www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dunhill Early Morning Pipe
Výrobce: Dunhill
Složení:
 • Virginie
 • Latakie
 • Orient
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Orientální a virginský tabák, smíchaný s lehkou Latakií. Vhodný pro ranní kouření.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky:
  Ø Síla: Slabý
  Ø Aromatizace: Přírodní
  Ø Chuť: Středně výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.4

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  piter 21.06.'04 21:46:55 
  Vynikajici tabak s lehkym podilem latakie. V krasne plechovce je pomerne jemne nasekan, virginie na dosti tenke a dlouhe prouzky. Ma plnou, v prubehu koureni se nemenici chut, vybornou a chutnou. Hori skvele a bez problemu. Dal by se doporucit do latakiovych zacatku, ovsem k tomuto ucelu (a pro uplne zacatecniky) bych spise doporucil Caledonian Grand Reservu. Tento by se spise hodil pro jedince, kteri maji jiz s dymkou nejaky cas za sebou, protoze ma vyraznejsi specifictejsi chut a pro usta neni az tak jemny. Na druhe strane pro zkusene kuraky latakie by mohl byt vybornym tabakem na brzka rana, at uz kvuli sve nizsi sile ci mene vyrazne a jemnejsi chuti. Zacatecnikum by vsak asi prilis nezachutnal. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Graveir 12.08.'05 11:31:31 
  Dobry latakiovy tabak, vhodny pro seznameni s latakiovymi smesmi. Dobre se cpe i hori, pekne tli, ostatne jako vetsina dunhillovych tabaku. Chut se drzi stejna po celou dobu, mockuje minimalne. Ve vuni je krasne simrava, lehce mejdlickova latakie, v hcuti tolik vyrazna neni, obcas trosku zastipe V. Akorat mi chutove sladeni prijde ponekud...neucesane. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Faethor 20.11.'06 16:21:20 
  No jelikož je tohle moje první zkušenost s latakií, tak nemohu srovnávat s jinými latakiovými tabáky. Ovšem tenhle mě vcelku překvapil. Jelikož jsem zatím kouřil pouze aromatiky, je pro mě DEP vcelku překvapením. Po otevření plechovky Vás udeří do nosu těžké, až zemité aroma, které však není nepříjemné. Směs je velice jemně sekaná a hodně vlhká(přitom však pravidelně prohoříbvá a nemočkuje). Po zapálení má ústa naplnil zvláštní pocit, jako bych tohle už někde cítil-měl jsem dojem, že kouřím botník svojí babičky!(navlhlá zatuchlina)avšak po chvíli výraznost tohoto tabáku ustoupila a zůstala stabilní výrazná jemně uzená chuť která mě příjemně překvapila-něco co sice nemusím kouřit každý den, ale rozhodně to nebyl můj poslední experiment s latakií! vřele doporučuji do začátku všem experimentátorům s s těmito orientálními tabáky! Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Milan Zabloudil 5.01.'07 23:59:34 
  Můj první tabák s latakií co jsem kouřil a opravdu mi chutnal. Velmi dobře se nacpává, velmi dobře hoří, téměř nemočkuje a chuť je lepší než by se po rozbalení dalo čekat. Pouze bych řekl, že je chuť trochu nevyvážená (proto ta 2), měl jsem již pár plechovek a u všech je to stejné, stane se, že při kouření chuť zakolísá a chvíli je štiplavá, pak se zase srovná, ale třeba je to moje chyba. Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 23.04.'07 13:48:18 
  Moje oblíbená uzená smes od Dunhilla. Je to slaby tabak, ale jen ve srovnani s ostatnimi Latakiemi od teto znacky. Obsahuje pomerne velky podil lehkých tabaku, jez se s tou špetkou uzenýho bezvadne doplnuji. Na oko je směs poměrně tmavá, Va základ je nějakej do tmavších odstínů školenej list, jemný sladký chutě, s minimem nikotinu. Latakie patrná, ale jen zcela okrajově, podobně jako Orienty. Lepsi ho kourit pomalu, dokaze stipat a mockovat, ale pri trose pozornosti dava prijemne sladký, kořeněný a lehky kour, bohaty na prirodni odstiny tabakove chute. Na rano je to bezchybna volba, ale asi jen pro Latakisty, neumim si představit tenhle tabák po ránu a pak třeba něco dánskýho, na to je chutově dost výraznej. S timhle když se začne den, tak pak už jen tak něco nevynikne. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Bromden 16.07.'07 15:01:16 
  Dunhill Early Morning Pipe
  Obal – krásná lakovaná dunhillova plechovka, mizerně těsnící
  Řez – kontrastní zlato-černá mixture
  Vůně za studena – klasická anglická, středně uzená
  Chuť – opět klasicky anglická, přes nižší obsah latakie tato překvapivě v chuti dominuje, chuť je kombinací jemné sladkosti a plnosti světlé virginie a uzenosti latakie, bez kořeněnosti orientálů, přesto plná.
  Hoření – na latakii dobré
  Síla –střední, 6 na 10ti stupňové škále
  Problémy – dle mého potřebuje uzrát, a jeho vlastnosti jsou více než u jiných latakií závislé na tom, zda má vlastní dýmku
  Verdikt – 1-2, klasika kterou se nedá nic pokazit
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  midloch 15.07.'09 11:46:11 
  S latakiemi moc zkušeností nemám. Staré EMP jsem nepoznal, takže tahle recenze bude těmito faktory ovlivněná.
  Tabák je v klasické Dunhillovské kulaté plechovce. Již po otevření je za syrova cítit latakie. Po zapálení dává studený kouř typické smolné chuti. Nemá tendence k rozpalování. Bohužel jako mínus vidím to, že je tabák plný klacků. Když jsem jej dokouřil a nahradil jej Old Dublinem, musím konstatovat že Old Dublin je na tom lépe jak po chuťové stránce, tak po kvalitativní.
  Verdikt: I když se jedná o chuťově dobrou latakii, má své neduhy a podle mě se dá ve stejné cenové kategorii sehnat o dost lepší tabák.
  Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  PrachatejMizera 27.02.'12 09:54:17 
  Fantastický tabák extrémně vysoké kvality.

  Chuť je přírodně slaďoučká, jednoznačně převládá špičková virginie okořeněná dokonale odměřenou špetkou latakie, která jen zvýrazní celkovou svěží sladkou šťavnatost.

  Hoření má všechny skvělé vlastnosti: Zapaluje se jedinou sirkou, nezhasíná, nemočkuje, hoří chladně, rovnoměrně prohořívá, spaluje se na hebkoněžný bílý popel.

  Skutečně je to velice vhodná lahůdka pro skvělý ranní start do šťastného dne. Tabák však může být bez vší pochyby používán i jako skvělý "all-day smoke".

  Dodatek:
  Často se ke mně donesly dohady o podobnosti tohoto tabáku s tabákem PETERSON Old Dublin a také v internetových diskusích se mnoho lidí ptá na srovnání těchto dvou tabáků. Moje odpověď zní takto:
  Pokud už připustíme podobnost mezi těmito tabáky, pak PETERSON Old Dublin je chuťově poněkud sušší a méně pestrý, zatímco DUNHILL Early Morning Pipe je chuťově "barevnější", sladší a šťavnatější. Síla je zhruba stejná, latakizace rovněž. Osobně volím Old Dublin spíše po jídle, obzvláště po večeři doplněné sladkým moučníkem je to skvělá volba. Jinak mi ovšem více chutná Early Morning Pipe, neboť mám spíše pestřejší chutě.
  Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  ptakloskutak 16.01.'13 23:11:26 
  Lehčí, chuťově "barevná" latakiová směs, hodně odlišná od jiných latakií. Jeden z mých nejoblíbenějších tabáků vůbec. Dokážu si lehce představit, že ji kouřím každé ráno na zápraží. Early Morning Pipe je první latakie, která voněla i mým kamarádům nekuřákům.

  Řez: loose cut, spíše světlejší
  Hoření: velmi dobré, nemočkuje a hezky prohořívá do popílka

  Vůně: uzené maso, cedrové dřevo, táboráček
  Chuť: dost komplexní (a složitá); uzená a zároveň nasládlá, šťavnatá a kořeněná

  Celkové hodnocení: 1
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  vysox 24.12.'13 15:35:19 
  Zatím jeden z nejfajnovějších tabáků co jsem vyzkoušel. Charakterizován velmi těžkou orientální vůní zabalenou do kadidla, přijemnou chutí a velmi dobrými vlastnostmi hoření

  1/Balení - luxusní plechovka s vnitřní těsnící gumovou manžetou, vakuově zabalenok, díky čemuž směs nevysychá. Po otevření vlhké směsi mohutná exploze uzeného kouře, tžká vůně která zůstavá na prstech.
  2/Směs - relativně jemné prouřky, které se dají velmi dobře nacpat do dýmky, neobsahují žádné velké kusy, vlhkost bych označil za ideální.
  3/Nacpávání bez problémů, většinou natřikrát.
  4/Hoření - zalování bez obtíží, pravidelně párkrát popotáhnu a pak dusátkém pěkně utemuji a zapaluji ještě jednou, pak již vyhoří celý a nezhasíná.
  5/Kouř - je to proč je to malá závislost, je návykový, silně aromatický, já v něm cítím uzené, kadidlo za což může asi ta latakie, kouř je hojny, na jazyku neštípe, ani na patře. Pro okolí připomíná vůni kadidla, tabáku, stareho kostela, nicméně je považován za těžký, spíše neutrálně až nepřijmně vonící.
  6/ Chuť - po tabáku, jemná, opět ta kdidelní chuť, uzení ustupuje do pozadí, vyplachuji Laproig a po něm už jen kadidlo, fenol a tabák. Evokuje ve mně luxus,pánskou koženou klubovku a kvalitní pití.
  7/ Čištění - nekonfliktní, nešpiní, dobře se vyklepe.

  Závěr: velmi přijemný,luxusní, orientálně aromatický tábák s dobrou chutí, navykovou vůní a dobrým renome.
  Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Výrazně aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Dedek Pedros 6.08.'14 18:17:11 
  Dobrý tabák pro první seznámení s latakií. Je jemný, relativně slabý, kultivovaně hoří a přestože pro okolí není vůbec ideální, aroma a chuť pro kuřáka jsou bez chyby.

  Je ideální pro odpočinutí si od aromatiků, je ale dobré mu vyhradit samostatnou dýmku. Pro jeho typickou k ničemu nepřirovnatelnou chuť jej rád kouřím, když si chci udělat přestávku od mých oblíbených sladkých Petersonů. Je to báječná změna a i když se zase vždy rád vrátím k aromatikům, EMP patří už natrvalo k mým oblíbeným tabákům.

  Dávám za dvě, jedničku bych schoval pro Davidoff Royalty, který je z podobného soudku, ale mně vyhovuje malinko víc. Oba dva jsou ale kandidáty na "pochvalu před nastoupenou jednotkou".
  Známka: 2
  Síla: Slabý
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  bachman 18.06.'16 06:54:33 
  Můj nejoblíbenější tabák. S občasným prostřídáním Amphorou a nějakým tím Petersonem, pro mne nejlepší kuřivo. Známka: 1
  Síla: Slabý
  Chuť: Velmi lehká
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  milanko85 16.07.'16 20:09:20 
  Moje první latakiová směs, ke které se po určitých testovacích odmlkách vracím a chutná. Při prvním kouření mne naprosto nadchla a usměrnila vstříc latakiovým směsím. Plechovka od Dunhillů dobře vypadá i těsní, škoda jen že výrobce netiskne etiketu přímo na plech, ale lepí samolepku, takže parte většinou strhnete i s ní. Dobře se nacpává, zapaluje i hoří. Voní po uzenině, při kouření je latakie jen jemně v pozadí, ale je znatelná a příjemně šimrá čichové kanálky. Pohodový tabáček pro allday smoke. Dle mého velmi podobné Old Dublinu od Petersona. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět