www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Discovery
Výrobce: Dan Tobacco
Složení:
 • Latakie
 • Řez: Flake
  Balení: 50g plech
  Popis: Vyběrové, vyzrálé virginie a latakie lisované do flaku, pro chladný u suchý kouř.
  Dostupný v ČR: Ne
  Poznámky: V ČR nedostupný. K objednání na www.hacico.de
  Ø Síla: Středně silný
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná
  Ø Známka: 1.3

  Cejlon 27.09.'16 09:58:55 
  O tomto tabáku jsem věděl již dlouho, prakticky od začátku své dýmkové cesty. Poprvé jsem jej viděl v příspěvcích kluků na dymka.net (pro mnohé je to jeden ze základních tabáků), ale jak se k němu dostat? Po nějakém čase jsem se odhodlal a objednal ho z SRN.
  Po třech kotlících jsem přišel na to, proč je tak oblíbený. Tabák je to jednoduchý, dvousložkový. Ve vůni za syrova je cítit téměř výhradně těžké latakiové aroma. Po zapálení, které je naprosto bez problému, je kouř hustý, uzený a lehce nasládlý. Chuť se postupem kouření zásadně nemění, je více kořeněná a zemitější.
  Příprava flaků k nacpání je výborná. Dají se lehce rozemnout a rozthat, takže tabák vyplní dokonale kotel. Výborně hoří, nemočkuje. Kouř je chladný a suchý. Úplně stejně je na tom i Old Ironsides.
  Stal se tak, jako Old Ironsides, mojim základním tabákem. Vyčlenil jsem mu dvě dýmky.
  Cena a dostupnost ve SRN je zatím výborná, kvalita je hodně nadstandartní, v chuti a vůni téměř dokonalý flake pro latakisty. Ve všech směrech za 1.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 8.02.'17 00:54:12 
  Při mém zkoumání latakiových tabáků od Dan Tobacco jsem po Old Ironsides a Midnight Ride načal Hollys Discovery, který narozdíl od výše uvedených neobsahuje žádné orientály. Dle popisu výrobce jde o směs VA-LA, což se při kouření projevuje. Ale popořadě.
  50g kulatá plechovka o menším průměru než je zvykem (lze zakoupit i 250g sáčkové balení). Opět etikety a parte, jak je zvykem u DTM plechovek lze při troše zručnosti úspěšně odlepit. Po otevření jsem cítil kombinace BBQ omáčky, zatuchlosti, tomatové omáčky a uzených žebírek. Barva velmi tmavě hnědá až černá. Řez bych označil jako rozpadlý flake, který se velmi dobře rozmělní a nacpe. Zapálení i hoření OK.
  K samotnému kuřáckému zážitku - po prvním kotlíku jsem myslel, že budu mít s celou plechovkou co dělat. Moc mi nesedl, přišel mi silnej, drsnej... Jako bych kouřil kolejní pražce. Další dýmky však byly supr. Chuť je výrazně latakiová, zemitá, hutná, ačkoli nejsou přítomny orientály, tak je i jaksi kořeněná.
  Výborný tabák.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  JJFK 21.09.'22 19:41:08 
  Lze říci, že mnohé až vše řečeno kolegy výše. Kvalitní menší plechovka s úhledně jako pražce poskládanými tmavšími flaky a zprvu i tak vonícími. Ale po mírném "odvětrání" se přidá něco sladce až ovocného, takže paráda. Obdobně jako poklidné pokouření. Pro milovníky latakiových směsí tak spíše milá povinnost. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět