www.tabaky.cz
Zobrazuji tabák: Dunhill Royal Yacht
Výrobce: Dunhill
Složení:
 • Virginie
 • Řez: Loose Cut
  Balení: 50g plech
  Popis: Opravdu luxusní tabáková směs. Virginské tabáky jsou pečlivě připraveny tak aby byla zajištěna sladká svěžest tabáku. Takto smíchaná Virginie poskytuje bohatou, hutnou chuť a chladný kouř. Jedinečné aroma tabáku je přidáno na závěr, pro úplné potěšení z delikátní a pikantní vůně.
  Dostupný v ČR: Ano
  Poznámky: Na plechovce je zespodu nálepka uvádějící jako výrobce Murray Sons & Co, Ltd
  Ø Síla: Silný
  Ø Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Ø Chuť: Výrazná
  Ø Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Ø Vůně pro nekuřáky: Neutrál
  Ø Známka: 1.5

  Máte-li zájem o zakoupení tabáku, klikněte zde.

  imagoo 6.01.'05 10:23:35 
  Poněkud atypický dunhill. Trochu jsem se bál extrémně rozporuplných recenzí z tobaccoreviews, ale jen co jsem ho otevřel a přičichl, vrátil jsem se do obchodu pro další. Po zapálení se potvrdil můj dojem, že jde o skvělý tabák. Řez jemný, překvapivě tmavé barvy, v mé plechovce navíc plno krystalků cukru - asi starší várka. Někdo radí odvětrat, mě by to přišlo jako hřích. Chuťově klasická dunhillovská plnotučnost - fíky a chlebová kůrka jako příměr sedí. Je silný dost, ale nezacvičí s citlivějšími jedinci jako UF. Škoda, že na našem trhu skončil. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Forgi 25.02.'05 10:11:54 
  Tabak v 50g plechovke, ktorá má klasickú chybu všetkých plechoviek od tohoto výrobcu - po otvorení sa už nedá opätovne uzavrieť tak, aby nevysychal. Viečko jednoducho vôbec nedrží. To mi však u tohoto tabaku vadí asi najmenej. Kúpil som si ho zo zvedavosti po prečítaní recenzií tu aj na tobaccoreviews, ktoré sú maximálne rozporuplné. Podľa nich to vyzerá, že buď si tabak obľúbite a budete ho pravidelne fajčiť, alebo ho budete úplne zatracovať. Ja zatiaľ nie som úplne zaradený, no inklinujem skôr k tehj druhej skupine.
  Tabak má za surova peknú, zvláštnu sladkú vôňu. Chuťovo je tiež mierne sladký s nejakými podtónmi ktoré nedokážem popísať. Zo začiatku je táto chuť príjemná no postupne sa prejavuje vyšší obsah nikotínu a chuť sa mení alebo stráca a to je to čo mi na ňom vadí. V druhej polovici fajky to už pre mňa nebol pôžitok, ale boj dofajčiť zvládnuť ten nikotín, po ktorom som bol peknú chvíľu dosť "rozhasený".
  Známka: 4
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  mates 26.02.'05 14:09:22 
  Přidám se k rozporuplnosti hodnocení tohoto tabáku, měl jsem jej v dýmce asi třikrát a nikdy nedokouřil, zdál se mi silný,což nebylo na žádnou závadu, ale nějak zvláštně aromatizovaný a vůbec podivný, aniž jsem to dovedl a aniž to dovedu dodnes specifikovat.Hodnotil jsem jej pro sebe jako naprosto nepřijatelný Dunhill.S úctou k ostatním směsím pana Dunhilla to přisuzuji jedině sobě. Navíc jsem se k němu dostal tak,že mému kamarádovi naopak zpočátku velice chutnal, potom jej měl dost a větší díl v krabičce mě prý s radostí daroval....Tak- že by rozporuplná hodnocení byla naopak známkou kvality?Možná, ale rada začátečníkům-ruce pryč!!!!A opravdu nemohu a ani neumím tento tabák zařadit do stupnice známek...o to vlastně ani tak nejde, lepší je subjektivní vylíčení dojmu z tabáku.
  --------------------------------------------------------
  Po delší řadě let znovu koupil, chtěl jsem přijít na kloub svému původnímu odsudku a své bezradnosti a ejhle, zjistil jsem náhle, že kouřím silnější, (asi tak 7-8 z deseti)tabák, po mém výrazu o jeho "podivnosti atd." ani stopa...neměl by se ale kouřit zběsilým tempem, jeho výrazná chuť a podle mne vyšší obsah nikotinu mne vede k uznání kvalit Yachtu a k jeho respektování.Chuť se během kouření podle mého neztrácí, možná, že nikotin nabývá trochu proti začátku kouření na síle.Podotýkám, že všechny tabáky kouřím bez jakéhokoli filtru...Jak píši, tabák jsem začal respektovat,kouřím jej s tím, že každodenním bych jej nenazval,pokud se týče známky, dávám mu za dvě a k tomu jeho pevné místo do seznamu směsí s chutí kouřitelných a také skutečně kouřených.
  Známka: 2
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  pitr 20.03.'05 17:23:41 
  Dunhillova mnamka, takovej zakusecek :) Po otevreni krasne voni (asi po fermentaci) Na listcich tabaku jsou obcas patrne bile krystalky. Rek bych ze to bude totez co se tvori na dlouho a spravne skladovanych doutnicich (ne plisen, ale arom. oleje :)
  Velka skoda ze se prestal vozit :(
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Alferi 1.04.'05 20:20:37 
  Po otevření jsem cítil něco jako siláž (JZD Mixture?:). Nacpáva se dobře i slušně hoří - potud vše v pořádku. Co mi na něm nesedělo byl fakt, že mi dost houpal s žaludkem (a to často kouřím UF) a také vlastní chuť mi nepřišla zase tak zajímavá. Chutnal mi jenom když se víc rozhořel, ale tak by to vypadat nemělo. Někomu chutná a así ví proč. Není to nekvalitní tabák, ale já jeho přednosti neobjevil Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Bromden 4.04.'05 13:52:17 
  Dunhill Royal Yacht
  Obal - Dunhill (krásná a špatně těsnící plechovka)
  Řez –jemnější, tmavší barvy (vyzrálá V), s vysráženými bílými krystalky.
  Vůně za studena - nevoní jako virginie, spíše je cítit ona kořeněná příchuť, která se potom projeví po zapálení, a ona zvláštní "dunhillovská aromatizace", která tak trochu splývá s kořeněnou vůní tabáku... dost možná tuhle ostrou vůni tvoří nějaký orientální tabák, ale kdo ví.
  Chuť - Chuť po zapálení je podobná vůni za studena, vyzrálá virginie, s jakousi pečenou příchutí v pozadí (něco jako brambora pečená v popelu :-)), lehce aromatizováno příchutí kterou doteď nejsem schopen zařadit. Dohromady tvoří chuť opravdu vyvážený komplex.
  Hoření – díky řezu, nacpává, zapaluje i hoří velmi snadno.
  Síla – dost silný, umí kopnout, 8 z deseti
  Problémy – síla, rozhodně nesedne každému. Dále neobvyklá vlastnost – u tohoto tabáku mi jako u jednoho z mála není příjemné, když mi jeho kouř leze do nosu (čeho je moc toho je příliš)…
  Verdikt - opravdu neobvyklá a výrazná chuť, která stojí za vyzkoušení. Kdybych ho měl zařadit do nějaké kategorie, zařadil bych ho na půl cesty mezi vyzrálé virginie a aromatiky anglického stylu. Není to tabák pro každodenní kouření, ale spíš lahůdka kterou si lze dát občas pro změnu.
  Známka: 2
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Cifro 25.01.'07 23:18:23 
  V peknej krabičke je jemne a na krátko rezaný tabak, na Virginiu nezvykle tmavej, až čiernej farby. Vôňa mi pripomína staršie, uležané seno. Môže byť aj tá chlebová kôrka a sušené figy, ale tak trochu do kyslejšia. Dobre sa napcháva a horí, ale treba ho fajčiť s citom, pretože pri rýchlom fajčení dosť hicuje a stráca chuť. Chuť je výrazná, nasladle tabaková, niečim "prifarbená" do horka, možno nejaký turecký orient alebo umelá príchuť. Ale tabaková, nie do sladkého dezertu. Kvalitný, silnejší tabak. Pre začiatočníkov nebude vhodný, pretože vyžaduje pri fajčení praktické skúsenosti, na dosiahnutie hutného a chladného dymu. Nie je to tabak na bežné fajčenie pri práci. Treba si ho vychutnať v kľude, v pohode, pri dostatku času. Škoda že sa už nedováža. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Velmi výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  beda 23.04.'07 14:14:25 
  Jeden z mala tabaku co se mnou pekne zamaval. Silna tmave hneda smes jemneho rezu a vysoke vlhkosti. Klasicky oldtimer. Tezka plna chut a neuveritelna jemnost koure, spolu s nikotinovym kopancem delaji z teto smesi skutecny poklad, jez se vsak uz tezko hleda. Aroma je tezko definovatelne, udajne se jedna o pomerance a čokoládu, ale zadne ovoce jako od Planty necekejte.
  Edit: Orlik to teď dělá světlejší, sušší a o dost lehčí, ale je to taky výborný.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Velmi výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  jcp 12.04.'08 14:57:07 
  Klasická dunhillovská mizerně těsnící (při pokusu o pevné dotažení skočí přes závit) kulatá krabička, už jen s papírovou nálepkou. V ní tmavá, dvoubarevná (tmavohnědá a černohnědá) jemně řezaná mixture, v mém případě bez stopy výše uváděných bílých krystalků (čerstvá dodávka Manufactured in the EU under the Autorithy of .. z Rajeku).
  Vůně ryze přírodní, s minimem aromatisace či spíše bez ní. Čistě tabáková vůně VA to však také není, můj osobní dojem je spíš několik let staré podzimní (bez květů) seno, ale ten vjem rozhodně není nepříjemný. Okamžitě po zapálení je jasné, že jste se potkali s opravdu silným tabákem. Chuť obdobná SG Brown No.4 či GH Dark Flake, ale bez jejich doutníkového podtónu (a samozřejmě také trochu pod jejich sílou), spíš mírně (a příjemně) nakyslá. Rozhodně neštípe a nepálí ale je to mixture, takže hoří o něco lépe a není problém ji "rozjet" což okamžitě poznáte na tom, že jazyk začne dřevěnět. Ale ani v tom případě neštípe a dýmka se kupodivu nerozpálí. Že nemočkuje a dohoří v pohodě až do konce dodávám jen pro úplnost. Vynikající silný přírodní tabák i v dnešní licenční podobě! Mám ve své zásobičce i jednu letitou lakovanou krabičku téhož ještě z výroby Murrays, takže až se s tou Yachtou trochu sžiju, doplním recenzi o porovnání staré a nové produkce.
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Nick 14.05.'08 13:42:31 
  Lehce okořeněná čistá „suchá“ Virginie.Aromatizace je jemná ale hluboké chuťi-snad trochu orientalu nebo zpracování virginie při zrání-fermentace a zrání.Jemný řez se dobře a snadno nacpává a dokonale hoří.Velmi dobrá plná chuť vydrží do konce dýmky ale ke své síle a řezu doporučuji dýmku s menší hlavičkou.Takový tabák udělá velkou radost a dobrou službu. Známka: 1
  Síla: Středně silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  PrachatejMizera 20.03.'12 17:38:00 
  Pátral jsem po odpovědi na otázku, proč má tento tabák tak rozporuplná hodnocení. Sám na něm nic tak výjimečného neshledávám. Myslím si, že jde o obyčejný kvalitní silný tabák, nikterak osobitý ani ničím zvláštní.
  Hodně kouše, je řezavější. Je však velmi silný a vzhledem k této skutečnosti je to na přijatelné úrovni.
  Nacpávání je snadné, na zapálení stačí jedna sirka, hoření je bezproblémové.
  Neznámkuji, protože ve mně tento tabák nevyvolal vůbec žádné emoce, ani pozitivní, ani negativní.
  Známka: Neznámkováno
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Nepříjemná

  Sobpeta 20.03.'12 19:55:42 
  Vcelku se ztotožňuji s recenzí výše. Tabák bezpochyby kvalitní avšak chuťově natolik zvláštní, že jím buď budete nadšeni nebo ho budete velmi těžko akceptovat. Vykouřil jsem jednu plechovku a můj názor na něj se měnil přesně podle předchozí věty - od naprostého nadšení až po návaly znechucení u konce plechovky. Nechci mu ubližovat špatnou známkou, vzhledem k výše uvedeným důvodům by to bylo značně nefér a zatím použiji možnost "neznámkovat". Není vyloučeno, že se k němu v budoucnu vrátím a recenzi doplním.

  EDIT 27.1.2013
  Po čase jsem zkusil znovu a nedá mi, abych recenzi neupřesnil. Vynikající tabák, který ovšem opravdu "chce své"
  Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Hubert 22.01.'13 19:27:30 
  I po několikátém kouření nejsem schopen identifikovat aroma tohoto tabáku. Nejprve jsem očekával, že to bude neutrál. Nemám pro něj vlastní dýmku, protože mě natolik neoslovil. Chuť není tak plná, jak je popisováno u výrobce. Přestože mě poněkud zklamal, nemohu ho zavrhnout a po dalších pokusech se k němu patrně vrátím. Známka: 2
  Síla: Středně silný
  Chuť: Lehká
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Málo výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  hladas 24.04.'15 15:04:44 
  Můj nejoblíbenější tabák, mám na něj separé dýmku a kdyby byl nebyl tak silný kouřím ho pořád. Ale tento tabák chce opravdu své, v klidu si k němu po dobrém jídle sednout a vychutnat ho. Já po otevření krabičky cítím vůni švestek, tabák má dobrou vlhkost, kterou si udrží poměrně slušnou dobu bez nutnosti nějaký zásahů. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Nepostřehnutelné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  Nightsmoker 4.01.'17 19:49:25 
  Naozaj kvalitný tabak, dobre horí, dobrá chuť od začiatku do konca a sila premňa tak akurát dostatočná keď ho fajčím pri práci vonku. Pre ostatných v mojom okolí vonia neutrálne-stredne výrazne. Plechovku som vyfajčil behom týždňa. Fajčil som ho z bentky s filtrom a skúšal som ho fajčiť aj z bentky bez filtra. S filtrom mi to viac vyhovuje keď ho chcem fajčiť dlho napríklad xy hodín ale celkom sa mi dal fajčiť aj cca pol hodinu-hodinu bez filtra akurát bolo viac cítiť jeho silu. Jeho silu by som ja osobne hodnotil na stupnici od 1 do 10 niečo medzi 6-7/10 čiže stredne silný až silný tabak. Pre príklad: Black XX je umňa 9/10 a Happy Bogie Twist je umňa 10/10. Je pravda že po cca 5-7 hodinovom non-stop fajčení Royal Yachtu som ešte potom pár hodín cítil jeho silu ale neprekážalo mi to. Určite si ho budem kupovať aj naďalej je to silnejší, jemne pikantný-stredne výraznej chuti, dobrý a kvalitný tabak. Známka: 1
  Síla: Silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Lehce aromatizovaný
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Neutrál

  JJFK 7.06.'17 19:05:11 
  Mnohé už bylo řečeno kolegy, i proto jsem šel do nákupu. Vůně vskutku jako ze včelího úlu. Ale přírodní MB Golden blend mi voní ještě více. Nacpání a hoření super, ani stopa po močkování ani pálení jazyka. Příjemná chuť s jistou sladkostí vskutku tak do půlky, pak dominuje jeho nesporná síla. Snad proto "jen" chvalitebně. Abych se přiznal, po dokouření mi díky nikotinové náloži chvíli trvá, než přijde další dýmka. A to více, než i po UF či IF z Dublinu.
  Silný tabák, poctivá klasika.
  Známka: 2
  Síla: Velmi silný
  Chuť: Středně výrazná
  Aromatizace: Přírodní
  Aroma v místnosti: Středně výrazné
  Vůně pro nekuřáky: Příjemná

  Ministerstvo zdravotnictví varuje:
  Kouření škodí Vám i lidem ve Vašem okolí


  « Zpět