. Tabák je nikotinově poměrně silný, na lačno je notně znát. Vidím ho spíš pro kuřáky cigaret či dlouho abstinujícího milovníka pořádné nikotinové pecky. Chuťově mě bohužel nijak neoslovil na rozdíl od řady jiných anglických tabáků. A ty prťaté kostky mě fakt namíchly.
  Známka: 3
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět