www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Davidoff Royalty
Výrobce: Davidoff
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Klasická anglická směs s nejkrásněji vytříbenými chutěmi. Zralá Virginie a kořeněný Orient s trochou Latakie.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky:
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.4

  petrNT 29.09.'06 12:52:39 
  Na tento tabák sem narazil při hledání vhodné náhrady za Dunhill. Cesta to byla nečekaně dlouhá. Na nějaký čas sem zakotvil u CHOCOLATE FLAKE od Samuel Gawith’s. Tento tabák je ale poněkud sladší a dlouholetému dýmkaři soustřeďující se na Dunhill to začne nejspíš časem překážet. Davidoff ROYALTY je v Dunhillech nejblíže asi tabáku STANDARD MIXTURE MEDIUM. Oproti populárnímu tabáku NIGHTCAP mu chybí drsná síla latakie, ale je dle mého soudu lepší než tabák EARLY MORNING PIPE. Vše co sem napsal je samozřejmě vlastní subjektivní názor. Rozhodně ale „sirotkům“ po Dunhill bych se nebál Davidoff ROYALTY doporučit k odzkoušení. Davidoff ROYALTY rozhodně nikoho neurazí, je prost „pouťových“ příchutí, hoření je klidné, dobře se zapaluje a vytváří charakteristický, čistý bílošedý popílek. Stejně jako Dunhill nevytváří nedobrou vlhkost. Pro úplnost doplňuji, že mám dýmku bez filtru. V Ústí nad Labem je za cenu 330 Kč v kovové krabičce s 50 g. Těším se na čtení dalších recenzí.

  Petr
  petrNT@zpaul.cz
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Jaroslav72 29.03.'08 15:51:44 
  OBAL: 50 g plechovka (dostal jsem ji, darem od kamaráda z cest po Thajsku, bez polepek :-) )
  ŘEZ: nadrobno nařezané kousky, dobře se nacpává
  VŮNĚ ZA STUDENA: po otevření krabičky je vůně velmi intenzivní, je v ní cítit sladkost, ale i klasická vůně tabáku, rozhodně tam jde ucítit i uzenina
  CHUŤ: během kouření tabák svou chuť nemění. Tabák není nijak "drsný", ale jeho chuť je velmi výrazná. Domnívám se, že je z něj hodně znát ta latakie (byť je jí tam údajně málo). Oproti sladké vůni za studena rozhodně během kouření tuto chuť nemá - spíš je to tabák klasický s výraznou stopou uzení.
  HOŘENÍ: po celou dobu kouření hoří bez problémů, nijak extrémně nemočkuje. Prostě chová se velmi slušně.
  SÍLA: podle mého názoru je to na půli cesty mezi neutrálním tabákem a latakií - latakie je, podle mých zkušeností, podstatně "únavovější", naproti tomu přírodní tabák zase nedá člověku tak zabrat.

  Já osobně jsem si vyzkoušel, že mi nejlíp chutná z menší dýmky. V uzavřené místnosti je tabák velice intenzivní vůně, proto preferuji jeho kouření buď v dobře větrané místnosti nebo venku.
  Latakie je tam údajně malé množství, při kouření je ovšem každopádně cítit!
  Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Tlustoch 9.03.'10 18:12:01 
  Příjemné překvapení od firmy Davidoff. Z plechovky se dá snadno odstranit(ostatně jako ze všech plechovek od výrobce) nálepka slibující smrt vám i všem lidem v okolí. Uvnitř je klasická mixture, která obsahuje asi více latákie než vám naslibovali. Uzenost tabáku zakrývá nakyslost orientálů.

  Zapaluje se snadno a hoří naprosto způsobně a chladně. Chuť je skutečně blízko Dunhillově STANDART MIXTURE. Pokud byste např. rok nekouřili Standard mixture a zapálili si pak Royalty, nepoznáte asi rozdíl. Při přímém porovnání není tak virginiově plná a je méně latákiová. Nicméně se dá říct, že je harmoničtější.

  Problémy nemá a pokud hledáte náhradu za Dunhill, je Royalty asi tím pravým řešením.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepřečichnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  milanko85 16.07.'16 19:46:12 
  Jako průzkumník latakie jsem si zakoupil krabičku v tabáčnictví v Kutné Hoře při návštěvě zdejšího města s očekáváním chutné latakiové směsi. Krabička krásná - tisk přímo na plechovku zaručuje hravé sundání parte (za použití technického benzinu). To je ovšem asi to největší plus této plechovky. Obsah plechovky po otevření voní hlavně sladce, lehce je cítit latakie. Při kouření latakii téměř necítím a tabák mne asi i díky tomu osobně nijak neoslovil. Hoří poměrně dobře, klasika - podobně jako u Dunhillů. Po kuřácké stránce tedy spíše zklamání, které ovšem pramení z mého očekávání latakiové vůně.

  Edit 3.10.2017 - Zhruba po roční odmlce si docela vychutnávám kotlík s Royalty, přece jen jako oddych od těžších latakií je toto příjemné a kvalitní pokouření.
  Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Payne 23.04.'20 11:31:31 
  Dýmka: Peterson Sherlock Holmes Mycroft (určena pro latakii), P-lip, filtr

  Stáří tabáku: cca 2 roky (kolek z r. 2018)

  Kulatá plechovka má béžový přebal, jež velmi vkusně odpovídá tabákovému složení směsi. Uvnitř úhledný kyprý řez, vlhkost tak akorát. Po otevření se rozvine typické aroma latakie. Kvalitní zpracování je tak už znát z této pouhé senzorické analýzy.

  Také v dýmce se tabák chová naprosto ukázkově – velmi dobře hoří, dýmku nerozpaluje, není třeba většího počtu připalování, nemočkuje, díky řezu i poměrně rychle prohořívá a vůbec nic nebrání tomu nacpat dýmku více natěsno.

  Dým je velmi lehký, sametově-hedvábný v ústech. Chuť tabáku je jemnou, spíše nenáročnou záležitostí a hodí se ke klidnému posezení a vychutnávání. Od prvního momentu po zapálení díky orientálním příměsím produkuje na špičce jazyka mírné, nikoliv však nepříjemné kyselé tóny. Chuťový charakter se dále rozvíjí po stranách jazyka a pod ním, kde nepatrně vystupuje sladkost virginie, která v kombinaci s onou kyselostí jakoby vytvářela chuť třešně či třesňového listí. Ústa pak naplňuje velmi jemné a delikátní chuťové latakiové aroma. Chuťová složka je konzistentní po celou dobu hoření.

  Tabák doporučuji – po vykouření celé plechovky – zvláště pro ty, kdo se chtějí seznámit s latakiovými směsmi. Latakie zde není tolik výrazná a jedná se proto o ideální začátek podtržený kvalitou, za niž si však člověk více zaplatí. Tabák představuje zkrátka takový nenáročný latakiový „all day smoke“. Hodnocení 1,2.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět